
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
19 грудня 2017 р. № 814/2858/17м. Миколаїв
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лісовської Н. В., розглянувши позовну заяву
за адміністративним позовомОСОБА_2, с. Ганнівка, Новобузький район, Миколаївська область, 55637 до відповідачів:1: Кабінету Міністрів України, вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008 2: Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, пр. Миру, 34, м. Миколаїв, 54034 про:скасування пунктів постанови від 07.06.2017 р. № 413, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України та Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області з вимогами про:
скасування абзаців 1-7 розділу "Система організації процесу виконання Стратегії" Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. № 413;
визнання протиправними дій Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області при розгляді заяви ОСОБА_2 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2 га державної власності сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Баратівської сільської ради Новобузького району Миколаївської області (за межами населених пунктів);
зобов’язання Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області розглянути заяву ОСОБА_2 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2 га державної власності сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Баратівської сільської ради Новобузького району Миколаївської області (за межами населених пунктів).
Позовна заява передана визначеному автоматизованим розподілом судді 15.12.2017 р., відтак, має розглядатися за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) в редакції від 15.12.2017 р.
Відповідно до приписів ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що дану позовну заяву подано з порушенням правил об’єднання позовних вимог.
Так, згідно ч. 1 ст. 27 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
За визначенням п. 18 ч. 1 ст. 4 КАС України нормативно-правовим актом є акт управління (рішення) суб’єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.
Таким чином, Стратегія удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. № 413, є нормативно-правовим актом, а відтак вимоги щодо її оскарження мають розглядатися окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ. У той же час, вимоги про визнання протиправними дій Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області та зобов’язання вчинити дії предметно і територіально підсудні ОСОБА_1 окружному адміністративному суду.
Однак, згідно ч. 5 ст. 172 КАС України не допускається об’єднання в одне провадження кількох вимог, щодо яких законом визначена виключна підсудність різним судам.
Пунктом 6 ч. 4 ст. 169 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об’єднання позовних вимог.
При цьому, згідно ч. 8 вказаної статті повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст. 27, 169, 171-172, 243, 248 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Повернути позовну заяву.
Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення в порядку, визначеному ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя Н. В. Лісовська