
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2017 року о/об 13 год. 05 хв.Справа № 808/797/17 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМУНТЕХ»
до Головного управління ДФС у Запорізькій області
про визнання дій протиправними та скасування наказу на проведення перевірки,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМУНТЕХ» (надалі позивач, ТОВ «КОМУНТЕХ») звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі відповідач, ГУ ДФС у Запорізькій області), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати Наказ виконуючого обов'язки начальника ГУ ДФС у Запорізькій області №690 від 17.03.2017 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки».
Позивач в адміністративному позові (а.с.30-32, 59-61) зазначив, що 23.03.2017 ТОВ «КОМУНТЕХ» отримало від ГУ ДФС у Запорізькій області Повідомлення від 17.03.2017 №118/2040/10/8-01-14-01-08 про проведення документальної планової перевірки та копію Наказу за підписом виконувача обовязків начальника ГУ ДФС у Запорізькій області №690 від 17.03.2017 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки», згідно якого повинна бути проведена документальна планова виїзна перевірка ТОВ «КОМУНТЕХ» (код ЄДРПОУ 35536197) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, а з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску за період з 01.01.2011 по 31.12.2016. Тривалість перевірки 20 робочих днів, починаючи з 31.03.2017. Наказ є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки його винесено безпідставно та у супереч положенням ст.77 Податкового кодексу України. ТОВ «КОМУНТЕХ» вважає те, що Наказ №690 від 17.03.2017, винесений виконувачем обовязків начальника ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 за відсутністю законних на то підстав, а саме за відсутністю Плану графіку проведення документальної планової перевірки субєктів господарювання на 2017 рік розміщеного на офіційному сайті ДФС України та в якому містилася інформація про планову документальну перевірку ТОВ «КОМУНТЕХ». По своїй правовій природі зазначений наказ порушує права позивача, оскільки створює для нього не обумовленні Податковим кодексом України негативні наслідки, такі як порушення звичайного режиму роботи, завдання шкоди діловій репутації та можливі донарахування податкових зобовязань, при фактичній відсутності передумов для самої перевірки. Відповідачем встановлюється тривалість перевірки «20 робочих днів, починаючи з 31 березня 2017року». Аналізуючи законодавство України, що діяло на час винесення виконувачем обовязків начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Наказу №690 від 17.03.2017 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки», позивач звертає увагу суду на те, що відповідачем при встановленні терміну перевірки порушено вимогу ст.82 Податкового кодексу України та ч.3 ст.55 Господарського кодексу України. На підставі ч.3 ст.55 Господарського кодексу України та Фінансових звітів ТОВ «КОМУНТЕХ» за 2015 рік та 2016 рік позивач є субєктом малого підприємництва, для якою встановлено тривалість виїзної перевірки 10 робочих днів. Позивач вважає що відповідач безпідставно, всупереч нормам законодавства України, наказом виконувача обовязків начальника ГУ ДФС у Запорізькій області №690 від 17.03.2017 відніс ТОВ «КОМУНТЕХ» в категорію «інших платників податку» та застосував термін проведення виїзної перевірки 20 робочих днів. Наказом виконувача обовязків начальника ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_4 №943 від 13.04.2017 внесені зміни до Наказу ГУ ДФС у Запорізької області від 17.03.2017: «Пункт 1 викласти в такій редакції «Провести документальну планову виїзну перевірку ТОВ «КОММУНТЕХ» (код ЄДРПОУ 35536197) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, а з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску за період з 01.01.2011 по 31.12.2016. Тривалість перевірки 10 робочих днів, починаючих з 31 березня 2017 року». Копію Наказу №943 від 13.04.2017 вручено директору ТОВ «КОМУНТЕХ» лише 14.04.2017. Про це свідчить розписка директора зроблена на екземплярі що знаходиться у ГУ ДФС у Запорізької області. Наказ виконувача обовязків начальника ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_4 №943 від 13.04.2017, який винесено через 10 робочих днів від початку документальної планової виїзної перевірки ТОВ «КОММУНТЕХ» (початок 31.03.2017) та після: Подання ТОВ «КОМУНТЕХ» адміністративного позову; направлення 03.04.2017 ТОВ «КОМУНТЕХ» Листа №229 від 03.04.2017 «Про зупинення проведення документальної планової виїзної перевірки»; відкриття провадження у справі №808/797/17 за адміністративним позовом; направлення 11.04.2017 ТОВ «КОМУНТЕХ» Повідомлення №240 Начальнику ГУ ДФС у Запорізькій області про те, що строк перевірки закінчується 13.04.2017 та 14.04.2017 посадові особи ГУ ДФС у Запорізькій області у приміщення товариства не будуть допущені; подання Доповнення №236 від 07.04.2017 до адміністративного позову; вручення 13.04.2017 Повідомлень про не допуск до перевірки з 14.04.2017 Державним ревізорам-інспекторам ГУ ДФС у Запорізькій області. Зазначених інспекторів-ревізорів ТОВ «КОМУНТЕХ» було вимушено допустити до перевірки у силу вимоги ст.81 Податкового кодексу України та запобігання вжиття будь яких дій (накладення адміністративного арешту майна та звернення до суду для арешту коштів (ст.94 Податкового кодексу України)). Тобто, винесення, Наказу виконувача обовязків начальника ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_4 №943 від 13.04.2017, після вище перелічених дій позивача є прямим доказом порушення законодавства України, а саме норм Податкового кодексу України, Наказу виконувача обовязків ГУ ДФС у Запорізькій області №690 від 17.03.2017 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки», та підтверджує висновки позивача.
Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив суд їх задовольнити.
Відповідачем подано до суду письмові заперечення (а.с.53), в яких зазначено, що відповідно до ст.77 розділу II Податкового кодексу України, Наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 №524 (в редакції Наказу МФУ від 04.08.2016 №723) затверджено Порядок формування плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків. Розділ І цього Порядку передбачає щоквартальне формування плану-графіку. Узгоджені відповідно до «Порядку координації одночасного проведення планових перевірок (ревізій) контролюючими органами та органами державного фінансового контролю», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 №805, з органами державного фінансового контролю проекти планів-графіків на наступний квартал формуються територіальними органами ДФС не пізніше 20 числа останнього місяця поточного кварталу. План-графік ДФС складається із планів-графіків територіальних органів ДФС та затверджується Головою ДФС. План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 1 квартал 2017 року затверджено Головою ДФС ОСОБА_5 30.12.2016. Перехідними положеннями Податкового Кодексу України, в редакції, чинній на момент затвердження плану-графіку, не передбачено оприлюднення на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, квартального плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків. Законом України від 21.12.2016 №1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» доповнено пункт 77.1 ст. 77 Податкового Кодексу абзацом другим такого змісту: «План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки». Закон України №1797 набрав чинності з 01.01.2017. Отже, зазначена норма починає діяти саме з цієї дати. Таким чином, до 25.12.2017 на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, має бути оприлюднена інформація про призначені на 2018 рік документальні планові перевірки. Відсутність до 25.12.2017 оприлюдненої інформації на офіційному веб-сайті плану-графіку документальних планових перевірок на 2018 рік буде слугувати підставою для оскарження наказів на проведення перевірки з зазначених в позові підстав саме в 2018 році. Твердження позивача про необхідність оприлюднення плану-графіку на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25.12.2016 є хибним та таким, що суперечить нормам діючого законодавства, оскільки на момент складання та затвердження плану-графіку проведення документальних перевірок, а саме, 30.12.2016, п.77.1 ст.77 Податкового кодексу України мав редакцію, в якій було відсутнє посилання на необхідність оприлюднення на офіційному веб-сайті інформації про проведення документальних планових перевірок. Таким чином, Наказ №690 від 17.03.2017 жодним чином не суперечить вимогам чинного законодавства.
У судовому засіданні представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши матеріали справи, суд зясував наступне.
17.03.2017 виконуючим обовязки начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 підписано Наказ №690 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки», в якому зазначено наступне: «… На підставі вимог пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75, п.77.1, п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України … та відповідно до затвердженого плану-графіку проведення документальних планових перевірок субєктів господарювання на І квартал 2017 року НАКАЗУЮ: 1.Провести документальну планову виїзну перевірку ТОВ «КОМУНТЕХ» (код ЄДРПОУ 35536197) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, а з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску за період з 01.01.2011 по 31.12.2016. Тривалість перевірки 20 робочих днів, починаючи з 31.03.2017 …» (а.с.15, 22).
Вказаний екземпляр Наказу №690 від 17.03.2017 містить відбиток гербової печатки Головного управління ДФС у Запорізькій області та відділу організації документування і роботи з документами відповідача.
Зазначене оформлення копії Наказу №690 від 17.03.2017 не суперечить вимогам ДСТУ 3843-99 «Державна уніфікована система документації. Основні положення», ДСТУ 3844-99 «Державна уніфікована система документації», ДСТУ 4163-2003 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів».
13.04.2017 виконуючим обовязки начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_4 підписано Наказ №943 «Про внесення змін до наказу ГУ ДФС у Запорізькій області від 17.03.2017 №690», в якому зазначено наступне: «… На підставі вимог пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75, п.77.1, п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України … та враховуючи доповідну №29/08-01-14-02-11 від 12.04.2017 НАКАЗУЮ: 1.Внести зміни до наказу ГУ ДФС у Запорізькій області від 17.03.2017 №690 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки», а саме пункт 1 викласти в такій редакції «Провести документальну планову виїзну перевірку ТОВ «КОМУНТЕХ» (код ЄДРПОУ 35536197) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, а з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску за період з 01.01.2011 по 31.12.2016. Тривалість перевірки 10 робочих днів, починаючи з 31 березня 2017 року» …» (а.с.108).
