Ухвала суду № 71073580, 14.12.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2017
Номер справи
369/12459/15-а
Номер документу
71073580
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: №369/12459/15-а Головуючий у 1- й інстанції: Ковальчук Л.М.; Суддя - доповідач: Костюк Л.О.

У Х В А Л А

Іменем України

14 грудня 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Костюк Л.О.;

суддів: Епель О.В., Карпушової О.В.;

за участю секретаря: Драч М.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду заяву ОСОБА_2 про прийняття додаткового судового рішення у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області, Головного управління пенсійного Фонду України у Київській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И Л А:

У листопаді 2015 року, ОСОБА_2 звернувся до Києво-Святошинського районного суду Київської області з позовом до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області, Головного управління пенсійного Фонду України у Київській області, та просив (з урахуванням заяв про уточнення позовних вимог):

1) визнати незаконними дії Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області щодо невключення у грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2013 - 2015 роки для нарахування йому пенсії доплат: за роботу в зоні Чорнобильської АЕС, передбаченої ст. ст. 39 - 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за роботу в нічний час, за роботу в захисних дихальних апаратах, а також матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати;

2) зобов'язати Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області перерахувати одноразову грошову допомогу при звільненні зі служби цивільного захисту за весь період проходження служби з урахуванням доплат: за роботу в зоні Чорнобильської АЕС, передбаченої ст. ст. 39 - 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за роботу в нічний час, за роботу в захисних дихальних апаратах, а також матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати, які виплачувались йому у період з вересня 2013 року по серпень 2015 року;

3) зобов'язати Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області включити в грошовий атестат вищевказані доплати та надати у термін, передбачений п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, до органу Пенсійного Фонду України;

4) зобов'язати Головне управління пенсійного Фонду України у Київській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з урахуванням доплат: за роботу в зоні Чорнобильської АЕС, передбаченої ст. ст. 39-40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за роботу в нічний час, за роботу в захисних дихальних апаратах, а також матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати, які виплачувались йому у період з вересня 2013 року по серпень 2015 року, з 23.09.2015 року.

Постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 березня 2016 року позов задоволено частково: визнано незаконною відмову Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області щодо невключення матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати за період з вересня 2013 року по серпень 2015 року у грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2013 - 2015 роки для нарахування ОСОБА_2 пенсії за вислугу років та зобов'язано Головне управління пенсійного Фонду України у Київській області провести йому перерахунок пенсії, починаючи з 23 вересня 2015 року, з урахуванням вказаних доплат, у відповідності до вимог ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову суду першої інстанції скасувати в частині відмови в задоволенні позовних вимог як таку, що ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі. В обґрунтування вимог апеляційної скарги посилається на те, що судом першої інстанції неповно з'ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, а висновки, викладені ним в оскаржуваній постанові, не відповідають обставинам справи.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2016 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково: постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 березня 2016 року скасовано в частині відмови в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області про зобов'язання перерахувати ОСОБА_2 одноразову грошову допомоги при звільненні зі служби цивільного захисту з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати; зобов'язано Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області перерахувати ОСОБА_2 одноразову грошову допомогу при звільненні зі служби цивільного захисту, виплачену на підставі наказу начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області від 21.09.2015 №258 о/с, з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати; в решті постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 березня 2016 року залишено без змін.

Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог, позивач звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 березня 2016 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2016 року в цій частині; прийняти нову постанову, якою зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області включити доплату за роботу в зоні Чорнобильської атомної електростанції, доплату за службу в нічний час, надбавку за роботу в захисних ізольованих дихальних апаратах до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення, на підставі яких розраховується пенсія за вислугою років; зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України у Київській області провести перерахунок пенсії за вислугою років та виплатити її у повному розмірі; зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області провести перерахунок одноразової грошової допомоги з врахуванням доплати за роботу в зоні Чорнобильської атомної електростанції, доплати за службу в нічний час, надбавки за роботу в захисних ізольованих дихальних апаратах та виплатити позивачу недоотриману суму вказаної доплати.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 08 червня 2017 року касаційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково: постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 березня 2016 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2016 року скасованов частині відмови в задоволенні позовних вимог щодо включення до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення доплати за роботу в зоні Чорнобильської атомної електростанції, доплати за службу в нічний час, надбавки за роботу в захисних ізольованих дихальних апаратах для здійснення перерахунку пенсії та одноразової грошової допомоги; в цій частині справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції та в решті рішення залишено без змін.

22 вересня 2017 року ОСОБА_2 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду із заявою про прийняття додаткового рішення до постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2016 року та просить: вказати суму недоотриманої одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби за станом здоровґя, яку Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області повинно виплатити ОСОБА_2, а саме 9 860, 95 грн.

Заяву обґрунтовано тим, що у постанові Київського апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2016 року не була вказана конкретна сума недоотриманої виплати.

