КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/11888/16
Суддя доповідач Чаку Є.В.
У Х В А Л А
14 грудня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Чаку Є.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 вересня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві, третя особа - Міністерство юстиції України про скасування висновку № 171/9/26-58-12-14 від 15.01.2015 року,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві, третя особа - Міністерство юстиції України про скасування висновку № 171/9/26-58-12-14 від 15.01.2015 року.
Окружний адміністративний суд міста Києва своєю постановою від 18 вересня 2017 року позов задовольнив повністю.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 03 листопада 2017 року апеляційну скаргу було залишено без руху у зв'язку з несплатою судового збору та пропуском строку на апеляційне оскарження. Апелянту надано строк для усунення недоліків - 30 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
08 грудня 2017 року на адресу суду апеляційної інстанції від апелянта надійшло клопотання про усунення недоліків. В даному клопотанні апелянт зазначає, що в інспекції були відсутні працівники підрозділу для вчасної реалізації свого права на апеляційне оскарження. Також апелянт просить звільнити від сплати судового збору або відстрочити його сплату до винесення судового рішення.
Дослідивши заяву про звільнення від сплати судового збору, суд вважає такі доводи заявника необгрунтованими, оскільки пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким серед іншого скасовано встановлені раніше для податкових органів пільги щодо його сплати, Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.
Щодо клопотання про відстрочення сплати судового збору суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Проте, при зверненні до суду із заявою про відстрочення або розстрочення сплати судового збору особа повинна додати до такої заяви належні документи на підтвердження факту відсутності відповідних коштів (бюджетних асигнувань) для сплати судового збору. Водночас відсутність таких доказів чи їх неналежність є підставою для відмови у задоволенні заяви про відстрочення або розстрочення сплати судового збору.
Також суд звертає увагу на те, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору або відстрочення його сплати.
Дана правова позиція підтримана ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25 вересня 2015 року справа № К/800/41360/15.
Отже, суд приходить до висновків про відмову у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору або його відстрочення.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Враховуючи те, що недоліки в апеляційній скарзі апелянтом не усунуті, то скарга підлягає поверненню, особі, яка її подала.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 212 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 вересня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у місті Києві, третя особа - Міністерство юстиції України про скасування висновку № 171/9/26-58-12-14 від 15.01.2015 року - повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до суду касаційної інстанції.
Суддя Є.В. Чаку