Постанова № 71052663, 08.12.2017, Деснянський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.12.2017
Номер справи
754/9780/17
Номер документу
71052663
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Номер провадження 2-а/754/707/17

Справа №754/9780/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2017 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді - Лісовської О.В.

за участю секретаря - Грей О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у м. Києві, Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, про зобов'язання вчинити певні дій, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у м. Києві, Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії, мотивуючи свої вимоги тим, що він старший прапорщик міліції, звільнений згідно Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ у відставку за вислугою років Наказом ГУ МВС України в Київській області від 01.12.2004 року № 211 о/с з посади помічника оперуповноваженого Вишгородського відділу по боротьбі з організованою злочинністю УБОЗ ГУ МВС України та Київській області. ОСОБА_1 була призначена пенсія на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 10.07.2017 року позивач звернувся до Головного управління ПФУ у м. Києві та Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області, яке надіслало його запит до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в м. Києві, щодо проведення перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року, постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Однак, 20.07.2017 року позивач отримав від ЛК ГУ МВС України у м. Києві лист від 19.07.2017 року № Т-19із/125/01-2017 року, відповідно до якого повідомили, що направили до ГУ ПФУ у м. Києві довідку для перерахунку його пенсії та приклали відповідну довідку, виготовлену 17.05.2017 року № 3299. Але у вищезгаданій довідці відсутні надбавки (статті), які вказані у його пенсійній справі № 89/32992. 13.07.2017 року ГУ ПФУ у м. Києві направили позивачу лист № 165.39/03, в якому повідомили, що питання перерахунку та виплати пенсії буде забезпечено після виділення коштів з Державного бюджету України. 21.07.2017 року ОСОБА_1 повторно звернувся з запитом до ЛК ГУ МВС України у м. Києві з проханням надати нову довідку для перерахунку пенсії. Однак, 25.07.2017 року позивач отримав від ЛК ГУ МВС України у м. Києві довідку такого ж змісту, що й попередню. На підставі викладеного позивач просить суд визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у м. Києві щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного управління ПФУ України в м. Києві нової довідки з реальною інформацією за інформаційним запитом від 21.07.2017 року; зобов'язати Ліквідаційну комісію ГУ МВС України у м. Києві виготовити та направити ОСОБА_1 та Головному управлінню Пенсійного фонду України у м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 1 900 грн., оклад за спеціальним званням - 1 000 грн., надбавка за стаж роботи - 50% - 1 450 грн., надбавка за особливо важливі завдання 47% - 2 044,5 грн., премія 29% - 551 грн., всього 6 945,5 грн.; основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (вислуга років 25) у розмірі - 4 861,85 грн., вид підвищення або надбавки до пенсі: підвищення за постановою КМ України № 355 (35% від 4 861,85 - 1 701,65 грн.) - 1 701,65 грн., доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації - 223,21 грн., доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації (з 01.10.2012 року) - 183,16 грн. Підсумок пенсії (з надбавками) - 6 969,87 грн. з 01.01.2016 року.; зобов'язати Головне управління ПФУ у м. Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у м. Києві у новому збільшеному розмірі грошового забезпечення з урахуванням вислуги 25 років і основного розміру пенсії - 70% грошового забезпечення.

Представник позивача у судовому засіданні повністю підтримав адміністративний позов та просив його задовольнити.

Представники відповідачів у судове засідання не з'явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, про причини неявки не повідомили. Суд вважає можливим розглядати справу у відсутність представників відповідачів, за наявних у справі матеріалів.

Вислухавши представника позивача, вивчивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок по доказуванню правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на положення наведеної процесуальної норми, виходячи із суті позовних вимог, під час розгляду даної справи відповідачам належить довести правомірність своїх дій та бездіяльності.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Як вбачається з матеріалів справи, на звернення позивача від 10.07.2017 року до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області, яке надіслало його запит до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в м. Києві, щодо проведення перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року, постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», він отримав 20.07.2017 року відповідь Головного управління МВС України в м. Києві від 19.07.2017 року, що ГУ МВС України в м. Києві надіслано до Пенсійного фонду України повідомлення про наявність підстав для перерахунку пенсії особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, а також про направлення до ГУ ПФУ у м. Києві оформлену відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку позивачу пенсії. Таким чином, грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2016 року визначено згідно з вимогами чинного законодавства.

Відповідач ГУ ПФУ в м. Києві своїм листом від 13.07.2017 року № 165.39/03 повідомив, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві направлено списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії, оскільки Міністерство внутрішніх справ України листом від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017 повідомило Пенсійний фонд України, що перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) провадиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» з 01.01.2016 року на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУ МВС (УМВС) в областях та м. Києві». Крім того, позивача проінформовано, що питання перерахунку та виплати пенсії буде забезпечено після виділення коштів з Державного бюджету України.

Проте, суд з таким рішенням Головного управління Пенсійного фонду в м. Києві не погоджується, оскільки діюче законодавство не зв'язує питання перерахунку пенсій із виділенням коштів з Державного бюджету України.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо перерахунку пенсії є протиправною.

