
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2017 рокуЛьвів№ 876/11394/17Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді – Макарика В.Я.
суддів – Большакової О.О., Глушка І.В.
за участю секретаря судового засідання – Гром І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу комунального підприємства "Залозецький комбінат комунальних підприємств" на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2017 року у справі №819/1009/17 за адміністративним позовом комунального підприємства "Залозецький комбінат комунальних підприємств" до Регіонального відділення фонду державного майна України по Тернопільській області, третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування результатів конкурсу,-
В С Т А Н О В И В:
20 червня 2017 року комунальне підприємство "Залозецький комбінат комунальних підприємств" звернулося в суд з адміністративним позовом до Регіонального відділення фонду державного майна України по Тернопільській області, третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в якому просило визнати незаконними результати проведення конкурсу на право оренди нерухомого державного майна а саме: гідротехнічних споруд ставу Заложці №5. Скасувати результати проведення конкурсу на право оренди гідротехнічних споруд ставу Заложці №5.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2017 року в позові комунального підприємства "Залозецький комбінат комунальних підприємств" до Регіонального відділення фонду державного майна України по Тернопільській області, третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 Омеляновчи про визнання незаконними та скасування результатів проведення конкурсу на право оренди державного майна, а саме гідротехнічних споруд ставу Заложці №5, оформлені протоколом № 3 від 12 червня 2017 року – відмовлено.
Не погодившись із винесеним судовим рішенням, комунальне підприємство "Залозецький комбінат комунальних підприємств" оскаржило його в апеляційному порядку, яке, покликаючись на неповне з’ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким задовольнити адміністративний позов повністю, з підстав, викладених у своїй апеляційній скарзі.
Особи, які беруть участь в справі, в судове засідання не з'явилися, хоча були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до ч.1 ст. 41, ч.4 ст. 196 КАС України суд розглядає справу за їхньої відсутності без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла переконання, що подану апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, виходячи з наступних мотивів.
Судом першої інстанції встановлено, що 12.06.2017 у приміщенні відповідача проведено конкурс на право оренди державного майна, а саме гідротехнічних споруд №№ 330, 341, 342, за результатами якого комісією було визнано ФОП ОСОБА_1 переможцем конкурсу одноголосно, про що був складений відповідний протокол № 3 від 12.06.2017, який 13.06.2017 затверджений начальником Регіонального відділення фонду державного майна України по Тернопільській області.
В апеляційній скарзі апелянт зазначає,що порушено його законні права та інтереси на першочергове право на укладання договору оренди зазначених гідроспоруд.
Процедура проведення конкурсу на право оренди державного майна, зокрема цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ, організацій, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), нерухомого майна (будівель, споруд, нежитлових приміщень) та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває у державній власності, визначена Порядком проведення конкурсу на право оренди державного майна, затвердженого постановою КМУ від 31.08.2011 № 906 (далі – Порядок № 906).
Відповідно до пункту 18 Порядку № 906 подані претендентами документи розглядаються на засіданнях комісії до проведення конкурсу з метою формування списку його учасників. Зазначений список затверджується наказом орендодавця. Орендодавець протягом одного робочого дня після затвердження списку повідомляє учасникам конкурсу з використанням тих засобів зв'язку, які вони обрали, про їх допущення або недопущення (із зазначенням підстав) до подання конкурсних пропозицій щодо орендної плати.
За результатами розгляду документів, які подані позивачем для участі зазначеного конкурсу, комісією встановлено, що подані зазначені документи та пропозиції не в повному обсязі відповідають умовам конкурсу, зазначеним в оголошені про конкурс, про що складений відповідний протокол № 2 від 07.06.2017, а саме:
- надано пропозиції, які передбачають право орендаря здавати орендоване майно в суборенду, що суперечить умовам конкурсу (пункт 6.2 проекту договору оренди);
- звіт про фінансові результати претендента з урахуванням дебіторської і кредиторської заборгованості за останній рік не підписаний керівником, відповідно до частини першої статті 11 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-XIV;
- наданий підприємством цивільно – правовий договір № 2 від 11.01.2017, укладений з фізичною особою, не підтверджує того, що дана фізична особа є спеціалістом з риборозведення, що не відповідає умовам конкурсу.
Відповідачем телефонограмою 08.06.2017 о 15 год. 50 хв. за номером телефону (097)77-20-335 проінформовано позивача про те, що відповідно до рішення конкурсної комісії (протокол № 2 від 07.06.2017) комунальне підприємство "Залозецький ККП" недопущене до участі в конкурсі на право оренди зазначених гідроспоруд та повідомило про причини недопуску.
Вказану телефонограму передав провідний документознавець регіонального відділення ОСОБА_2, яку отримав начальник підприємства ОСОБА_3
Конкурсний порядок передання державного майна в оренду визначено Законом України "Про оренду державного та комунального майна" від 10.04.1992 № 2269-XII (далі – Закон № 2269-XII).
