
Справа № 344/10857/16-а
Провадження № 2-а/344/85/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2017 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді Пастернак І.А.
секретаря Прокопів С.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Державної казначейської служби України, управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років з 01.07.2012 року відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року; зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з 01.07.2012 року відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року; визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років з 01.01.2016 року відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб (в редакції ЗУ від 23.12.2015 року), постанови КМ України №988 від 11.11.2015 року, зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з 01.01.2016 року відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб (в редакції ЗУ від 23.12.2015 року), постанови КМ України №988 від 11.11.2015 року; визнання неправомірними дій щодо подання недостовірної інформації про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, неподання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії в звязку із внесенням 23.12.2015 року змін; зобовязання здійснити виплату заборгованості пенсійних виплат у звязку з перерахунком пенсії, подати уточнену довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія, для перерахунку пенсії та довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія для перерахунку пенсії на підставі внесених 23.12.2015 року змін, стягнення витрат по оплаті судового збору,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Державної казначейської служби України, управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років з 01.07.2012 року відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року; зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з 01.07.2012 року відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року; визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років з 01.01.2016 року відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб (в редакції ЗУ від 23.12.2015 року), постанови КМ України №988 від 11.11.2015 року, зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з 01.01.2016 року відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб (в редакції ЗУ від 23.12.2015 року), постанови КМ України №988 від 11.11.2015 року; визнання неправомірними дій щодо подання недостовірної інформації про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, неподання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії в звязку із внесенням 23.12.2015 року змін; зобовязання здійснити виплату заборгованості пенсійних виплат у звязку з перерахунком пенсії, подати уточнену довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія, для перерахунку пенсії та довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія для перерахунку пенсії на підставі внесених 23.12.2015 року змін, стягнення витрат по оплаті судового збору, мотивуючи тим, що він є пенсіонером МВС України з 31.05.2008 року та отримує пенсію на підставі ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». 06.06.2016 року звернувся до УПФ України в Івано-Франківській області із заявою про перерахунок пенсії. Через декілька днів виявив, що при перерахунку пенсії на підставі постанови КМУ №355 від 23.04.2012 року Про збільшення розмірів пенсій, визначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та представлених довідок з УМВС України в Івано-Франківській області були порушені його права, а саме: при перерахунку його розмір пенсії від первинно призначеного по розміру надбавок в відсотковому відношенні став меншим. 10.06.2016 року ГУ ПФУ в Івано-Франківській області на його заяву щодо перерахунку надало відповідь №492/А-15, згідно якої на час розгляду його заяви будь-яких повідомлень від головного управління про підстави для перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС України не надходило, а тому підстав для перерахунку пенсій на даний час немає. Звертає увагу суду на те, що Постановою КМУ №45 від 13 лютого 2008 року встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Однак МВС, як державний орган, що уповноважений був у пятиденний строк повідомити органи Пенсійного Фонду України про підстави перерахунку пенсій, в тому числі і його, свого обовязку не виконало. У звязку з чим просить визнати неправомірними дії ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років з 01.07.2012 року відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року; зобовязати ГУ ПФУ в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з 01.07.2012 року відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року; визнати неправомірними дії ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років з 01.01.2016 року відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб (в редакції ЗУ від 23.12.2015 року), постанови КМ України №988 від 11.11.2015 року, зобовязати ГУ ПФУ в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з 01.01.2016 року відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб (в редакції ЗУ від 23.12.2015 року), постанови КМ України №988 від 11.11.2015 року, стягнути з ГУ ПФУ в Івано-Франківській області витрати по оплаті судового збору.
21.02.2017 року позивач ОСОБА_1 подав до суду доповнення до адміністративного позову, відповідно до якого просив визнати неправомірними дії УМВС України в Івано-Франківській області щодо подання недостовірної інформації про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, неподання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії в звязку із внесенням 23.12.2015 року змін; зобовязати УМВС України в Івано-Франківській області (Ліквідаційну комісію УМВС України в Івано-Франківській області) подати уточнену довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія, для перерахунку пенсії та довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія для перерахунку пенсії на підставі внесених 23.12.2015 року змін (а.с. 230-233 том 1).
Ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 14 грудня 2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Державної казначейської служби України, управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року; зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року; визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб (в редакції ЗУ від 23.12.2015 року), постанови КМ України №988 від 11.11.2015 року, зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб (в редакції ЗУ від 23.12.2015 року), постанови КМ України №988 від 11.11.2015 року; визнання неправомірними дій щодо подання недостовірної інформації про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, неподання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії в звязку із внесенням 23.12.2015 року змін; зобовязання здійснити виплату заборгованості пенсійних виплат у звязку з перерахунком пенсії, подати уточнену довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія, для перерахунку пенсії та довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія для перерахунку пенсії на підставі внесених 23.12.2015 року змін за період з 01.07.2012 року по 25.02.2016 року залишено без розгляду.
Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_3 в судовому засіданні вимоги заявленого адміністративного позову підтримав, з підстав, викладених в позовній заяві та доповненні до адміністративного позову, просили задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в судовому засіданні заперечив проти задоволення заявленого адміністративного позову з підстав, викладених в поданому до суду письмовому запереченні (а.с. 127-129, 160-163 том 1), просив відмовити в повному обсязі.
Представник відповідача Державної казначейської служби України в судове засідання не зявився, в прохальній частині попередньо поданого до суду заперечення проти позову просив проводити розгляд справи без його участі. В задоволенні заявлених позовних вимог відмовити в повному обсязі з підстав, викладних в запереченні (а.с. 131-132 том 1).
Представник відповідача ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Івано-Франківській області в судовому засіданні заперечив проти задоволення заявлених позовних вимог, мотивуючи тим, що на даний час довідки, надані УМВС України в Івано-Франківській області до УПФУ в Івано-Франківській області про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії є чинними, не скасовані, а тому інформація, яка в них зазначена, є достовірною. Крім того, в судовому засіданні надано уточнену довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія, для перерахунку пенсії та довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія для перерахунку пенсії на підставі внесених 23.12.2015 року змін, а тому заявлені вимоги є безпідставними та необгрунтованими. Просив в задволенні заявленого адміністративного позову та доповнення до адміністративного позову відмовити в повному обсязі.
Представник відповідача ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області в судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи (а.с. 147, 157, 196, 209, 226 том 1, а.с. 2, 11 том 2).
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно достатті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності передзаконом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений як Конституцією, так і Законами України.
Так, позивач з 31.05.2008 року є пенсіонером. По виходу на пенсію йому було призначено пенсію за вислугу років, ця обставина сторонами не оспорюється, тому з урахуванням положення ч. 3 ст. 72 КАС України не потребує доказування в судовому засіданні.
06.06.2016 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ст.63 Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 року Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб з урахуванням вимог Закону України №900-VIII від 23.12.2015 року Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей (а.с. 24 том 1).
Згідно відповіді Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області №492/А-15 від 10.06.2016 року ОСОБА_1 повідомлено про те, що на час розгляду його звернення будь-яких повідомлень до Головного управління про підстави перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС України не надходило, а тому для проведення такого перерахунку на даний час немає законних підстав (а.с. 25, 26 том 1).
Позивачу призначена пенсія згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як колишньому працівнику органів внутрішніх справ. Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
На час розгляду справи стаття 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» має таку редакцію: Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до пунктів 23, 24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30 січня 2007 № 3-1, зареєстрованого в ОСОБА_2 юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. При цьому пенсіонери звертаються до органів, що призначають пенсії з відповідними заявами та в разі необхідності подають документи, які дають право на підвищення пенсії.
Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зістаттею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Судом встановлено, що Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів ОСОБА_2 внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10, тобто, відбулись зміни, які є підставою для перерахунку пенсії та зобов'язують органи, на які покладено проведення перерахунку здійснити його.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» істаттю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Статтею 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідач в поданих ним запереченнях проти позову не спростував правомірності вимог позивача, а також тверджень останнього про протиправність його бездіяльності в питаннях, що стосуються обов'язку проведення перерахунку пенсії.
Зокрема, заперечуючи проти задоволення позову представник відповідача зазначає, що Головне управління не мало законних підстав для перерахунку призначеної позивачу пенсії з огляду на те, що не отримало довідки про грошове забезпечення позивача від МВС і не могло здійснити перерахунок пенсії позивачу без такої довідки.
Таку позицію відповідача суд вважає не обґрунтованою.
Верховний Суд України у постанові від 22 квітня 2014 року у справі № 21-484/а13 дійшов правового висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду.
Таким чином пенсіонер не позбавлений права самостійно звернутись до органів Пенсійного Фонду України з заявою про перерахунок пенсії.
За результатами розгляду заяви пенсіонера та доданих до неї документів пенсійний орган мав ухвалити рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначеної пенсії. Якщо для цього відповідач вважав за необхідне вчинити інші дії, як то отримати довідку від МВС, він мав вчинити такі дії.
Судом встановлено, що Головне управління ПФУ в Івано-Франківській області на підставі поданої позивачем заяви не прийняло рішення щодо перерахунку пенсії, а листом від 10.06.2016 року №492/А-15 відмовилось вчиняти будь-які дії щодо її перерахунку, посилаючись на те, що Постанова КМУ №988 набрала чинності 2 грудня 2015 року, тобто до прийняття і набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» і не створює підстав для проведення перерахунку пенсій особам із числа колишніх працівників міліції. А також відповідач посилається на відсутність повідомлень про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення.
Така позиція відповідача на думку суду є хибною.
Окремі питання призначення та перерахунку пенсії у зв"язку з реформуванням правоохоронних органів законодавець визначив у Законі України № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», який набув чинності 23 грудня 2015 року, тобто уже після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, яка діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.
Згідно п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 слідує, що інформацію про зміни у грошовому утриманні до органів Пенсійного фонду України з метою здійснення перерахунку пенсії позивачу було зобов'язане подати ОСОБА_2 внутрішніх справ України. Однак його бездіяльність, щодо виконання встановленого обов"язку, не звільняє органи Пенсійного Фонду України від виконання своїх обовязків. Постанова КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»є нормативним актом, встановлює розмір, а не види грошового забезпечення поліцейських, а з огляду наЗакон № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» має стосуватись і колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Жодних підстав стверджувати про те, що згадана постанова не може застосовуватись через незворотність дії нормативних актів у часі немає.
Крім того, як вбачається із повідомлення про підстави перерахунку пенсії Пенсійного фонду України №1461/05/22-2017 від 03.02.2017 року (а.с. 25 том 2) та із поданих представником відповідача УМВС України в Івано-Франківській області Витягу із списку осіб, довідки про грошове забезпечення яких подаються для перерахунку пенсії, під номером 9 зазначено ОСОБА_1, а отже відповідач визнав право позивача на перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугу років.
Крім того, представником відповідача УМВС України в Івано-Франківській області в судовому засіданні було надано копію довідки №1089/108/05/8-17 від 26.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (а.с. 19 том 2), яка на день винесення рішення ніким не оскаржувалась, не була скасована та є чинною.
Відповідно до ч.4ст.45Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IVперерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті35, частиною другою статті38, частиною третьою статті42і частиною п'ятою статті48цьогоЗакону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Оскільки позивач 06.06.2016 року звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії як колишньому працівнику МВС України, то такий перерахунок слід провести з 01.06.2016 року.
А тому, суд приходить до переконання, що позовні вимоги про визнання неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області стосовно не проведення перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 26.05.2017 року; зобовязання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 26.05.2017 року перерахунок призначеної позивачу пенсії відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року та з урахуванням діючої редакції ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» - підлягають до часткового задоволення.
Щодо позовних вимог про визнання неправомірними дій УМВС України в Івано-Франківській області щодо подання недостовірної інформації про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та про визнання неправомірними дій УМВС України в Івано-Франківській області щодо неподання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії в звязку із внесенням 23.12.2015 року змін; зобовязання УМВС України в Івано-Франківській області (Ліквідаційну комісію УМВС України в Івано-Франківській області) подати уточнену довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія, для перерахунку пенсії та довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія для перерахунку пенсії на підставі внесених 23.12.2015 року змін, то вони не підлягають до задоволення, оскільки, як було встановлено в судовому засіданні представником відповідача УМВС України в Івано-Франківській області довідка від 26.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 була направлена до управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, яка на день винесення рішення ніким не оскаржувалась, не була скасована та є чинною.
У відповідності до вимог ч.3 ст. 6 ЗУ Про судовий збір у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Відповідно до ч.3 ст.94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Отже, на користь позивача слід стягнути з Державного бюджету України 1 102,40 грн. витрат по оплаті судового збору.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги підставні, обгрунтовані та є такими, що підлягають до часткового задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Державної казначейської служби України, управління ОСОБА_2 внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугою років з 26.02.2016 року відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб (в редакції ЗУ від 23.12.2015 року), постанови КМ України №988 від 11.11.2015 року, зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з 26.02.2016 року відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб (в редакції ЗУ від 23.12.2015 року), постанови КМ України №988 від 11.11.2015 року; визнання неправомірними дій щодо подання недостовірної інформації про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, неподання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії в звязку із внесенням 23.12.2015 року змін; зобовязання здійснити виплату заборгованості пенсійних виплат у звязку з перерахунком пенсії, подати уточнену довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія, для перерахунку пенсії та довідку про розмір та види грошового забезпечення, з якого призначалась пенсія для перерахунку пенсії на підставі внесених 23.12.2015 року змін, стягнення витрат по оплаті судового збору задоволити частково.
Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області стосовно не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованому за адресою: с.Крихівці Івано-Франківської міської ради, вул. 22 Січня, 2 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 26.05.2017 року з 01.06.2016 року.
Зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, код ЄДРПОУ 20551088, м.Івано-Франківськ, вул. С.Стрільців, 15, провести з 01.06.2016 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 26.05.2017 року перерахунок призначеної ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованому за адресою: с.Крихівці Івано-Франківської міської ради, вул. 22 Січня, 2, пенсії відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року та з урахуванням діючої редакції ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: с.Крихівці Івано-Франківської міської ради, вул. 22 Січня, 2 1 102,40 грн. витрат по оплаті судового збору.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення через суд першої інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Пастернак І.А.