
Справа № 453/1297/17
№ провадження 2-а/453/70/17
УХВАЛА
12.12.2017 року м. Сколе
Суддя Сколівського районного суду Львівської області Ясінський Ю.Є., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тухлянської сільської ради Сколівського району Львівської області, з участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування рішення суб»єкта владних повноважень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Тухлянської сільської ради на підставі якого ОСОБА_2 набув у право власності земельну ділянку, що засвідчено Свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 06.09.2013 року.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, вважаю, що у відкритті провадження по справі слід відмовити з наступних підстав.
У відповідності до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження по адміністративній справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 1 ч.1 ст. 3 КАС України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції - переданій на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За положенням ч.2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з п.1 ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Разом з тим, згідно з п.1 ч.1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Крім того у відповідності до п. 7 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №3 від 01.03.2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ». Земельні відносини, суб'єктами яких є фізичні чи юридичні особи, органи місцевого самоврядування, органи державної влади, а об'єктами - землі у межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї), регулюються земельним і цивільним законодавством на принципах забезпечення юридичної рівності прав їх учасників, забезпечення гарантій прав на землю (стаття 1 ЦК, статті 2, 5 Земельного кодексу України; далі - ЗК). Захист судом прав на землю у цих відносинах здійснюється способами, визначеними статтями 16, 21, 393 ЦК, статтею 152 ЗК, у тому числі шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Відповідно до цього спори, що виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них суб'єкта владних повноважень, згідно зі статтею 15 ЦПК розглядаються в порядку цивільного судочинства. Це стосується, наприклад, позовів про визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо видання дозволу на виготовлення (розроблення) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вирішення інших питань, що відповідно до закону необхідні для набуття і реалізації права на землю, про надання чи передачу земельної ділянки у власність або користування чи невирішення цих питань, припинення права власності чи користування землею (статті 116, 118, 123, 128, 131, 144, 146, 147, 149, 151 ЗК та інші), крім спорів, передбачених частиною першою статті 16 Закону України від 17 листопада 2009 року № 1559-VI "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності", про цивільну відповідальність за порушення земельного законодавства (статті 210, 211 ЗК), про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок (стаття 212 ЗК).
Як вбачається з долученого до адміністративного позову Свідоцтва про право власності на нерухоме майно, індексний номер 9017463 від 06.09.2013 року, ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 0,1817 га., кадастровий номер 4624587800:01:013:0075, цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Матеріалами справи встановлено, що спір виник з приводу оформлення ОСОБА_2 права власності на земельну ділянку, а відтак визначена ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів на цей спір не поширюється.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, оскільки позовна заява подана до суду, до юрисдикції якого не належить розглядати наявний спір, приходжу до висновку, що у відкритті провадження у справі слід відмовити, оскільки така заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 106-107 КАС України,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Тухлянської сільської ради Сколівського району Львівської області, з участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування рішення суб»єкта владних повноважень,- відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Сколівський районний суд Львівської області протягом п’яти днів з дня отримання її копії.
Суддя Сколівського районного
суду Львівської області ОСОБА_3