
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5
УХВАЛА
14 грудня 2017 року К/800/35956/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Борисенко І.В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області
на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2017
у справі № 810/3776/16
за позовом Комунального підприємства водопровідно-каналізаційне господарство "Бориспільводоканал"
до Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2017 у справі № 810/3776/16.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 02.11.2017 касаційну скаргу було залишено без руху та встановлено скаржнику строк для усунення недоліків касаційної скарги протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху шляхом надання суду документу про сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі та уточнень касаційної скарги із зазначенням вимог до суду касаційної інстанції щодо наслідків скасування оскаржуваного судового рішення.
Ухвала Вищого адміністративного суду України від 02.11.2017 була направлена на адресу скаржника та отримана ним 10.11.2017, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
В межах строку, наданого для виправлення недоліків касаційної скарги, скаржник подав клопотання, в якому просить суд продовжити строк на усунення недоліків касаційної скарги на 30 днів. В обґрунтування вказаного клопотання скаржник зазначив, що органом казначейської служби не проводяться платежі за платіжними дорученнями про сплату судового збору, тому Броварській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області потрібен додатковий час для виконання ухвали суду.
Однак, наведені обставини не можна визнати обґрунтованими підставами для задоволення клопотання про надання додаткового часу на виправлення недоліків касаційної скарги, оскільки будь-яких доказів на підтвердження вказаних обставин заявником суду не надано.
У зв'язку з наведеним, суд вважає за необхідне зазначити таке.
Залишення касаційної скарги без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення недоліків касаційної скарги та дотримання порядку її подання.
Тривалість строку для усунення недоліків визначається з урахуванням необхідного часу для повідомлення сторони про залишення заяви без руху у зв'язку з допущеними недоліками та їх виправлення.
Разом з тим, відповідно до положень ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невиконання ухвали суду про залишення скарги без руху у встановлений строк, скарга повертається особі, яка її подала.
При цьому, повернення касаційної скарги не позбавляє сторону права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом, після усунення недоліків касаційної скарги.
З огляду на зазначене, у клопотанні про продовження строку слід відмовити як необґрунтованому, а касаційну скаргу повернути скаржнику.
В силу положень ч. 6 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про повернення касаційної скарги разом з доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подала касаційну скаргу, а касаційна скарга залишається у суді касаційної інстанції.
Керуючись ч. 3, ч. 4 ст. 108, ст. 213, ч. 6 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в задоволенні клопотання Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про продовження строку усунення недоліків касаційної скарги.
2. Касаційну скаргу Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області повернути скаржнику.
3. Копію ухвали про повернення касаційної скарги разом з доданими до скарги матеріалами направити особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційну скаргу залишити у суді касаційної інстанції.
4. Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, передбачених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України, у порядку та в строки, встановлені статтями 236 - 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України І.В. Борисенко