КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
та призначення попереднього судового засідання
08 грудня 2017 року № 810/3668/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління поліції охорони в Київській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішення та наказу, поновлення на службі та стягнення грошового забезпечення,
ВСТАНОВИВ:
До ОСОБА_2 окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 до Управління поліції охорони в Київській області, у якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Управління поліції охорони в Київській області щодо проведення атестування ОСОБА_1;
- визнати протиправним та скасувати рішення (висновок) атестаційної комісії Управління поліції охорони в Київській області (протокол №3 від 11.09.2017);
- визнати протиправним та скасувати наказ Управління поліції охорони в Київській області №154 о/с від 10.10.2017 “З особового складу” в частині звільнення зі служби в поліції ОСОБА_1, командира взводу реагування Васильківського міжрайонного відділу, за п.5 (через службову невідповідність) ч.1 ст.77 Закону України “Про національну поліцію”;
- поновити на службі в поліції на посаді командира взводу реагування Васильківського міжрайонного відділу капітана поліції ОСОБА_1;
- стягнути з Управління поліції охорони в Київській області на користь ОСОБА_1 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 10.10.2017 по день прийняття рішення по справі.
Ухвалою ОСОБА_2 окружного адміністративного суду від 02.11.2017 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення виявлених недоліків.
08.12.2017 на адресу суду від представника позивача надійшло клопотання, до якого додано уточнену позовну заяву (у двох примірниках) та документи по справі.
Отже суд зазначає, що позивачем усунуто недоліки позовної заяви, зазначені в ухвалі суду від 02.11.2017 у повному обсязі та у встановлений судом строк.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статей 3, 4 та 17 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Даний позов підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду та поданий з додержанням вимог статей 104 – 106 Кодексу адміністративного судочинства України, перешкоди для відкриття провадження в адміністративній справі, що передбачені статтями 108 – 109 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
Відповідно до частини 1 статті 111 Кодексу адміністративного судочинства України попереднє судове засідання проводиться з метою з'ясування можливості врегулювання спору до судового розгляду справи або забезпечення всебічного та об'єктивного вирішення справи протягом розумного строку.
Попереднє судове засідання проводиться суддею, який здійснює підготовку справи до судового розгляду, за участю сторін та інших осіб, які беруть участь у справі (ч.2 ст.111 Кодексу адміністративного судочинства України).
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 107, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа розглядатиметься одноособово суддею Кушновою А.О.
2. Розпочати підготовку справи до судового розгляду. Призначити попереднє судове засідання на 14 грудня 2017 року о 14:00 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні ОСОБА_2 окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
3. Викликати для участі в попередньому судовому засіданні сторони (їх представників).
4. В порядку підготовки справи до судового розгляду витребувати докази по справі
від позивача:
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;
- копію військового квитка;
- копію диплому про вищу освіту;
- копію документів про заохочення під час служби в органах Міністерства внутрішніх справа та Національної поліції;
- письмові пояснення про те, коли позивач дізнався про висновок атестаційної комісії Управління поліції охорони в Київській області (зазначити дату), чи розписувався позивач про ознайомлення з таким висновком (зазначити в якому документі та дату ознайомлення), про кількість балів, яку отримав позивач під час тестування, детальні письмові пояснення про те, як проходило тестування, які питання задавали та які відповіді на них надавались позивачем;
від відповідача:
- письмові заперечення проти адміністративного позову у разі невизнання позову із нормативним та документальним обґрунтуванням;
- копію Положення про Управління поліції охорони в Київській області із наказом про його затвердження;
- копію послужного списку позивача;
- копію всіх наказів про призначення на посади в органах Національної поліції, переміщення на службі;
- копію наказу про проведення атестування позивача із доказами ознайомлення позивача;
- копію атестаційного листа;
- копію висновку атестаційної комісії щодо позивача із доказами ознайомлення позивача;
- копії всіх матеріалів, які були в розпорядженні атестаційної комісії та які були нею враховані під час прийняття висновку;
- докази створення атестаційної комісії в Управлінні поліції охорони в Київській області та її персональний склад із наданням відповідних наказів, Положення про таку комісію;
- копію протоколу засідання атестаційної комісії, яка проводила атестування позивача;
- копії документів щодо результатів тестування позивача;
- копію наказу про звільнення позивача із доказами ознайомлення позивача;
- довідку про нараховане грошове забезпечення за 2 повні місяця перед звільненням із зазначенням всіх видів грошового зобов'язання та кількості робочих днів, відпрацьованих за ці 2 місяці (щодо кожного місяця).
5. Витребувані докази по справі надати до суду в строк до 14 грудня 2017 року або в попереднє судове засідання.
6. ОСОБА_1 ухвали суду разом із інформацією про їхні процесуальні права та обов’язки надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та не підлягає окремому оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній чи касаційній скарзі на прийняте по суті рішення.
Суддя Кушнова А.О.
І Н Ф О Р М А Ц І Я
про права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі,
встановлені Кодексом адміністративного судочинства України
Відповідно до ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.