Постанова № 71074253, 13.12.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.12.2017
Номер справи
826/1583/17
Номер документу
71074253
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/1583/17 Головуючий у 1-й інстанції: Келеберда В.І.

Суддя-доповідач: Кузьмишина О.М.

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 грудня 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Кузьмишиної О.М.,

Суддів: Глущенко Я.Б.,

Пилипенко О.Є.,

за участю секретаря судового засідання Пушенко О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Державної авіаційної служби України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2017 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Челендж Аеро Юкрейн» до Державної авіаційної служби України про визнання протиправним та скасування Наказу №579,-

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Челендж Аеро Юкрейн» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної авіаційної служби України, про визнання протиправним та скасування Наказу №579.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 вересня 2017 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись з вказаною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, у якій просить суд скасувати постанову з мотивів порушення судом норм матеріального та процесуального права та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.

Розглянувши матеріали справи та апеляційну скаргу відповідача, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як свідчать обставини справи та установлено судом першої інстанції, 22.06.2017 Державною авіаційною службою видано наказ № 452 «Про комплексну комісію з перевірки ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн», яким призначено комплексну комісію для проведення перевірки організації льотної роботи, стану льотної придатності ПС, стану інженерно - технічного обслуговування ПС та стану авіаційної безпеки ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» та наказано згідно з Програмою провести перевірку організації льотної роботи, стану льотної придатності ПС, стану інженерно - технічного обслуговування ПС та стану авіаційної безпеки ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» у термін з 22 червня по 23 червня 2016 року.

24.06.2016 Державною авіаційною службою України складено акт комплексної комісії з перевірки експлуатанта ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» в частині системи управління безпеки польотів відповідно до якого ефективність впровадження СУБП у ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» знаходиться на мінімальному рівні та потребує невідкладних заходів в частині здійснення управління змінами і підготовки відповідального керівника щодо СУБП.

29.06.2017 Державною авіаційною службою України складено звіт про результати позапланової перевірки ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» (авіаційна безпека), яким встановлено, що стан авіаційної безпеки ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» оцінюється як задовільний та дозволяє своєчасно реагувати на можливі прояви АНВ та надзвичайні ситуації в діяльності компанії.

30.06.2016 Державною авіаційною службою України складено акт позапланової інспекторської перевірки експлуатанта ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн», в якому запропоновано за результатами позапланової інспекторської перевірки, аналізу стану безпеки польотів та виявлення порушень, які впливають на безпеку польотів, заслухати керівництво ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» на засіданні постійно діючої Комісії з питань сертифікації експлуатантів організацій з технічного обслуговування і підтримання льотної придатності, розробників та виробників авіаційної техніки, навчальних закладів з підготовки льотного складу в Україні, льотного і технічного персоналу.

01.07.2017 Державною авіаційною службою України складено загальний акт позапланової інспекторської перевірки експлуатанта ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» відповідно до якого за результатами позапланової інспекторської перевірки, аналізу стану безпеки польотів та виявлення порушень, які впливають на безпеку польотів, запропоновано заслухати керівництво ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» на засіданні постійно діючої Комісії з питань сертифікації експлуатантів, організацій з технічного обслуговування і підтримання льотної придатності, розробників та виробників авіаційної техніки, навчальних закладів з підготовки льотного складу в Україні, льотного і технічного персоналу.

Листом від 19.07.2016 року Державна авіаційна служба України повідомила ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» про те, що 20.07.2016 відбудеться засідання постійно Комісії з питань сертифікації експлуатантів, організацій з технічного обслуговування і підтримання льотної придатності, розробників та виробників авіаційної техніки, навчальних закладів з підготовки льотного складу в Україні, льотного і технічного персоналу на якому буде розглянуто питання відповідності ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» сертифікаційним вимогам Правил сертифікації експлуатантів, затверджених наказом Державіаслужби від 20.09.2005 №684 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.12.2005 за № 1545/11825, у зв'язку з наявністю фактів невиконання вимог чинного законодавства України ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» (Сертифікат експлуатанта №224) та виявлення порушень, які впливають на безпеку польотів.

20.07.2016 проведено засідання постійної Комісії з питань сертифікації експлуатантів, організацій з технічного обслуговування і підтримання льотної придатності, розробників та виробників авіаційної техніки, навчальних закладів з підготовки льотного складу в Україні, льотного і технічного персоналу за результатами якого складено проколом № 8 затверджений головою Державної авіаційної служби України та головою комісії 25.07.2016 відповідно до якого вирішено призупинити дію сертифіката експлуатанта Товариства з обмеженою відповідальністю «Челендж Аеро Юкрейн» № 224 на підставі підпункту «в» пункту 5.8.1 Правил сертифікації експлуатантів, затверджених наказом Державної служби з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 20.09.2009 № 684, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.12.2005 № 1545/11825

26.07.2016 Державною авіаційною службою України відповідно до Положення про Державну авіаційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2014 № 520, частини восьмої статті 10 Повітряного кодексу України та підпункту «в» пункту 5.8.1 Правил сертифікації експлуатантів, затверджених наказом Державної Служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 20.09.2005 № 684, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.12.2005 № 1545/11825 та на підставі рішення постійно діючої Комісії з питань сертифікації експлуатантів, організацій з технічного обслуговування і підтримання льотної придатності, розробників та виробників авіаційної техніки, навчальних закладів з підготовки льотного складу в Україні, льотного і технічного персоналу (Протокол № 08 від 25.07.2016) видано наказ № 579 «Про припинення дії сертифіката експлуатанта ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн», яким наказано припинити з 18-ої години 00 хвилин 26.07.2016 дію сертифіката експлуатанта ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» від 24.04.2016 № 224.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Челендж Аеро Юкрейн» не погоджуючись з наказом від 26.07.2016 № 579 звернулось з відповідним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів виходить з наступного.

Підпунктами 92 та 97 статті 1 Повітряного кодексу України встановлено, що сертифікат - документ (сертифікат, схвалення, схвальний лист тощо), який видається за результатами сертифікації і засвідчує відповідність суб'єкта або об'єкта авіаційної діяльності вимогам авіаційних правил України; суб'єкт авіаційної діяльності - фізичні та юридичні особи незалежно від форми власності, відомчої підпорядкованості, які провадять діяльність у галузі цивільної авіації.

Відповідно до пункту 7 частини другої статті 10 Повітряного кодексу України з метою забезпечення безпеки цивільної авіації уповноважений орган з питань цивільної авіації здійснює комплекс заходів, спрямованих на запобігання виникненню авіаційних подій, шляхом анулювання, тимчасового припинення дії сертифікатів, свідоцтв, ліцензій, дозволів, обмеження прав, наданих цими документами, скасування погодження кандидатур згідно з частиною десятою цієї статті.

Частиною першою статті 13 Повітряного кодексу України встановлено, що сертифікат на відповідність вимогам авіаційних правил України повинні отримати підприємства та організації, які в галузі цивільної авіації здійснюють: розроблення цивільної авіаційної техніки і змін до неї з метою схвалення типової конструкції та серійне виробництво авіаційної техніки схваленої конструкції; технічне обслуговування авіаційної техніки; управління підтриманням льотної придатності; експлуатацію повітряних суден; навчання авіаційного персоналу та персоналу, діяльність якого стосується забезпечення авіаційної безпеки, персоналу з наземного обслуговування; наземне обслуговування; надання послуг з аеронавігаційного обслуговування; захист цивільної авіації від актів незаконного втручання; інші види діяльності, передбачені законодавством, у тому числі авіаційними правилами України.

