Постанова № 70998116, 04.12.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.12.2017
Номер справи
826/5666/17
Номер документу
70998116
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

04 грудня 2017 року 10:24 № 826/5666/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б., при секретарі судового засідання Семеняці А.Р., розглянувши адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова

корпорація України"

до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби

Управління державної казначейської служби України в м. Києві

про визнання протиправним та скасування рішення

за участю представників сторін:

представник позивача: Прокоф'єва Л.С.

представник відповідача 1: не прибув

представник відповідача 2: Мельниченко К.Г.

Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 04.12.2017 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

В С Т А Н О В И В:

Позивач, в особі Публічного акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (надалі - Позивач), звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (надалі - Відповідач 1), Управління державної казначейської служби України в м. Києві (надалі - Відповідач 2), в якому просить суд: стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства України "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (код ЄДРПОУ 37243279, ІПН 372432726556, п/р 26003020053310 в AT "Укрексімбанк", МФО 322313) пеню в розмірі 6272954,44 грн. (шість мільйонів двісті сімдесят дві тисячі дев'ятсот п'ятдесят чотири гривні 44 коп.) на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість по декларації з ПДВ за квітень 2016 року, червень 2016 року, жовтень 2016 року.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначає, що Відповідач, в порушення вимог законодавства, несвоєчасно відшкодував суму бюджетного відшкодування, а отже у відповідності до п.200.23. статті 200 Податкового кодексу України просить стягнути пеню на суми податку, не відшкодовані платнику, які є бюджетною заборгованістю з розрахунку 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії в розмірі 6272954,44 грн.

В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив задовольнити позовні вимоги.

Представник Відповідача 1 проти позовних вимог заперечував в повному обсязі, з підстав викладених в запереченнях на позовну заяву, які залучено до матеріалів справи.

Представник Відповідача 2 проти позовних вимог заперечував в повному обсязі, з підстав викладених в запереченнях на позовну заяву, в яких зазначає, що чинним законодавством чітко визначено механізм бюджетного відшкодування платникам податку на додану вартість.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як вбачається з матеріалів справи, що Публічне акціонерне товариство "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (надалі - ПАТ «ДПЗКУ») перебуває на обліку в Офісі великих платників податків Державної фіскальної служби.

ПАТ «ДПЗКУ» подало до Офісу великих платників ДФС наступні податкові декларації та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації на розрахунковий рахунок, а саме: 20 травня 2016р. № 9082147512 за квітень 2016р., в якій заявлено суму до бюджетного відшкодування в розмірі 158440102 грн.; 20 липня 2016р. № 9125508951 за червень 2016р., в якій заявлено суму до бюджетного відшкодування в розмірі 67962058 грн. з урахуванням уточнюючого розрахунку від 08 листопада 2016р. № 9211437555 - 59535391 грн. та 18 листопада 2016р. № 9222259960 за жовтень 2016р., в якій заявлено суму до бюджетного відшкодування в розмірі 133838248 грн.

Контролюючим органом проведено документальну позапланову виїзну перевірку Публічного акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України" з питань дотримання вимог податкового законодавства України, правильності, повноти нарахування та сплати податків до бюджету при фінансового господарських взаємовідносинах з іншими платниками податків за період січень - червень 2016 року.

За результатами перевірки Контролюючим органом складено Акт перевірки №1853/28-10-14-06/37243279 від 07.11.2016р.

На підставі Акту перевірки Контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення від 24.11.2016р. № 0007851406 форми «В4», яким встановлено завищення від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в розмірі 17155235,00 грн. та від 24.11.2016р. № 0007861406 форми «В1», яким зменшено суму бюджетного відшкодування на суму 104616729,00 грн. в тому числі за декларацією № 9082147512 від 20.05.2016р. за квітень 2016р. в розмірі 32023813,00 грн., за декларацією № 9125508951 від 20 липня 2016р. за червень 2016р. в розмірі 15695708 грн.

Позивачем податкові повідомлення-рішення оскаржуються в судовому порядку та є неузгодженими (адміністративна справа № 826/3842/17).

Як вбачається з матеріалів справи, узгоджена сума Контролюючим органом, що підлягала відшкодуванню, становила: за квітень 2016р. згідно декларації № 9082147512 від 20.05.2016р. з урахуванням неузгоджених сум за результатами перевірки - 126416289,00 грн. (158440102,00 грн. - 32023813,00 грн.); за червень 2016р. згідно декларації № 9125508951 від 20.07.2016р. з урахуванням уточнюючого розрахунку від 08.11.2016р. № 9211437555 та неузгоджених сум за результатами перевірки - 43875683,00 грн. (59535391,00 грн. - 15695708,00 грн.) за жовтень 2016р. згідно декларації № 9222259960 від 18.11.2016р. -133838248,00 грн.

Контролюючим органом складено наступні Висновки про суми відшкодування податку на додану вартість: від 21 грудня 2016 р. №7965-07 за жовтень 2016р. згідно декларації № 9222259960 від 18.11.2016р. на суму 133838248,00 грн. (надалі - Висновок №7965-07); від 23 січня 2017 р. №196-07 за квітень 2016р. згідно декларації № 9082147512 від 20.05.2016р. на суму 126416289,00 грн. (надалі - Висновок №196-07); від 16 лютого 2017 р. №402-07 за червень 2016р. згідно декларації № 9125508951 від 20.07.2016р. на суму 20104158,58 грн. (надалі - Висновок №402-07); від 16 лютого 2017 р. №403-07 за червень 2016р. згідно декларації № 9125508951 від 20.07.2016р. на суму 20104158,58 грн. (надалі - Висновок №403-07); від 16 лютого 2017 р. №404-07 за червень 2016р. згідно декларації № 9125508951 від 20.07.2016р. на суму 3667365,84грн. (надалі - Висновок №404-07).

Як вбачається з матеріалів справи Головним управління державної казначейської служби України в м. Києві отримано Висновки: Висновок №7965-07 отримано 02.02.2017 р. (підтверджується штемпелем); Висновок №196-07 отримано 02.02.2017 р. (підтверджується штемпелем); Висновки №402-07, №403-07, №404-07 отримано 27.02.2017 р. (підтверджується штемпелем).

Позивач зазначає, що бюджетне відшкодування податку на додану вартість отримано несвоєчасно, з порушенням строків, передбачених ст. 200 Податкового кодексу України, а саме: 02.02.2017р. за квітень 2016р. в розмірі 126416289,00 грн.; 27.02.2017р. за червень 2016р. в розмірі 43875683,00 грн.; 02.02.2017р. за жовтень 2016р. в розмірі 132652215,00 грн.

Позивач вважаючи дії протиправними та такими, що підлягають скасуванню, а тому звернувся до суду з відповідним позовом.

Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також, норми чинного законодавства, Суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Відповідно до пп. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, бюджетне відшкодування - це відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків закріплено у статті 200 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України (в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних правовідносин) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Пунктом 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України передбачено, що при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума: а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200.1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -; б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації; в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

У відповідності до п. 200.7 ст. 200 Податкового кодексу України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Згідно із п. 200.8 ст. 200 Податкового кодексу України до податкової декларації платником податків додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування та оригінали митних декларацій. У разі якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України, здійснювалося з використанням електронної митної декларації, така електронна митна декларація надається контролюючим органом за місцем митного оформлення контролюючому органу за місцем обліку такого платника податків в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідно до закону.

Пунктом 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України встановлено, що протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

Відповідно до п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України Контролюючий орган зобов'язаний протягом п'яти робочих днів після закінчення перевірки: або подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету; або за заявою платника податку до відповідного контролюючого органу зарахувати таку суму в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України. У разі наявності у платника податку податкового боргу бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума податку, зменшена на суму такого податкового боргу. У разі виникнення у платника податку необхідності зміни напряму узгодженого бюджетного відшкодування, такий платник податку має право подати відповідну заяву до контролюючого органу, який протягом п'яти робочих днів з дня отримання такої заяви повинен її задовольнити.

У свою чергу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на підставі отриманого висновку контролюючого органу, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу (п. 200.13 ст. 200 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 200.17 ст. 200 Податкового кодексу України джерелом сплати бюджетного відшкодування (у тому числі заборгованості бюджету) є доходи бюджету, до якого сплачується податок.

Отже, у разі виконання платником податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування, передбачених п. п. 200.7 - 200.8 ст. 200 Податкового кодексу України вимог, та підтвердження достовірності нарахування такого відшкодування органом державної податкової служби за результатами проведення камеральної чи документальної позапланової виїзної перевірки, цей орган зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Протягом п'яти операційних днів після отримання зазначеного висновку орган Державного казначейства України повинен видати платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку.

Станом на час виникнення спірних правовідносин механізм взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість був визначений Порядком взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №39 від 17.01.2011 (надалі - Порядок №39).

