
Справа № 442/8638/17
Провадження № 2-а/442/296/2017
У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
14 грудня 2017 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області у складі головуючого судді – Кучаковського Ю.С., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Летнянської сільської ради, ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення, –
в с т а н о в и в :
Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати незаконним та скасувати рішення Летнянської сільської ради № 191 від 18.10.2016, яким надано дозвіл гр. ОСОБА_2 на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для обслуговування житлового будинку та господарських будівель та споруд без підписання акту прийомки-передачі межових знаків на зберігання гр. ОСОБА_1;визнати незаконним та скасувати рішення Летнянської сільської ради № 225 від 27.12.2016, яким надано дозвіл гр. ОСОБА_1 на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для обслуговування житлового будинку та господарських будівель та споруд площею 0,2285 га без підписання акту прийомки-передачі межових знаків на зберігання гр. ОСОБА_2
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно з вимогами ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до положень ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Як вбачається, позивач звернувся до суду з позовом 11.12.2017.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд вважає, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду. Так, позивач просить визнати незаконним та скасувати рішення Летнянської сільської ради № 191 від 18.10.2016 (щодо ОСОБА_2С.) та № 225 від 27.12.2016 (щодо самої ОСОБА_1П.), проте з даним позовом ОСОБА_1 в порядку адміністративного судочинства звернулась 11.12.2017, тобто із пропуском встановленого ст. 99 КАС України строку (шість місяців).
Суд враховує той факт, що вперше позивач звернувся з даним позовом до суду в порядку цивільного судочинства і Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області ухвалою від 17.05.2017 було йому роз’яснено порядок звернення до суду з даним позовом.
Втім, в позовній заяві жодним чином не зазначено з якого моменту позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів цими рішеннями органу місцевого самоврядування, та причин поважності пропуску строку на оскарження цих рішень, а суд з наданих позивачем матеріалів не вбачає підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Відповідно до ч.ч. 5, 7, 8 ст. 107 КАС України про залишення позовної заяви без розгляду, відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу. Копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами. Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними (п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України).
Крім того, суд зазначає, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п’ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Таким чином, враховуючи те, що ОСОБА_1 пропущений строк звернення до суду з позовом та будь-яких ґрунтовних обставин та доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом нею не надано, що унеможливлює визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд приходить до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду у відповідності до вимог ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 155, 165 КАС України, суд –
у х в а л и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Летнянської сільської ради, ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення - залишити без розгляду.
Роз’яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ю.С. Кучаковський