
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 грудня 2017 року Справа № 803/1844/17
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О. О., вивчивши позовну заяву заявника ОСОБА_1 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області, сторони виконавчого провадження: стягувач Луцьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області, боржник КП Луцьке підприємство електротранспорту, зацікавлена особа Перший відділ державної виконавчої служби міста ОСОБА_2 ГТУЮ у Волинській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_3 об’єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області звернулося до суду з позовною заявою, в якій сторонами є стягувач Луцьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області, боржник КП Луцьке підприємство електротранспорту, зацікавлена особа Перший відділ державної виконавчої служби міста ОСОБА_2 ГТУЮ у Волинській області про визнання неправомірною бездіяльність головного державного виконавця Першого відділу ДВС міста ОСОБА_2 ГТУЮ у Волинській області ОСОБА_2 щодо непроведення заходів з примусової реалізації описаного та арештованого майна КП «Луцьке підприємство електротранспорту» та зобов’язання головного державного виконавця Першого відділу ДВС міста ОСОБА_2 ГТУЮ у Волинській області ОСОБА_2 вжити вичерпних заходів пов’язаних із проведенням оцінки подальшої примусової реалізації майна боржника КП «Луцьке підприємство електротранспорту» та погашення заборгованості за виконавчими документами на користь ОСОБА_1 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (правонаступник управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку у Волинській області).
Позовна заява подана до суду без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) та містить такі недоліки.
Згідно із частиною першою статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Отже, учасники виконавчого провадження, якщо вони вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою.
Відповідно до частин першої - третьої статті 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб’єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб’єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Статтею 106 КАС України передбачені вимоги до позовної заяви, зокрема, відповідно до частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім’я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім’я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п’ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Проте, всупереч наведеним нормам в даній позовній заяві зазначено статус сторін – заявник: стягувач Луцьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області, сторони виконавчого провадження: стягувач Луцьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області, боржник КП Луцьке підприємство електротранспорту, зацікавлена особа Перший відділ державної виконавчої служби міста ОСОБА_2 ГТУЮ у Волинській області.
Вищенаведене позбавляє можливості визначити учасників даного адміністративного процесу.
Крім того, відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень.
Згідно із пунктом 7 частини першої статті 3 КАС України суб’єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Звертаючись з даним позовом Луцьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області діє не як суб’єкт владних повноважень, а як особа, яка захищає свої порушені права оскаржуваною бездіяльністю, тому у даному випадку Луцьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області повинно долучити до позовної заяви її копію та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, – до 21.12.2017 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду нової редакції позовної заяви, оформленої відповідно до вимог статті 106 КАС України, разом з її копіями та копіями всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву заявника ОСОБА_1 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області, сторони виконавчого провадження: стягувач Луцьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області, боржник КП Луцьке підприємство електротранспорту, зацікавлена особа Перший відділ державної виконавчої служби міста ОСОБА_2 ГТУЮ у Волинській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання вчинити дії залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України Волинської області строк для усунення недоліків до 21 грудня 2017 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута ОСОБА_1 об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України Волинської області.
Копію ухвали надіслати ОСОБА_1 об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України Волинської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О. О. Андрусенко