КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 листопада 2017 року № 810/4093/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши в місті Києві позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАЙ ФУД СЕРВІСЕС" до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, третя особа - Міністерство аграрної політики та продовольства України про визнання протиправними дій, скасування наказу та направлення,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "СКАЙ ФУД СЕРВІСЕС" з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, третя особа - Міністерство аграрної політики та продовольства України, в якому просить суд:
в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області щодо наміру проведення перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАЙ ФУД СЕРВІСЕС";
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 30.10.2017 №580-Д про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю);
- визнати протиправним та скасувати направлення (посвідчення) Головного управління Держпродспоживслужби в Київській областівід 30.10.2017 №580 про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю).
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Положеннями абзацу першого частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI) визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із частиною другою статті 4 Закону №3674-VI за подання юридичною особою адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", станом на 01.01.2017 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600 грн.).
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (ч.3 ст.6 Закону №3674-VI).
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абз.2 ч.3 ст.6 Закону №3674-VI).
Частинами першою та другою статті 9 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Із змісту позовної заяви слідує, що позивач просить: визнати протиправними дії Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області щодо наміру проведення перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАЙ ФУД СЕРВІСЕС"; визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 30.10.2017 №580-Д про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю); визнати протиправним та скасувати направлення (посвідчення) Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 30.10.2017 №580 про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю).
Таким чином, в даному випадку позовна заява мітить три вимоги не майнового характеру, отже за звернення із такою позовною заявою позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі 4800грн. (1600 - прожитковий мінімуму для працездатних осіб Х 3 - вимоги немайнового характеру). В матеріалах справи наявне платіжне доручення від 29.11.2017 №7309, що підтверджує сплату судового збору, однак його розмір визначений без дотриманням вимог Закону №3674-VI, оскільки вказане платіжне доручення на суму 3200 грн., а отже позивачеві необхідно сплатити ще 1600 грн.
Відповідно до вимог частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв’язку з чим суд, враховуючи положення статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення недоліків позовної заяви.
Вказані недоліки позовної заяви позивач має усунути у строк до 29.12.2017 шляхом подання до суду документа про сплату судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду з позовом немайнового характеру в розмірі визначеному статтею 4 Закону №3674-VI, а саме - 1600 грн., разом з документом, що підтверджує зарахування такого судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд звертає увагу позивача на те, що інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/gromadyanam/tax/, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАЙ ФУД СЕРВІСЕС" до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, третя особа - Міністерство аграрної політики та продовольства України про визнання протиправними дій, скасування наказу та направлення, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 29 грудня 2017 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Терлецька О.О.