Постанова № 71085839, 13.12.2017, Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
13.12.2017
Номер справи
335/14195/17
Номер документу
71085839
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

1Справа № 335/14195/17 3/335/2017/2017

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2017 року м. Запорожжя

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Рибалко Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Запоріжжя справу про адміністративне правопорушення за адміністративним протоколом №481, що надійшла з ГУ ДФС у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, директора ТОВ «ЛКМ ДОНАКС», зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 13.11.2017 №482, при проведенні перевірки ТОВ «ЛКМ ДОНАКС», директором якого є ОСОБА_1, було встановлено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме: порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме: - п.п. 44.1, п.п. 44.2 ст. 44. пп 134.1.1 п. 134.1 ст.134, п. 135.1, п.п. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (із змінами та доповненнями), порядку заповнення декларації, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України № 1213 від 28.09.11 в результаті чого підприємством занижено податок на прибуток на загальну на суму 1 629 409 грн., в т.ч. по періодам.2014рік на суму 116 395 грн.. 2015 рік на суму 1 226 459 грн.. 2016 рік на суму 286 555 грн.; п.п. 14.1.36, п.п. 14.1.181, п.п. 14.1.231, п.14.1 ст.14, п.44.1 ст.44, п. 198.1, п. 198.2. п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (із змінами та доповненнями) встановлено занижено податок на додану вартість на суму 1 810 454 грн., в т.ч. по періодам: жовтень 2014р. на суму 25 874 грн.; листопад 2014р. на суму 103 454 грн., березень 2015р. на суму 149 761 грн.; квітень 2015р. па суму 252 900 грн.; травень 2015р. на суму 65 983 грн.; червень 2015р. на суму 189 417 грн.; липень 2015р. на суму 70 269 грн., вересень 2015р. на суму 58 731 гри.; жовтень 2015р. на суму 264 837 грн. -. листопад 2015р. на суму 165 976 грн.; грудень 2015р. на суму 144 858 грн.; квітень 2016р. на суму 65 292 грн.; липень 2016р. на суму 138 992 грн., листопад 2016р. на суму 114 110 грн.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, оскільки не згоден з висновками акта перевірки, у зв'язку з чим, підприємством подано до Запорізького окружного адміністративного суду адміністративний позов про скасування податкових повідомлень-рішень, який на теперішній час не розглянуто.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 14 КУпАП підставою для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності є вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов’язків.

Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Обов'язковою умовою притягнення до адміністративної відповідальності є наявність вини у діях порушника.

Вина особи може бути виражена у формі наміру або необережності. Намір особи на здійснення адміністративного правопорушення буде простежуватися тоді, коли особа, що його зробила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії або бездіяльності, передбачало їхні шкідливі наслідки й бажало їх або свідомо допускало настання цих наслідків. Необережність буде мати місце тоді, коли особа, що зробила адміністративне правопорушення, передбачало можливість настання шкідливих наслідків своїх дій або бездіяльності, але розраховувала на їхнє запобігання або не передбачало можливості настання таких наслідків, хоча повинно й могло їх передбачити.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України.

Судом встановлено, що на підставі акту перевірки ТОВ «ЛКМ ДОНАКС» від 26.09.2017 року за № 541/08-01-14-06/38415403, складено протокол про адміністративне правопорушення № 481 відносно директора, ОСОБА_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Крім того, на підставі акту перевірки від 26.09.2017 року за № 541/08-01-14-06/38415403 було прийняті податкові повідомлення - рішення №0014251406 та №0014261406 від 27.10.2017 року.

21.11.2017 року ТОВ «ЛКМ ДОНАКС» не погоджуючись с зазначеним податковим повідомленням - рішенням подало до Запорізького окружного адміністративного суду адміністративний позов про скасування податкових повідомлень-рішень №0014251406 та №0014261406 від 27.10.2017 року, який на теперішній час не розглянуто.

Тобто, податкові повідомлення - рішення №0014251406 та №0014261406 від 27.10.2017 року, складені на підставі акту перевірки від 26.09.2017 року за № 541/08-01-14-06/38415403 в стані оскарження, а тому зазначений акт не може бути покладений в основу вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, оскільки аналіз тільки самого акту перевірки не може служити належним доказом про те, що в її діях є склад адміністративного правопорушення.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП України, провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.

Зважаючи на надані пояснення, приймаючи до уваги, що на час розгляду справи судом процедура оскарження не закінчена, суд дійшов висновку, що наявними в матеріалах справи документами скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП не підтверджена, а отже, в його діях відсутній склад правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч 1 КУпАП, що відповідно до ст. 247 п. 1 КУпАП є підставою для закриття провадження по справі

Керуючись ст. 247, 163-1, 283, 284 КУпАП України ,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП України, закрити у зв’язку з відсутністю в його діях адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Н.І.Рибалко