На підставі вказаної постанови був виданий виконавчий лист №369/12459/15-а та відкрите виконавче провадження за № 54360884/4 від 24.07.2017 року відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в м. Києві.

ГУ ДСНС провело перерахунок та виплатило суму коштів у розмірі 7 231, 40 грн.

Однак, сам перерахунок був проведений у супереч ст. 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІ1) та п. 7 наказу МВС №475 від 03.04.2015 року «Про затвердження Інструкції про виплату грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту».

Відповідно до відповіді ГУ ДСНС від 30.08.2017 за № 66/5/7234-ГТ-64 наведений розрахунок проведеного перерахунку одноразової грошової допомоги, до якого були включені: індексація заробітної плати в розмірі 657, 40 грн.; (за 22 календарні дні, хоча повинні були брати в розрахунок суму 896, 45 грн за повний місяць відповідно до довідки від 17.11.2016 № 346).

Вказана сума вищенаведеного виду грошового забезпечення, яке ГУ ДСНС включило до перерахунку не відповідає розмірам, які вказані у довідках ГУ ДСНС: від 01.03.2016 №64 «Про індексацію заробітної плати за 2015 - 2017 роки» та від 17.11.2016 №346 «Про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2013 - 2015 роки» та становить 896, 45 грн.

18 серпня 2017 року позивачем була направлена заява до ГУ ДСНС з вимогою виплатити недоотриману суму одноразової грошової допомоги вх. №П-64.

Однак, ГУ ДСНС відмовилось добровільно виплатити залишок недоотриманої суми, посилаючись на те, що вже провело перерахунок вказаної виплати, який вважає правильним та законним(копія відповіді ГУ ДСНС від 30.08.2017 за № 66/5/7234-П-64.

Позивачем зазначено, що згідно із постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2016 року , яка набрала законної сили, до перерахунку одноразової грошової допомоги при звільнені зі служби, ГУ ДСНС повинно було включити наступні види грошового забезпечення: індексацію заробітної плати в розмірі 896, 45 грн.(відповідно до довідки ГУ ДСНС від 17.11.2016 року №346 «Про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2013 - 2015 роки»)

Відповідно, місячне грошове забезпечення, з якого необхідно проводити перерахунок одноразової грошової допомоги, складає суму - 896,45 грн.

Вислуга років станом на день звільнення становить 22 повних календарних роки.

Отже, недоотримана сума одноразової грошової допомоги у зв'язку зі звільненням зі служби за станом здоров'я, яку мало б сплатити ГУ ДСНС становить 9 860, 95 грн. (896, 45 х 50 % х 22).

В порядку виконання Постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2016 року в адміністративній справі № 369/12459/15-а ГУ ДСНС нарахувало та виплатило суму у розмірі 7 231, 40 грн.(довідка ГУ ДСНС 30.08.2017 № 66/5/7234-П-64)

Сума недоотриманої позивачем одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби за станом здоров'я, яку не виплатило ГУ ДСНС України, становить 2 629, 55 грн. (9 860, 95 -7 231, 40).

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів вважає за необхідне відмовити заявнику у задоволенні заяви про прийняття додаткового судового рішення до постанови Київського апеляційного адміністративного суду, виходячи з наступного.

Питання щодо винесення додаткового судового рішення у справі регулюється ст.168 КАС України, згідно якої, суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо: 1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення; 3) судом не вирішено питання про судові витрати.

Питання про ухвалення додаткового судового рішення може бути заявлено до закінчення строку на виконання судового рішення.

Суд ухвалює додаткове судове рішення після розгляду питання в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання.

Про відмову в ухваленні додаткового рішення суд постановляє ухвалу.

При цьому, додаткове судове рішення є засобом усунення неповноти судового рішення, внаслідок якої залишилися невирішеними певні вимоги особи, яка бере участь у справі.

Як вбачається з постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2016 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково: постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 березня 2016 року скасовано в частині відмови в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області про зобов'язання перерахувати ОСОБА_2 одноразову грошову допомоги при звільненні зі служби цивільного захисту з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати; зобов'язано Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області перерахувати ОСОБА_2 одноразову грошову допомогу при звільненні зі служби цивільного захисту, виплачену на підставі наказу начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області від 21.09.2015 №258 о/с, з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати; в решті постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 березня 2016 року залишено без змін.

Тобто, судом вирішено питання щодо перерахунку ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби цивільного захисту з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати

Окрім зазначеного вище колегія суддів звертає увагу на те, що заявником в заяві про винесення додаткового судового рішення ставиться ряд нових позовних вимог, а саме розрахунок та обрахунок недоотриманої суми одноразової грошової допомоги, що не є підставою відповідно до ч.1 ст. 168 КАС України для прийняття додаткового судового рішення.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви ОСОБА_2 про прийняття додаткового судового рішення.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 168, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

У задоволенні заяви ОСОБА_2 про прийняття додаткового судового рішення - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.

(Повний текст виготовлено - 15 грудня 2017 року).

Головуючий суддя:

Судді: