
Справа № 349/2095/17
Провадження № 3/349/922/17
П О С Т А Н О В А
іменем України
19 грудня 2017 року м. Рогатин
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області в складі
судді Лошак О.О.
з участю секретаря Сірко І.В.
прокурора Триніва В.І.
розглянувши матерiали справи, якi надiйшли вiд управління захисту економіки ДЗЕ НП України в Івано-Франківській області про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 А, одруженого, українця, громадянина України. який працює головним бухгалтером ТзОВ "Альфа", депутата Рогатинської міськох ради,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Правопорушення вчинене при наступних обставинах:
ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Рогатинської міської ради Івано-Франківської області, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 24 липня 2017 року о 13.57 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину визнав, та суду пояснив, що декларацію подав невчасно через некоректну роботу офіційного веб-сайту. В подальшому перебував у відпустці, виїжджав за межі області, через що немав можливості своєчасно подати декларацію.
Прокурор Тринів В.І. у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1І до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, ч.1 ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції" доведена зібраними матеріалами справи:
- протоколом №119 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією від 29 листопада 2017 року;
- копією витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій;
- копією електронної декларації ОСОБА_1 за 2016 рік;
- копією рішення №5 від 25 жовтня 2015 року Рогатинської міської виборчої комісії про реєстрацію депутатів міської ради Івано-Франківської області «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Рогатинської міської ради та міського голови» та доданого до нього додатку.
За ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до пп. "б"п.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Пунктом6 Розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» №1975-VIII від 23.03.2017 року продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".
Згідно роз'яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» від 22 травня 2017 року №223-943/0/4-17, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП , щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об'єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об'єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Так, для кваліфікації діяння за ч.1ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.
Аналізуючи досліджені в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Обираючи адміністративне стягнення, суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, його особу. ОСОБА_1 за місцем проживання характеризується позитивно, раніше до адміністративної відповідальності не притягався.
Обставин, які помякшують, чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
За таких обставин до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 401,221, 283, 284 КУпАП, суддя,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі пя'тдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір у розмірі 320,00 грн., який перерахувати на рахунок 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, кодкласифікації доходів бюджету22030106.
Штраф повинен бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно ч.2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Апеляцiйного суду Івано-Франківської області через Рогатинський районний суд.
Суддя: Лошак О.О.