13.04.2017 виконуючим обовязки начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_4 підписано Наказ №944 «Про продовження терміну проведення документальної планової виїзної перевірки», в якому зазначено наступне: «… На підставі п.82.1 ст. 82 Податкового кодексу України …, та відповідно до затвердженого плану-графіку проведення документальних планових перевірок субєктів господарювання на І квартал 2017 року НАКАЗУЮ: 1.Продовжити термін проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «КОМУНТЕХ» (код ЄДРПОУ 35536197), визначений наказом ГУ ДФС у Запорізькій області від 17.03.2017 №690, із змінами внесеними наказом ГУ ДФС у Запорізькій області від 13.04.2017 №943 на 5 робочих днів починаючи з 14.04.2017 …» (а.с.107).
14.04.2017 виконуючим обовязки начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_4 підписано Наказ №964 «Про перенесення термінів проведення документальної планової виїзної перевірки», в якому зазначено наступне: «… Керуючись вимогами пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75, п.77.1, п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України … та відповідно до затвердженого плану-графіку проведення документальних планових перевірок субєктів господарювання на І квартал 2017 року ГУ ДФС у Запорізькій області з 31.03.2017 розпочато документальну планову виїзну перевірку ТОВ «КОМУНТЕХ» (код ЄДРПОУ 35536197) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, а з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску за період з 01.01.2011 по 31.12.2016 та згідно наказу ГУ ДФС у Запорізькій області від 13.04.2017 №944 термін проведення планової виїзної перевірки продовжено з 14.04.2017 на 5 робочих днів. Під час перевірки, 13.04.2017 посадовими особами підприємства ТОВ «КОМУНТЕХ» (код ЄДРПОУ 35536197) надано копію протоколу обшуку від 14.03.2017, складеного прокурором відділу прокуратури Запорізької області, молодшим радником юстиції ОСОБА_6 в межах досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №32016080000000058 від 02.07.2016 з переліком документів підприємства, які були вилучені. У звязку з вищевикладеним, керуючись вимогами п.85.9 ст.85 Податкового кодексу України …, НАКАЗУЮ: 1.Перенести терміни проведення, визначених наказом «Про продовження терміну проведення документальної планової виїзної перевірки» від 13.04.2017 №943, документальної планової виїзної перевірки ТОВ «КОМУНТЕХ» (код ЄДРПОУ 35536197) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, а з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску за період з 01.01.2011 по 31.12.2016 з 14.04.2017 до моменту отримання копій документів, які було вилучено прокуратурою Запорізької області або забезпечення доступу до них. Підстава: доповідна записка начальника управління аудиту ОСОБА_7 (від 14.04.2017 №1297/08-01-14-01-11) про необхідність перенесення терміну проведення планової виїзної документальної перевірки у звязку з вилученням первинних документів ТОВ «КОМУНТЕХ» (код ЄДРПОУ 35536197) прокуратурою Запорізької області. 2.Заступнику начальника управління аудиту начальнику відділу перевірок у сфері матеріального виробництва ОСОБА_8 забезпечити у разі усунення або закінчення дії обставин, що були підставою для прийняття рішення про перенесення термінів проведення планової виїзної перевірки, не пізніше наступного робочого дня, що настає за таким днем, та забезпечити поновлення перевірки ТОВ «КОМУНТЕХ» (код ЄДРПОУ 35536197) …» (а.с.106).
Вважаючи Наказ виконуючого обов'язки начальника ГУ ДФС у Запорізькій області №690 від 17.03.2017 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки» протиправним позивач, разом з цим, не оскаржує: Наказ №943 від 13.04.2017 «Про внесення змін до наказу ГУ ДФС у Запорізькій області від 17.03.2017 №690», Наказ №944 від 13.04.2017 «Про продовження терміну проведення документальної планової виїзної перевірки», Наказ №964 від 14.04.2017 «Про перенесення термінів проведення документальної планової виїзної перевірки», які є повязаними зі змістом Наказу ГУ ДФС у Запорізькій області №690 від 17.03.2017 та присвячені одній меті проведенню планової перевірки ТОВ «КОМУНТЕХ».
Судом досліджено Лист ДФС України (вих.№107/7/99-99-14-03-01-17 від 04.01.2017), яким Департамент аудиту ДФС України повідомив контролюючі органи, у тому числі й ГУ ДФС у Запорізькій області, що план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на І квартал 2017 року, який сформовано згідно вимог наказу Міністерства фінансів України від 02.06.2015 №524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» (у редакції наказу МФУ від 04.08.2016 №723), затверджено Головою Державної фіскальної служби України 30.12.2016 (а.с.109-110).
