ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"14" грудня 2017 р. справа № 809/1743/17
м. Івано-Франківськ
11 год. 59 хв.
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Біньковська Н.В. розглянувши матеріали подання Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до приватного акціонерного товариства «Серін-Ліс» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна, -
В С Т А Н О В И В:
13.12.2017 року о 16:33 год. Головне управління ДФС в Івано-Франківській області звернулося в суд з поданням до ПрАТ «Серін-Ліс» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.
Із доданих до подання матеріалів слідує, що 28.11.2017 року начальником Головного управління ДФС в Івано-Франківській області на підставі п.20.1 ст.20, пп.78.1.11 п.78.1 ст.78, п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України прийнято наказ №1991 про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ «Серін-Ліс», в який в подальшому наказами №2001 від 29.11.2017 року та №2082 від 11.12.2017 року вносились зміни.
12.12.2017 року Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області прийнято рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків ПрАТ «Серін-Ліс» з підстав відмови платна податків у допуску працівників ГУ ДФС в Івано-Франківській області до проведення позапланової виїзної документальної перевірки.
Як слідує із змісту акту відмови у допуску посадових осіб до проведення перевірки від 12.12.2017 року №264/09-19-14-01/36480308 така відмова мотивована відсутністю станом на 11.12.2017 року підстав для проведення позапланової виїзної документальної перевірки, передбачених пп.78.1.11 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України.
Також встановлено, що 13.12.2017 року о 10:26 ПрАТ «Серін-Ліс» звернулось до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування наказів №1991 від 28.11.2017 року, №2001 від 29.11.2017 року та №2082 від 11.12.2017 року. Провадження у адміністративній справі за вказаним позовом відкрито ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.12.2017 року.
Згідно п.2 ч.1 ст.183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо, зокрема, підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Відповідно до п.2 ч.4 ст.183-3 КАС України суд ухвалою відмовляє у прийнятті подання у разі, якщо із поданих до суду матеріалів вбачається спір про право.
Спір про право в контексті розглядуваної норми має місце в разі, якщо предметом спору є правовідносини, існування яких є передумовою виникнення підстав для застосування спеціальних заходів, перелічених у ст. 183-3 КАС України. Зокрема, спір про право наявний у разі, коли платник податків висловлює незгоду з рішенням податкового органу, що було підставою для виникнення обставин для внесення відповідного подання. Зокрема, платник податків може заперечувати законність проведення перевірки, недопущення до якої призвело до застосування адміністративного арешту.
В даному випадку, ПрАТ «Серін-Ліс» заперечує законність проведення перевірки, яка призначена наказом начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області №1991 від 28.11.2017 року, що підтверджується актом відмови у допуску посадових осіб до проведення перевірки від 12.12.2017 року №264/09-19-14-01/36480308 та поданим до суду 13.12.2017 року адміністративним позовом про скасування зазначеного наказу.
При цьому, відмова відповідача у допуску до перевірки призначеної вказаним наказом і стала підставою винесення Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків №8143/10/09-19-14-01-19 від 12.12.2017 року, обґрунтованість якого просить підтвердити орган фіскальної служби.
Беручи до уваги наведені вище норми та виходячи із встановлених обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для відмови у прийнятті подання згідно п.2 ч.5 ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому відмова у прийнятті подання не позбавляє заявника права звернутися до суду з відповідною вимогою у загальному порядку позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Відмовити у прийнятті подання Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до приватного акціонерного товариства «Серін-Ліс» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Біньковська Н.В.