
Копія
Справа № 2270/3829/12
У Х В А Л А
14 грудня 2017 рокум. ХмельницькийСуддя Хмельницького окружного адміністративного суду І.І. Тарновецький, розглянувши у письмовому провадженні заяву Старокостянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, –
В С Т А Н О В И В :
Старокостянтинівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області звернулось до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження.
В обґрунтування поданої заяви зазначає, що з 01.01.2017 року відповідно до внесених законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21.12.2016 року № 1797-VIII змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня. У спірних правовідносинах належним стягувачем повинно бути головне управління ДФС у Хмельницькій області.
Представник заявника в судове засідання не з'явився, надіслав до суду клопотання про розгляд заяви без його участі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений судом належним чином.
Представник Головного управління Державної фіскальної служби України в Хмельницькій області в судове засідання не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд заяви без його участі, вказав, що проти задоволення заяви не заперечує.
За змістом частини 2 статті 264 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до частини 6 статті 12, частини 1 статті 41, частини 6 статті 128 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про заміну сторони виконавчого провадження підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою від 16 липня 2012 року по справі № 2270/3829/12 суд позов Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, - задоволено. Стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) заборгованість у сумі 4010 (чотири тисячі десять) грн. 30 коп.
30 листопада 2012 року Хмельницький окружний адміністративний суд видав виконавчий лист про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість у сумі 4010,30 грн.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року № 988 "Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" управління Пенсійного фонду України в Хмельницькому районі реорганізоване шляхом злиття в Хмельницьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області.
11.07.2013 року набрав чинності закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 04.07.2013 року № 406-VІІ (далі - закон № 406), яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
Пунктом 3 розділу ІІ закону № 406 встановлено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом.
Законом № 406 внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема і в закон України "Про та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VІ (далі - закон № 2464-VІ).
Відповідно до положень частини 2 статті 12 закону № 2464 (з урахуванням змін, внесених законом № 406) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 року № 160 "Про утворення Державної фіскальної служби" утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Отже, станом на теперішній час функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування належать Державній фіскальній службі України та її територіальним органам, як правонаступникам реорганізованого шляхом перетворення Міністерства доходів і зборів України та його територіальних органів.
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21.12.2016 року № 1797-VIII внесені зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, зазначеним законом внесені зміни до статті 19-1, доповнено кодекс статтями 19-2 і 19-3, пункт 41.1 статті 41 викладено в новій редакції.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Таким чином, з 01.01.2017 року відповідно до внесених законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21.12.2016 року № 1797-VIII змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня і у спірних правовідносинах належним стягувачем є головне управління ДФС України у Хмельницькій області.
Актом звірки залишків сум боргу по єдиному соціальному внеску переданих до Красилівської обєднаної податкової інспекції Старокостянтинівського відділення Хмельницької області та додатками до нього підтверджено передачу заборгованості фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до органів Міністерства доходів і зборів України.
За змістом статті 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до положень частини 1 статті 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе провести заміну стягувача у виконавчому провадженні, в зв’язку із заміною відповідної сторони її правонаступником.
Керуючись статтями 55, 128, 165, 264 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву Старокостянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити стягувача - Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа по адміністративній справі № 2270/3829/12, виданого Хмельницьким окружним адміністративним судом 30.11.2012 року, на - головне управління ДФС у Хмельницькій області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ОСОБА_2"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_2Судове рішення № 70998077, Хмельницький окружний адміністративний суд було прийнято 14.12.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 2270/3829/12. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: