
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду)
14 грудня 2017 року Житомир справа № 806/2519/17
категорія 5.1.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Капинос О.В.,
секретар судового засідання Недашківська Н.В.,
за участю: представника відповідача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про скасування заходів реагування у адміністративній справі за позовом Державної служби України з питань праці в особі Управління Держпраці у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Малинська фабрика спеціального паперу" про скасувати заходи реагування,
в с т а н о в и в:
14.12.2017 представник відповідача подав до суду заяву про скасування заходів реагування, застосованих постановою суду від 29.11.2017 у справі №806/2519/17. В обгрунтування заяви зазначив, що рішенням суду зафіксовано, що у відповідача відсутні документи про придбання сучасного українського індикатору газу "Страж УМ". Факт придбання індикатору газів "Страж УМ" підтверджується копією накладної, що додається до заяви. Тому, просить скасувати заходи реагування, оскільки вважає, що порушення, що стали підставою для їх застосування, відповідачем усунуто.
В судовому засіданні представник відповідача заяву підтримав у повному обсязі.
Представник позивача до суду не прибув, повідомлений про розгляд справи належним чином.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що у задоволенні заяви слід відмовити. з огляду на таке.
Постановою суду від 29.11.2017 у справі №806/2519/17 позов Державної служби України з питань праці в особі Управління Держпраці у Житомирській області задоволено. Застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю "Малинська фабрика спеціального паперу", шляхом зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: робіт в колодязях, до усунення порушень, зазначених в акті перевірки від 08.09.2017 №1441/09.
Відповідно до ч.12 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства, особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).
За результатами розгляду заяви суд постановляє ухвалу про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні, яка не підлягає оскарженню.
Таким чином, підставою для скасування заходів реагування у сфері державного нагляду, застосованих постановою суду - є підтверджена відповідними доказами відсутність обставин, які стали передумовою для вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду.
Як передбачено абзац.8 ч.5 ст.4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 року за №877-V (з наступними змінами та доповненнями), застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.
Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб’єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Таким чином, підставою для зняття заходів реагування може слугувати позапланова перевірка виконання заходів, викладених у адміністративному позові у даній справі, які знайшли своє відображення в постанові суду. За результатами перевірки має бути складено акт, з якого буде слідувати, що недоліки усунено в повному обсязі. При цьому, для проведення такої перевірки, відповідач має повідомити позивача про факт усунення порушень.
Враховуючи те, що відповідач про усунення встановлених порушень позивача не повідомляв, перевірки по даному факту проведено не було та дану обставину представник відповідача не заперечує, суд вважає, що підстави для скасування заходів реагування, застосованих постановою суду від 29.11.2017 на даний час відсутні.
Як наслідок, суд, у відповідності до частини 13 статті 183-2 Кодексу адміністративного суду України, відмовляє в задоволенні заяви про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) та роз’яснює, що відмова у задоволенні заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про скасування заходів реагування.
Керуючись статтями165,183-2,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
В задоволенні заяви представника відповідача про скасування заходів реагування, застосованих постановою суду від 29.11.2017 у справі №806/2519/17, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Капинос
Повний текст ухвали складено: 19 грудня 2017 року.