У відповідності до пунктом 2.1 розділу 2 Правил сертифікації експлуатантів затверджених наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 20.09.2005 № 684 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.12.2005 за N 1545/11825 припинення дії Сертифіката - офіційна процедура Державіаслужби України, яка фіксує тимчасове припинення дії Сертифіката з правом відновлення його дії після усунення недоліків, що призвели до припинення.

Підпунктом 4.1.8 пункту 4.1 розділу 4 вказаних Правил встановлено, що чинність Сертифіката експлуатанта, експлуатаційних специфікацій та СЕП (разом або частково) може бути припинена або анульована рішенням Державіаслужби України, якщо експлуатант порушить встановлені цими Правилами норми, вимоги або втратить змогу виконувати їх.

Відповідно до підпункту 5.8.1 пункту 5.8 розділу 5 Правил сертифікації експлуатантів затверджених наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 20.09.2005 № 684 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.12.2005 за N 1545/11825 голова Державіаслужби України має право припинити дію Сертифіката експлуатанта повністю чи в межах окремих частин у разі:

а) невиконання вимог чинного законодавства України та діючих у відповідності з ним нормативно-правових актів, що регулюють діяльність ЦА;

б) невиконання польотів більше трьох місяців (крім експлуатантів, що виконують авіаційні роботи сезонного характеру);

в) виявлення порушень, які впливають на безпеку польотів;

г) виявлення порушень умов, на підставі яких видані Сертифікат експлуатанта, експлуатаційні специфікації, СЕП чи інші документи Державіаслужби України; ґ) несплати держзборів згідно з пунктом 4.1.15 цих Правил;

д) недодержання вимог, які викладені в розділі 6 цих Правил;

е) порушення норм та обмежень, які викладені в експлуатаційно-технічній документації;

є) порушення вимог з нагляду за експлуатантом та періодичності проведення інспекцій, що сталися з вини експлуатанта; ж) надання недостовірної інформації в Державіаслужбу України щодо забезпечення безпеки польотів; з) розірвання договорів, на підставі яких видано Сертифікат експлуатанта (за винятком договору про оренду). У разі припинення дії Сертифікат втрачає силу. Для його відновлення є необхідним проведення додаткової інспекції. Якщо недоліки, що призвели до припинення Сертифіката експлуатанта не усунено в місячний термін, то відновлення дії Сертифіката експлуатанта провадиться на загальних засадах згідно з процедурами підрозділів 5.4.1 - 5.4.7 цих Правил. На підставі висновків інспекції Комісія дає рекомендації про відновлення Сертифіката експлуатанта Голові Державіаслужби України, який приймає остаточне рішення.

Наказ від 26.07.2016 року № 579 було видано на підставі частини восьмої статті 10 Повітряного кодексу України та підпункту «в» пункту 5.8.1 Правил сертифікації експлуатантів, затверджених наказом Державної Служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 20.09.2005 року № 684, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.12.2005 року № 1545/11825 та рішення постійно діючої Комісії з питань сертифікації експлуатантів, організацій з технічного обслуговування і підтримання льотної придатності, розробників та виробників авіаційної техніки, навчальних закладів з підготовки льотного складу в Україні, льотного і технічного персоналу (Протокол № 08 від 25.07.2016).

Правовою підставою для припинення дії сертифіката експлуатанта - позивача є встановлення відповідачем порушень, які впливають на безпеку польотів.

В протоколі засідання постійно діючої Комісії з питань сертифікації експлуатантів, організацій з технічного обслуговування і підтримання льотної придатності, розробників та виробників авіаційної техніки, навчальних закладів з підготовки льотного складу в Україні, льотного і технічного персоналу від 20.07.2016 № 8 порушеннями, які впливають на безпеку польотів та стали підставами для видання оскаржуваного наказу є наступні:

1). 07.12.2015 року вертоліт ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» К-66 R-66 UR-GLE здійснив політ у межах населеного пункту с.м.т. Ворзель та виконав посадку на території санаторію «Ворзель», чим порушив пункт 20 постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 року №401 «Про затвердження положення про використання повітряного простору України».

2). ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» під час подачі заявки на подовження терміну дії сертифіката експлуатанта заявила категорії виконання польотів «А-1» та «А-4», але під час сертифікаційної перевірки виявилась не спроможність виконання категорії польотів «А-4». Тому ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» було продовжено Сертифікат експлуатанта тільки з категорією польотів «А-1».

Документи на внесення Повітряного судна R-44 державний та реєстраційний знаки UR-LWW були подані на внесення до Сертифікату експлуатанта ТОВ ««Челендж Аеро Юкрейн», як повітряне судно для виконання «А-4». Але в ТОВ ««Челендж Аеро Юкрейн» була відсутня категорія польотів «А-4» тому дане ПС не було внесено до експлуатаційних специфікацій.

ПС згідно Акту прийому - передачі 01.06.2016 року було передано від фізичної особи підприємця до ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн». Незважаючи на те, що ПС не внесено до Сертифікату експлуатанта та не мало експлуатаційних специфікацій виконувало польоти та потрапило в авіаційну подію 07.06.201броку .

3). КПС ОСОБА_5 на повітряному судні R-44 державний та реєстраційний знаки UR-LWW, яке потрапило в авіаційну подію 07.06.2016, року має допуск до авіаційно-хімічних робіт на ПС типу Я-44(згідно Додатку до Свідоцтва транспортного пілота ТК №003979), але у неповному обсязі пройшов підготовку до виконання авіаційно-хімічних робіт відповідно де частини «Д» КВП авіакомпанії.

23.06.2016 року вертоліт ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» R-66 UR-TOY здійснив політ у межах міста Львів та виконував посадку на території ЦПК ім. Б Хмельницького географічна точка з координатами 494943N 0240125E, яка знаходиться у районі аеродрому «Львів», чим порушив пункт 28 постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 року № 40 «Про затвердження положення про використання повітряного простору України».

Підставами для припинення сертифіката експлуатанта позивача від 24.04.2016 № 224 стало в сукупності встановлення відповідачем наявності 4 випадків порушення вимог законодавства.

Постановою від 24.12.2015 року № 002465 серії АА про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації, якою на позивача накладено штраф у розмірі 85 000,00 грн. за порушення пункту 20 постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 року №401 «Про затвердження положення про використання повітряного простору України», яке полягає в тому, що 07.12.2015 року вертоліт ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» R-66 UR-GLE здійснив політ у межах населеного пункту с.м.т. Ворзель та виконав посадку на території санаторію «Ворзель».

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 01.09.2016 у справі №826/662/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Челендж Аеро Юкрейн» до Державної авіаційної служби України про скасування постанови № 002465 серії АА від 24.12.2015 про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації позов задоволено повністю, визнано протиправною та скасовано постанову № 002465 серії АА від 24.12.2015.

Суд першої інстанції приймаючи оскаржувану апелянтом постанову послався на те, що в вищезазначеній постанові від 01.09.2016 у справі №826/662/15 встановлено, що перед здійсненням польоту позивачем отримано відповідний дозвіл центральної диспетчерської служби Державіаслужби України на виконання польотів в повітряному просторі України №CDS/NH-0034, відповідно до якого політ виконаний за маршрутом Давидківці (4925№02703Е) - Городище (5006№02704Е) - Ворзель (5032№03009Е), у той час, як необхідність отримання дозволу саме на посадку чинним законодавством не передбачено.

Суд першої інстанції наголосив на тому, що згідно рішення від 01.09.2016 у справі №826/662/15, позивачем не було допущено порушення пункту 20 постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 №401 «Про затвердження положення про використання повітряного простору України», яке полягає в тому, що 07.12.2015 вертоліт ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» R-66 UR-GLE здійснив політ у межах населеного пункту с.м.т. Ворзель та виконав посадку на території санаторію «Ворзель», а отже посилання відповідача на допущення позивачем вказаного порушення вимог чинного законодавства є необґрунтованими.