Крім того, на підставі вищевикладених відповідей позивачем 21.07.2017 року було направлено запит до Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в м. Києві щодо надання нової довідки про зміни розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу з урахуванням грошового забезпечення поліцейських відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, та направлення її до ГУПФУ в м. Києві, оскільки довідка № 32992 від 17.05.2017 року не відповідає вимогам законодавства України.

Однак, позивач отримав таку саму відповідь, що і на запит від 10.07.2017 року. Тобто довідка про зміни розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу не містила надбавок, які вказані у його пенсійній справі № 89/32992 та не відповідала постанові Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.

Проте з такими діями відповідачів, суд не може погодитись виходячи з наступного.

Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», який набрав чинності з 29 грудня 2015 року, внесено зміни до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яку доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка застосовується з дня набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію», тобто із 07 листопада 2015 року, затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах, які значно перевищують оклади за спеціальним званням та посадові оклади осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції). Даною постановою встановлені також щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії поліцейським.

Згідно із статтею 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно з пунктом 2 даного Порядку Міноборони, МВС, Мінінфрастуктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відповідно до пункту 3 даного Порядку на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

До прийняття Закону України «Про Національну поліцію» який набув чинності 07.11.2015 року, уповноваженими органами для подання документів для перерахунку пенсії колишніх працівників органів внутрішніх справ було визначено управління Міністерства внутрішніх справ в областях та м. Києві.

Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 року № 730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції України та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» ліквідовано управління Міністерства внутрішніх справ в областях та м. Києві.

Згідно з листом Міністерства внутрішніх справ України від 22 березня 2017 року № 4019/02/22-2017 до Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) повноваження щодо видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, покладено на ліквідаційні комісії ГУМВС (УМВС) в областях та м. Києві.

Крім того, відповідно до вказівки МВС України від 20.04.2017 року 5551/05/22-2017 Ліквідаційна комісія ГУМВС України в місті Києві проводить роботу по підготовці довідок про розмір грошового забезпечення для подальшого подання їх до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві для перерахунку пенсії.

Разом з тим, Порядком дійсно передбачено, що Пенсійний фонд України отримує вказану інформацію в 5-денний строк від силових органів. Однак, якщо органом державної влади вищого рівня прийнято рішення про збільшення відповідних виплат і Головному управлінню пенсійного фонду вже відомо про таке рішення, то воно за зверненням пенсіонера з заявою про перерахунок пенсії, повинно діяти згідно з Порядком, надіславши відповідний список для отримання відповідної довідки.

Суд також відзначає, що отримання спірної довідки не призводить до безспірного перерахунку та виплати пенсії позивачеві органом пенсійного фонду.

Відповідно до п.4 Порядку №3-1 заява про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Отже, вказана норма встановлює право позивача самостійно отримати від відповідача Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в м. Києві - довідку про зміну розміру грошового забезпечення, у разі виникнення права на перерахунок пенсії.

Такого ж правового висновку дійшов і Верховний Суд України у постанові від 22 квітня 2014 року у справі № 21-484/а13, вказавши, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду.

Суд вважає, що при перерахунку пенсії має застосовуватися норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках, що діяла на момент призначення пенсії, з урахуванням змін в посадових окладах, надбавках, преміях.

В довідку необхідно включити грошове забезпечення, що передбачене постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 та наказом МВС України від 06.04.2016 року № 260.

Ураховуючи вищевикладене, Міністерством внутрішніх справ України і Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві, на яку покладено повноваження з видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, звільненим зі служби, Пенсійним фондом України і його Головним управлінням в м. Києві не дотримано вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 13 лютого 2008 року № 45, і, як наслідок, станом на день розгляду справи позивачу пенсію не перераховано.

МВС України в листі до Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017 виклало свою позицію: «перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) має здійснюватись з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто з 01.01.2016 року».

Так, постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10, тобто, відбулись зміни, які є підставою для перерахунку пенсії та зобов'язують органи, на які покладено проведення перерахунку здійснити його.

Постановою Кабінету Міністрів України № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», які також є підставами для перерахунку пенсії особам, які мають на це право.

Таким чином, суд приходить до висновку, що з дня набрання чинності Законом України від 23.12.2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей», настали підстави для здійснення перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміни розміру пенсій. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців.

Згідно з ч. 3 ст. 51 цього Закону перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Такими нормативними актами є Постанова Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України», наказ Міністерства внутрішніх справ України № 138 від 17.02.2017 року «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських».

В постанові Пленуму Верховного Суду України «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» від 01 листопада 1996 року №9 зазначено, що відповідно до ст.8 Конституції в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституційні права та свободи людини і громадянина є безпосередньо діючими. Вони визначають цілі і зміст законів та інших нормативно-правових актів, зміст і спрямованість діяльності органів законодавчої та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і забезпечуються захистом правосуддя.

Відповідно до п.1 Закону України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» 1950 року, Першого протоколу та протоколів №2,4,7 та 11 до Конвенції Україна повністю визнає на своїй території дію статті 46 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року щодо визнання обов'язковою і без укладення спеціальної угоди юрисдикцію Європейського суду з прав людини в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції.

У Законі України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» визначено, що цей Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з обов'язком держави виконати рішення Європейського суду з прав людини у справах проти України; з необхідністю усунення причин порушення Україною Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і протоколів до неї; з впровадженням в українське судочинство та адміністративну практику європейських стандартів прав людини; зі створення передумов для зменшення числа заяв до Європейського суду з прав людини проти України.

Згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

В ст. 13 Конвенції вказано, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Право на отримання соціальних гарантій, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в чинному Законі України «Про Національну поліцію». Отже, на законодавчому рівні закріплено рівність соціальних гарантій колишніх працівників міліції та працівників поліції.

Відповідно до абзацу 2 п.15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VШ) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Як зазначено в ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію», пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 вищезазначеного Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Враховуючи вищевикладене, судом вбачається, що довідка від 17.05.2017 року № 32992, яка була надана позивачу ОСОБА_1 ГУ МВС України в м. Києві протирічить зазначеним вище нормам та повинна була містити всі надбавки, які вказані у пенсійній справі позивача та відповідати Постанові Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі в Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Конституційний Суд України в абзаці другому пункту 3 мотивувальної частини Рішення від 06 липня 1999 року № 8-рп/99 (справа щодо права на пільги) зазначав, що служба в міліції, державній пожежній охороні передбачає ряд специфічних вимог, які дістали своє відображення у законодавстві. Норми, що регулюють суспільні відносини у цих сферах, враховують екстремальні умови праці, пов'язані з постійним ризиком для життя і здоров'я, жорсткі вимоги до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Зупинення пільг, компенсацій і гарантій для військовослужбовців та працівників правоохоронних органів без відповідної матеріальної компенсації є порушенням гарантованого державою права на їх соціальний захист та членів їх сімей (Рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

Відповідно до абзацу восьмого підпункту 2.2 пункту 2 Рішення мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року № 7-рп/2016 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України(конституційності) положень другого речення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», норми-принципи частини п'ятої статті 17 Конституції України щодо забезпечення державою соціального захисту громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей є пріоритетними та мають безумовний характер. Тобто заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту вказаної категорії осіб, у зв'язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані чи звужені.

Крім того, суд враховує, що статтею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Згідно із ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Також Конституційний суд України у своєму рішенні від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 зазначив, що «невиконання державою взятих на себе соціальних зобов'язань порушує принцип соціальної, правової держави». Встановлення певних соціальних пільг, компенсацій та гарантій є «складовою конституційного права на соціальний захист і юридичними засобами здійснення цього права».

Як зазначено у пункті 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 01.11.1996 року № 9 "Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя" оскільки Конституція України, як зазначено у статті 8, має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати законність того чи іншого нормативно-правового акта з точки зору його відповідності Конституції у всіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акт прямої дії. Судові рішення повинні ґрунтуватись на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй.

При прийнятті рішення суд також враховує, що згідно із частиною 1 ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується (ч. 3 ст. 8 КАС України).

Частиною 2 статті 8 КАС України також передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Законом України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції" (пункт 1) України визнала обов'язковою юрисдикцію Європейського суду з прав людини в усіх питаннях, що стосуються тлумачення та застосування Конвенції. Європейський суд з прав людини розкриває принцип верховенства права через формулювання вимог, які він виводить з цього принципу.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про наявність порушеного права позивача, яке підлягає судовому захисту виключно шляхом визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не перерахунку пенсії і Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві щодо ненадання довідки з реальною інформацією про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, доведеними, базуються на тих нормах, які підлягають застосуванню при даних правовідносинах, а тому підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. 2, 18, 71, 93, 99, 100, 104, 161-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Конституцією України, Законом України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Закон України «Про Національну поліцію», Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у м. Києві, Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, про зобов"язання вчинити певні дій - задовольнити.

Визнати дії Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у м. Києві щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві нової довідки про розмір грошового забезпечення з певною реальною інформацією за інформаційним запитом від 21 липня 2017 року - неправомірними.

Зобов'язати Ліквідаційну комісію ГУ МВС України у м. Києві виготовити та направити ОСОБА_1 та Головному управлінню Пенсійного фонду України у м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:

посадовий оклад - 1 900 грн.; оклад за спеціальним званням - 1 000 грн.; надбавка за стаж роботи 50% - 1 450 грн.; надбавка за особливо важливі завдання 47% - 2 044,5 грн.; премія 29% - 551 грн. Всього 6 945,5 грн.,

основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (вислуга років 25) у розмірі - 4 861,85 грн.; вид підвищення або надбавки до пенсі: підвищення за постановою КМ України № 355 (35% від 4 861,85 - 1 701,65 грн.) - 1 701,65 грн.; доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації - 223,21 грн.; доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації (з 01.10.2012 року) - 183,16 грн.

Підсумок пенсії (з надбавками) - 6 969,87 грн. з 01.01.2016 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у м. Києві у новому збільшеному розмірі грошового забезпечення з урахуванням вислугу 25 років і основного розміру пенсії - 70 % грошового забезпечення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення.

Головуючий: