
Справа № 316/1886/17
Провадження № 3/316/562/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.12.2017 рік м.Енергодар
Суддя Енергодарського міського суду Запорізької області Капустинський М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Енергодар адміністративні матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: м.Кремгес, Кіровоградська область, працюючої: завідуюча дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Світлячок» №3 Енергодарської міської ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, розяснені права передбачені ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
До Енергодарського міського суду Запорізької області 27.11.2017 року надійшла справа №316/1887/17 (провадження №3/316/563/17) про притягнення до адміністративної відповідальності гр.ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу № 207 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, складеного 23.11.2017 року, в період часу з вересня 2016 року по грудень 2016 року, гр.ОСОБА_1, перебуваючи на посаді завідуючої дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №3 та знаходячись на роботі за адресою: вул.Молодіжна, б.21 в м.Енергодарі, діючи у майнових інтересах своєї сестри ОСОБА_2, яка працює вихователем даного дошкільного закладу та безпосередньо підпорядковується завідуючій дошкільного закладу, видала накази про її преміювання на підставі яких ОСОБА_2 одержала додаткові грошові кошти до заробітної плати в сумі 4385 грн. При цьому, ОСОБА_1, достовірно знаючи по наявність в її діях конфлікту інтересів, а саме: суперечності між її майновим інтересом та службовими повноваженнями, що впливає на обєктивність та неупередженість прийняття рішень, не повідомила начальника управління освіти Енергодарської міської ради про наявність реального конфлікту інтересів при підписанні зазначених наказів. Чим порушила вимоги ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Крім того, в провадженні суду перебуває справа №316/1886/17 (провадження №3/316/562/17), яка надійшла 27.11.2017 року, про притягнення до адміністративної відповідальності гр.ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу № 207 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, складеного 23.11.2017 року, в період часу з вересня 2016 року по грудень 2016 року, гр.ОСОБА_1, перебуваючи на посаді завідуючої дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №3 та знаходячись на роботі за адресою: вул.Молодіжна, б.21 в м.Енергодарі, діючи у майнових інтересах своєї сестри ОСОБА_2, яка працює вихователем даного дошкільного закладу та безпосередньо підпорядковується завідуючій дошкільного закладу, видала накази про її преміювання на підставі яких ОСОБА_2 одержала додаткові грошові кошти до заробітної плати в сумі 4385 грн. При цьому, ОСОБА_1, достовірно знаючи по наявність в її діях конфлікту інтересів, а саме: суперечності між її майновим інтересом та службовими повноваженнями, що впливає на обєктивність та неупередженість прийняття рішень, не повідомила начальника управління освіти Енергодарської міської ради про наявність реального конфлікту інтересів при підписанні зазначених наказів. Чим порушила вимоги ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
В судовому засіданні прокурор Сухова Н.А. зазначивши, що складені 23.11.2017 року протокола про вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідають чинному законодавству, вина ОСОБА_1 підтверджується наявними у справах зібраними матеріалами, у звязку з чим просить притягти ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення:
за ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн.,
-за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - у вигляді штрафу у розмірі двохста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн.
На підставі ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обєднати адміністративні справи у одне провадження та остаточно накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто у вигляді штрафу в розмірі двохста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечувала, щодо обєднання справ у одне провадження, свою вину в інкримінованих адміністративних правопорушеннях визнала, підтвердила обставини викладені у протоколах про адміністративні правопорушення, розкаялась у скоєному.
Вислухавши пояснення, дослідивши матеріали справ та враховуючи приписи ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, думку прокурора, суд вважає необхідним обєднати адміністративні справи відносно ОСОБА_1 у одне провадження під загальним номером справи: 316/1886/17 (провадження №3/316/562/17).
Визнати виною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - доведена та підтверджується сукупністю досліджених у судовому засіданні доказів, у звязку з чим, особа підлягає притягненню до адміністративної відповідальності та накладенню адміністративного стягнення.
При накладенні стягнення, суд враховує характер правопорушення, дані про особу, винну у вчиненні адміністративного правопорушення, ступень вини, майновий стан, обставини, що помякшують чи обтяжують відповідальність, розкаяння ОСОБА_1 у скоєному, а також вимоги ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, думку прокурора та вважає необхідним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн.
Також, з урахуванням того, що суд дійшов висновку про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення, на підставі ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави, який з урахуванням положень п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір»,ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», складає 320 грн. 00 коп.
На підставі вищевикладеного та керуючисьст.ст. 36,40-1, 283,284, 287-289, 291 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ПОСТАНОВИВ:
Обєднати у одне провадження під загальним номером справи: 316/1886/17 (провадження № 3/316/562/17) - адміністративну справу за номером 316/1886/17 (провадження № 3/316/562/17) та за номером 316/1887/17 (провадження № 3/316/563/17).
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винною у скоєнні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнути до адміністративної відповідальності та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохста неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.
Штраф стягнути до Державного бюджету на розрахунковий рахунок №31119106700015, Банк одержувача: УДК в Запорізькій області, МФО 813015, код ОКПО 37942215, код 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 - судовий збір у розмірі 320 (трьохста двадцяти) гривень 00 копійок. на користь держави (одержувач коштів: ГУК у м. Києві, (м. Київ) 22030106; код ЄДРПОУ 37993783; банк одержувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, п.5 таблиці ставок, ПІБ платника судового збору).
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М. В. Капустинський