Відповідно до Витягу з Плану-графіка проведення документальних перевірок на І квартал 2017 року по Запорізькій області запланована документальна планова перевірка ТОВ «КОМУНТЕХ».
Дії Голови ДФС України щодо затвердження Плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на І квартал 2017 року позивач не оскаржив.
До суду позивачем надані Фінансові звіти субєкта малого підприємництва (Додаток 1 до положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт субєкта малого підприємництва») за 2015 та 2016 роки (а.с.37-40, 62-65, 74-77).
Позов не підлягає задоволенню враховуючи вище викладене та через наступне.
Згідно з п.77.1 ст.77 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Відповідно до п.77.2 ст.77 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік. Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Платники податків - юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 43 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу, та у яких сума сплаченого до бюджету податку на додану вартість становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також самозайняті особи, сума сплачених податків яких становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки. Зазначена норма не поширюється на таких платників податків у разі порушення ними статей 45, 49, 50, 51, 57 цього Кодексу.
Законом України №1797-VІІІ від 21.12.2016 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (який набрав чинності з 01.01.2017) доповнено пункт 77.1 ст.77 Податкового Кодексу абзацом другим такого змісту: «План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки».
Відтак, до 25.12.2017 на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, має бути оприлюднена інформація про призначені на 2018 рік документальні планові перевірки.
Доводи позивача про необхідність оприлюднення плану-графіку на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25.12.2016 є хибним, оскільки не ґрунтується на нормах права.
Як зазначено у п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Згідно з п.77.7 ст.77 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) строки проведення документальної планової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.
У п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) зазначено, що тривалість перевірок, визначених у статті 77 цього Кодексу, не повинна перевищувати 30 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів, інших платників податків - 20 робочих днів. Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 77 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків - не більш як на 10 робочих днів.
Як зазначено у ч.3 ст.55 Господарського кодексу України, субєкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до субєктів малого підприємництва, у тому числі до субєктів мікропідприємництва, середнього або великого підприємництва. (…) Субєктами малого підприємництва є: фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи - підприємці, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України; юридичні особи - субєкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України. (…) Інші субєкти господарювання належать до субєктів середнього підприємництва.
Позивач з посиланням на ч.3 ст.55 Господарського кодексу України та Фінансові звіти ТОВ «КОМУНТЕХ» за 2015 рік та 2016 рік вважає, що є субєктом малого підприємництва, для якою встановлено тривалість виїзної перевірки 10 робочих днів.
Водночас, ТОВ «КОМУНТЕХ» не надано до суду: «Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів», «Податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» Форми №1-ДФ, Розрахунково-платіжні відомості із заробітної плати, «Табелі обліку використання робочого часу» №П-5, форма якого затверджена Наказом Державного комітету статистики України №489 від 05.12.2008, які б підтверджували, що «середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб», як то притаманно субєктам малого підприємництва, яким себе вважає позивач.
Суд вважає, що з урахуванням приписів Наказу №943 від 13.04.2017 «Про внесення змін до наказу ГУ ДФС у Запорізькій області від 17.03.2017 №690» та Наказу №944 від 13.04.2017 «Про продовження терміну проведення документальної планової виїзної перевірки» відповідачем не порушено визначення строку проведення перевірки та його продовження передбачених п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) стосовно позивача.
З урахуванням обставин справи суд дійшов висновку, що у відповідача були наявні всі підстави для видачі Наказу №690 від 17.03.2017 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки».
Враховуючи приписи ст.41 Податкового кодексу України компетенція контролюючого органу щодо проведення перевірок платників податків та вчинення інших дій, які повязані з реалізацією наданих повноважень щодо контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, визначена Податковим кодексом України. Отже, компетенція контролюючого органу, як і будь-якого іншого органу це обсяг прав та обовязків, які визначено законодавством, на вчинення тих чи інших дій (прийняття рішень), направлених на виконання цим органом функцій та завдань, які на нього покладено. Наявність будь-яких порушень, допущених контролюючим органом під час здійснення перевірки, звірки, оформлення та підписання довідки/акту перевірки, довідки звірки, не може свідчити про відсутність компетенції у цього органу щодо вчинення таких дій.
Беручи до уваги викладене, суд вважає, що Наказ ГУ ДФС у Запорізькій області №690 від 17.03.2017 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки» прийнятий відповідачем обґрунтовано та правомірно, а отже не підлягає скасуванню. Дії ГУ ДФС у Запорізькій області з призначення проведення документальної планової виїзної перевірки позивача на підставі вказаного Наказу №690 від 17.03.2017 є правомірними.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як зазначено у ч.1 ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на викладене вище, позовні вимоги є не обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою (ч.1 ст.98 КАС України).
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.87 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 01.12.2017.
Суддя О.О. Прасов