13 грудня 2017 року в судовому засіданні в суді апеляційної інстанції представником Державної авіаційної служби України було наголошено на тому, що 07 грудня 2017 року Вищим адміністративним судом України було скасовано постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01.09.2016 року у справі №826/662/15, та прийнято рішення про законність постанови № 002465 серії АА від 24.12.2015 року.

Вказана обставина представником позивача не заперечувалася.

Таким чином, колегія суддів наголошує на тому, що станом на момент розгляду справи в апеляційній інстанції є рішення суду, яке набрало законної сили та яким встановлено, що позивачем допущено порушення пункту 20 постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 року №401 «Про затвердження положення про використання повітряного простору України», а саме те, що 07.12.2015 року вертоліт ТОВ «ЧЕЛЕНДЖ АЕРО ЮКРЕЙН» R-66 UR-GLE здійснив політ у межах населеного пункту с.м.т. Ворзель та виконав посадку на території санаторію «Ворзель».

Щодо причин та наслідків авіаційної події, що сталася 06.06.2016 року, слід зазначити, що повітряне судно вертоліт R44, бортовий номер UR-LWW, було передане відповідно до акту прийому-передачі фізичною особою-підприємцем ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн».

Відповідно до вимог чинного повітряного законодавства виконання польотів ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» з використанням вищевказаного повітряного судна можливе лише у разі включення його до чинного Сертифіката експлуатанта, відповідно до вимог Правил № 684.

Суд першої інстанції вказав на те, що 25.09.2017 року представником позивача через канцелярію суду надано письмові пояснення, в яких підтримано позицію стосовно заявленого позову, а також повторно повідомлено, що 07.06.2016 року повітряне судно позивача UR-LWW не виконувало авіаційно-хімічних робіт та не здійснювало польотів саме категорії «А-4». Занесення категорії на виконання польотів «А-4» є необхідним для виконання авіаційно-хімічних робіт з комерційною метою, проте політ 07.06.2016 року мав демонстраційний характер.

Однак, відповідно до вимог Правил № 684 здійснення демонстраційних польотів можливе лише за умови отримання Спеціальних експлуатаційних положень, які в позивача відсутні.

Позивачем подано заявку на продовження терміну дії Сертифікату експлуатанта разом із заявою від13.05.2016 року про внесення змін до Сертифіката експлуатанта № 224 шляхом включення категорії польотів категорії «А-4».

За результатами розгляду заявки, ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» було продовжено термін дії Сертифікату, з можливістю виконання лише категорії польотів «А 1» у зв'язку із відсутністю допуску пілота до виконання авіаційно-хімічних робіт (категорія польотів «А 4»).

З огляду на викладене, доводи позивача стосовно виконання демонстраційних польотів є необґрунтованими.

Щодо посадки 23.03.2016 року близько 10:00 год. у центральному парку ім. Б. Хмельницького у м. Львів повітряного судна, вертоліт типу R 66 (бортовий номер UR-TOY).

Згідно пункту 2 розділу І Положення про використання повітряного простору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 року № 401, диспетчерський дозвіл - дозвіл повітряному судну рухатися у порядку, визначеному відповідно до умов, що встановлюються диспетчерським органом.

В постанові суду першої інстанції зазначено, що здійснення польоту ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» відбувалося з дозволу центральної диспетчерської служби Державної авіаційної служби України на виконання польотів в повітряному просторі України № CDS/224-07, на підтвердження чого надано суду витяг з бази заявок на польоти Укравіацентру.

Представник відповідача наголосила в судовому засіданні в суді апеляційної інстанції на тому, що судом не вірно встановлено та досліджено фактичні обставини справи, чим допущено порушення норм матеріального права, а саме ототожнено поняття «дозвіл на виконання польотів» та «допуск до експлуатації тимчасового злітно-посадкового майданчику (ЗПМ)».

Так, згідно пункту 46 частини першої статті 1 Повітряного кодексу України ЗПМ - земельна (водна, льодова) ділянка або спеціально підготовлена площадка мінімально допустимих розмірів, що забезпечує зліт та посадку легких повітряних суден.

Пунктом 2.2.1 Правил допуску до експлуатації злітно-посадкових майданчиків для польотів легких повітряних суден, затверджених наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 01.12.2004 № 205, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 24.12.2004 за №1644/10243 (далі - Правила № 205), встановлено, що підставою для надання допуску до експлуатації ЗПМ для польотів легких повітряних суден є заявка його власника або експлуатанта.

Абзацом четвертим пункту 2.2.3 Правил № 205 передбачено, що до заявки додається документ, що підтверджує право власності, постійного користування, оренди на земельну ділянку, або документ про погодження з власником або постійним користувачем, або орендарем земельної ділянки розміщення на ній злітно-посадкового майданчику.

У відповідності до пункту 2.5.2 Правил № 205 підставою для допуску ЗПМ до експлуатації є: відповідність тимчасового ЗПМ вимогам даних Правил; інструкція з виконання польотів на тимчасовому ЗПМ зі схемою, у якій визначені розміри злітно-посадкової смуги, льотної смуги, вільної зони їх взаєморозташування, з розділами пожежної та авіаційної безпеки, з погодженням власника, постійного користувача або орендаря земельної ділянки з метою використання тимчасового ЗПМ для польотів, яка затверджена експлуатантом, або завірена копія; акт технічного обстеження тимчасового ЗПМ, затверджений експлуатантом.

Таким чином, представник відповідача вірно звернуто увагу, що посилання позивача на наявність тільки заявок на здійснення польоту, не звільняє ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» від отримання допуску до експлуатації ЗПМ для польотів легких повітряних суден.

Відповідно до частини восьмої статті 10 Повітряного кодексу України суб'єкти авіаційної діяльності безпосередньо здійснюють заходи щодо забезпечення безпеки авіації та несуть за неї відповідальність.

Абзацом другим пункту 30 Положення № 401 передбачено, що інструкції з виконання польотів з посадкових майданчиків (використання повітряного простору) розробляються власниками повітряних суден (експлуатантами, в тому числі аматорами), погоджуються з органами місцевого самоврядування, Украерорухом (Украероцентром та РДЦ), у зоні відповідальності якого знаходиться повітряний простір над відповідною земельною ділянкою, а у разі розташування її в зоні з особливим режимом використання повітряного простору, крім її частини, що межує із забороненою зоною, - Міноборони та Адміністрацією Держприкордонслужби і затверджуються Державіаслужбою.

Встановлено, що після посадки вертольоту, пілот ОСОБА_6, що виконував вищевказаний політ, не надав інструкції з виконання польотів у районі посадкового майданчика, що підтверджується службовою запискою начальника відділу Західної регіональної інспекції Державіаслужби Б.М. Корнєва, який безпосередньо виїжджав на місце події.

Даної інструкції ТОВ «Челендж Аеро Юкрейн» не мали, її не було розроблено, та не було погоджено з Державіаслужбою, що є порушенням безпеки польотів.

Вказана несанкціонована посадка вертольота стала причиною припинити дію Сертифіката експлуатанта № 224.

Згідно зі ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини справи, що мають значення для справи, порушено норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим постанова суду першої інстанції скасовується та приймається нова постанова про відмову в задоволенні позову.

Керуючись ст.ст. 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Державної авіаційної служби України задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 вересня 2017 року скасувати та прийняти нову постанову.

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Челендж Аеро Юкрейн» до Державної авіаційної служби України про визнання протиправним та скасування Наказу №579 відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя: О.М. Кузьмишина

Судді: Я.Б.Глущенко

О.Є.Пилипенко

Повний текст постанови виготовлено 18.12.2017 року.