Так, відповідно до п. 6 Порядку №39 у разі коли за результатами проведення перевірок платника податку з урахуванням вимог статей 73 і 83 Податкового кодексу України підтверджено достовірність нарахованої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, орган державної податкової служби складає висновок про суми відшкодування податку на додану вартість (далі - висновок), в якому зазначає суму, що підлягає відшкодуванню з державного бюджету.

Згідно із п. 7, п. 8 Порядку №39 орган державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку зобов'язаний подати органові державної казначейської служби висновок протягом: трьох робочих днів після закінчення камеральної перевірки податкової декларації платника податку, який має право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість; п'яти робочих днів після закінчення перевірки платника податку, який не має права на автоматичне відшкодування податку на додану вартість. Державна податкова служба надсилає на постійній основі до Державної казначейської служби узагальнену інформацію про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках. Порядок та строки надсилання такої інформації визначаються Державною податковою службою.

Відповідно до п. 9 Порядку №39 на підставі висновку та узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках, орган державної казначейської служби перераховує платникові податку зазначену у висновку суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку, відкритий в обслуговуючому банку, протягом: трьох операційних днів після отримання висновку в разі, коли платник податку має право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість; п'яти операційних днів після отримання висновку в разі, коли платник податку не має права на автоматичне відшкодування податку на додану вартість.

Отже, за правилами Порядку №39 у разі підтвердження контролюючим органом достовірності нарахування платником податку суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, контролюючий орган зобов'язаний скласти та надіслати органу державної казначейської служби висновок про суму відшкодування податку на додану вартість.

Суд звертає увагу, що Контролюючим органом проведено документальну позапланову виїзну перевірку Публічного акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України" та складено Акт перевірки №1853/28-10-14-06/37243279 від 07.11.2016р.

Висновки про суми відшкодування податку на додану вартість Відповідачем складено: від 21 грудня 2016 р. №7965-07; від 23 січня 2017 р. №196-07; від 16 лютого 2017 р. №402-07; від 16 лютого 2017 р. №403-07 за червень 2016р.; від 16 лютого 2017 р. №404-07.

З аналізу матеріалів справи та норм права, Суд приходить до висновків, що Відповідачем Висновки про суми відшкодування податку на додану вартість складено з порушення вимог законодавства.

Як вбачається з матеріалів справи, Головним управління державної казначейської служби України в м. Києві отримано Висновки Контролюючого органу з порушенням вимог законодавства, а саме: Висновок №7965-07 отримано 02.02.2017 р. (підтверджується штемпелем); Висновок №196-07 отримано 02.02.2017 р. (підтверджується штемпелем); Висновки №402-07, №403-07, №404-07 отримано 27.02.2017 р. (підтверджується штемпелем), що в свою чергу свідчить про те, що у Позивача виникло право на нарахування пені у порядку.

Відповідно до п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України суми податку не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 % облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

При цьому, неподання Контролюючим органом після закінчення перевірки до органу Державного казначейства України висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, та непогашення у зв'язку з цим заборгованості бюджету з ПДВ, не позбавляє платника податку права пред'явити вимоги про стягнення зазначеної пені.

Так, зокрема, такої позиції притримується Верховний Суд України у постанові від 03.06.2014 (справа N 21-131а14).

В даному випадку пеня за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» розраховується наступним чином за квітень 2016р.: дата узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ згідно абз. 3 п. 200.10 ст. 200 припадає на 29.11.2016р., оскільки податкове повідомлення-рішення від 24.11.2016р. № 0007861406 форми «В1» ПАТ «ДПЗКУ», яким зменшено суму бюджетного відшкодування на суму 104616729,00 грн., в тому числі за декларацією № 9082147512 від 20.05.2016р. за квітень 2016р. в розмірі 32023813 грн. отримано представником ПАТ «ДПЗКУ» за довіреністю 29.11.2016р. В такому разі, Контролюючий орган повинен у п'ятиденний строк після вручення податкового повідомлення-рішення подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, тобто до 06.12.2016р. включно (ст.200.12.ст.200 Податкового кодексу України). На підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу - до 13.12.2016р. включно. Відшкодовано на розрахунковий рахунок 02.02.2017р.

Отже, відлік пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» за квітень 2016р. починається з 14.12.2016р. та складає 51 день.

Облікова ставка Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені становила 14%, згідно рішення Правління Національного банку України від 08.12.2016 р. №475-рш.

Розрахунок пені на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість за квітень 2016р.: 126416289*(14 %*120% ставки НБУ)*51/365 = 2967492,50 грн.

Пеня за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» розраховується наступним чином за червень 2016р.: дата узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ згідно абз. 3 п. 200.10 ст. 200 припадає на 29.11.2016р., припадає на 29.11.2016р., оскільки податкове повідомлення-рішення від 24.11.2016р. № 1007861406 форми «В1» ПАТ «ДПЗКУ», яким зменшено суму бюджетного відшкодування на суму 104616729,00 грн., в тому числі за декларацією № 9125508951 від 20 липня 2016р. за червень 2016р. в розмірі 15695708,00 грн. отримано представником ПАТ «ДПЗКУ» за довіреністю 29.11.2016р. В такому разі, Контролюючий орган повинен у п'ятиденний строк після вручення податкового повідомлення-рішення подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, тобто до 06.12.2016р. включно (ст.200.12.ст.200 Податкового кодексу України). На підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу-до 13.12.2016р. включно. Відшкодування на розрахунковий рахунок відбулося 27.02.2017р.

Отже, відлік пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» за квітень 2016р. починається з 14.12.2016р. та складає 76 день.

Облікова ставка Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені становила 14%, згідно рішення Правління Національного банку України від 08.12.2016 р. №475-рш.

Розрахунок пені на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість за червень 2016р.: 43875683*(14 %* 120% ставки НБУ) *76/365 = 1534807,45 грн.

Так, пеня за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» розраховується наступним чином за жовтень 2016р.

Дата узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ згідно абз. 3 п. 200.10 ст. 200 припадає на 21.12.2016р.. В такому разі, податковий орган повинен у п'ятиденний строк після вручення податкового повідомлення-рішення подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, тобто, до 27.12.2016р. включно (ст.200.12.ст.200 Податкового кодексу України). На підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу - до 04.01.2016р. включно. Відшкодування на розрахунковий рахунок відбулося 02.02.2017р.

Таким чином, відлік пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» за квітень 2016р. починається з 05.01.2017р. та складає 29 днів.

Облікова ставка Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені становила 14%, згідно рішень Правління Національного банку України від 08.12.2016 р. №475-рш, від 26 січня 2017 року №49-рш.

Розрахунок пені на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість за жовтень 2016р.: 132652215*(14 %*120%ставки НБУ) *29/365 - 1 770 654,49 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 затверджено Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, згідно з п. 23 якого стягувач, на користь якого прийняті судові рішення про бюджетне відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, подає документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку, до органу Казначейства за місцем реєстрації стягувача в органі державної податкової служби.

Таким чином, наведеним підзаконним нормативно-правовим актом безпосередньо передбачено можливість ухвалення на користь особи судового рішення про стягнення суми бюджетного відшкодування з ПДВ та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, і встановлено особливості процедури такого стягнення; у рамках цієї процедури особа зобов'язана подати до казначейства документи, наведені у пункті 6 зазначеного Порядку, якими є, зокрема, відповідна заява, судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності).

Відповідно до ч. 1, 2 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З аналізу вищезазначених норм права та матеріалів справи, Суд приходить до висновку, що позовні вимоги Позивача щодо стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства України "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (код ЄДРПОУ 37243279, ІПН 372432726556, п/р 26003020053310 в AT "Укрексімбанк", МФО 322313) пеню в розмірі 6 272 954,44 грн. (шість мільйонів двісті сімдесят дві тисячі дев'ятсот п'ятдесят чотири гривні 44 коп.) на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість по декларації з ПДВ за квітень 2016 року, червень 2016 року, жовтень 2016 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, перевіривши та проаналізувавши матеріали справи і надані сторонами докази за правилами, встановленими ст. 86 КАС України, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Частиною 1 ст. 94 КАС України визначено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

З урахуванням викладеного, Суд приходить до висновків про задоволення позовних вимог.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (код ЄДРПОУ 37243279, ІПН 372432726556, п/р 26003020053310 в AT "Укрексімбанк", МФО 322313) пеню в розмірі 6 272 954,44 грн. (шість мільйонів двісті сімдесят дві тисячі дев'ятсот п'ятдесят чотири гривні 44 коп.) на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість по декларації з ПДВ за квітень 2016 року, червень 2016 року, жовтень 2016 року.

3. Стягнути з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби за рахунок державних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (код ЄДРПОУ 37243279) судові витрати в сумі 94094,31 грн. (дев'яносто чотири тисячі дев'яносто чотири гривні 31 копійка).

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А.Б. Федорчук