Відповідно до частини четвертої статті 9 Закону № 2269-XII у разі надходження заяви про оренду майна на короткий строк (не більше п'яти днів та без права продовження строку дії договору оренди) або заяви від бюджетної установи, музею, підприємства чи громадської організації у сфері культури і мистецтв (у тому числі національної творчої спілки або її члена під творчі майстерні), релігійної організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній, громадської організації ветеранів або інвалідів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, державних та комунальних спеціалізованих підприємств, установ та закладів соціального обслуговування, що надають соціальні послуги відповідно до Закону України "Про соціальні послуги", Пенсійного фонду України та його органів, державних видавництв і підприємств книгорозповсюдження, вітчизняних видавництв та підприємств книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (чи) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру), оголошення про намір передати майно в оренду не розміщується і договір оренди укладається з таким заявником без-проведення конкурсу. Законами України можуть бути визначені інші випадки передачі державного та комунального майна в оренду без проведення конкурсу.
Суд першої інстанції проаналізувавши вказані вище норми дійшов вірного висновку, що вказана стаття містить перелік суб’єктів, з якими договір оренди державного майна укладається без проведення конкурсу, тому суд першої інстанції критично оцінив до твердження позивача про те, що останній має право на першочергове укладення договір оренди гідротехнічних споруд №№ 330, 341, 342, оскільки відповідно до частини четвертої статті 9 Закону № 2269-XII позивач не відноситься до суб’єктів, з якими договір оренди державного майна укладається без проведення конкурсу.
Водночас, у зв’язку з тим, що під час вивчення попиту на об’єкт оренди до Регіонального відділення надійшли заяви декількох суб’єктів господарювання, відповідно до вимог частини четвертої статті 9 Закону № 2269-XII наказом відповідача від 21.04.2017 № 001902 було прийнято рішення про оголошення на право оренди гідротехнічних споруд №№ 330, 341, 342 та наказом від 04.05.2017 № 00204 створено комісію з проведення конкурсу на право оренди державного нерухомого майна.
Пунктом 3 Порядку № 906 визначено, що конкурс проводить конкурсна комісія (далі - комісія), що утворюється орендодавцем. Комісія може бути утворена для проведення конкурсу щодо групи об'єктів, які належать до сфери управління одного органу, уповноваженого управляти державним майном.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 906 оголошення про конкурс щодо цілісних майнових комплексів підприємств, організацій, їх структурних підрозділів та нерухомого майна площею 100 кв. метрів і більше або такого, що перебуває на балансі морського, річкового порту, аеропорту, публікується в газеті "Відомості приватизації" та за рішенням орендодавця в інших виданнях. Оголошення щодо інших об'єктів розміщуються в газеті "Відомості приватизації" та/або в республіканських Автономної Республіки Крим, обласних, міських у мм. Києві і Севастополі виданнях за місцем розташування об'єктів оренди. Оголошення про конкурс також оприлюднюється на веб-сайтах орендодавців.
оголошення про проведення конкурсу на право оренди державного майна, а саме гідротехнічних споруд №№ 330, 341, 342 та умови конкурсу опубліковано в газеті ФДМУ "Відомості приватизації" від 31.05.2017 № 42 (1062) та на веб – сайті ФДМУ 31.05.2017.
відповідно до пункту 4 Порядку № 906 відповідач письмово проінформував осіб, які під час вивчення попиту проявили зацікавленість в оренді об’єкта, в тому числі і позивача листом № 11-14-02008, про проведення конкурсу 12.06.2017 о 11 год. 00 хв. в приміщенні Регіонального відділення фонду державного майна України по Тернопільській області: вул. Танцорова, 11, м. Тернопіль.
Відповідно до пункту 27 Порядку № 906 після закінчення засідання комісії, на якому було визначено переможця конкурсу, складається протокол, у якому зазначаються відомості про учасників; стартова орендна плата; пропозиції учасників (підписані бланки з пропозиціями додаються); результати конкурсу. Протокол не пізніше наступного робочого дня після проведення засідання підписується всіма членами комісії, які брали участь у засіданні, і переможцем конкурсу.
Пунктом 28 Порядку № 906 визначено, що протокол про результати конкурсу протягом трьох робочих днів після підписання його всіма членами комісії, які брали участь у засіданні, і переможцем конкурсу затверджується наказом орендодавця. Орендодавець протягом трьох робочих днів після затвердження результатів конкурсу письмово повідомляє про результати конкурсу всім учасникам і публікує їх у виданнях, в яких було надруковано оголошення про конкурс, та оприлюднює на веб-сайті орендодавця.
З огляду на викладене, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 41 ч.1, 160 ч.3, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу комунального підприємства "Залозецький комбінат комунальних підприємств" залишити без задоволення, а постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2017 року у справі №819/1009/17 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання ухвали в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя: В.Я. Макарик
Судді: О.О. Большакова
ОСОБА_4
Повний текст ухвали складений 14 грудня 2017 року.