Постанова № 70988915, 08.12.2017, Центральний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Маріуполя)

Дата ухвалення
08.12.2017
Номер справи
263/13358/17
Номер документу
70988915
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 263/13358/17

Провадження № 2-а/263/751/2017

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 грудня 2017 року Жовтневий районний суд м.Маріуполя Донецької області у складі головуючого судді Папаценко П.І., при секретарі судового засідання Масюк М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м.Маріуполі справу адміністративної юрисдикції за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії пенсіонера МВС, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом, просив суд: зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити йому перерахунок розміру пенсії за вислугу років з 1.01.2016 року на підставі довідки ГУ МВС України а Донецькій області від 9.06.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яке складає на 1.01.2016 року 6999,99 грн. та виплатити заборгованість з урахуванням фактично сплачених сум. В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що з 2003 року він отримує пенсію за вислугу років як пенсіонер МВС на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області. У зв'язку зі змінами в законодавстві та встановлення нових розмірів грошового утримання поліцейських, він з 1.01.2016 року набув право на перерахунок його пенсії. Натомість, відповідач перерахунок його пенсії не здійснив, тому він звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області з вимогою провести такий перерахунок, на що отримав лист від 25.07.2017 року про можливість проведення перерахунку пенсії лише після виділення коштів з Державного бюджету України. Таку бездіяльність відповідача він вважає протиправною з наступних підстав. Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» №900-VІІІ від 23 грудня 2015 року статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством для поліцейських». Вказані положення набули чинності з 1.01.2016 року. Постановою КМУ №988 від 11.11.2015 року затверджене грошове забезпечення поліцейських Національної поліції. Згідно пункту 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Підставою для такого перерахунку його пенсія є довідка про розмір грошового забезпечення працівника поліції на посаді, яку він обіймав на момент звільнення з міліції на пенсію. Вказана довідка щодо нього була направлена ГУ МВС України в Донецькій області на адресу відповідача 19.06.2017 року за вих. №587/26/01-2017. Щодо строку звернення до суді з адміністративним позовом він вважає, що він ним не пропущений, його вимоги підлягають задоволенню саме з 1.01.2016 року, тобто з моменту виникнення у нього права на перерахунок пенсії, оскільки реалізація цього права безумовно залежала не від нього, а від вчинення державними органами цілого ряду послідовних дій, обов'язково необхідних для цього, які визначені в Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджених постановою КМУ №45 від 13.02.2008 року та розтягнулися майже на 2 роки. Отже, можливість скористатися судовим захистом у нього виникла лише після того, як в червні 2017 року ГУ МВС України в Донецькій області склало та надіслало відповідачу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії.

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився. Подав заяву про розгляд справи у його відсутності. Позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Яресько К.В., що діє на підставі довіреності від 16.12.2016 року за № 15507/08 надала суду заяву про розгляд справи без участі представника, враховуючи подані заперечення, відповідно до яких зазначає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 1, ч. 2 ст. 99 КАС України). Пенсія є щомісячною виплатою, отже про порушення свого права позивач повинен був дізнатися на час її отримання. Позивач вважає, що його право порушено 01.01.2016 року, в той же час із позовом до суду він звернувся лише 17.10.2017 року, тобто з порушенням зазначеного строку. Окрім того, виплата пенсій, призначених відповідно до Закону України №2262 від 9.04.1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року №1801 не передбачені кошти на перерахунок пенсій військовослужбовцям по новим окладам поліції (за Постановою №988), виплата зазначених пенсій проводиться в межах передбачених видатків. Кошти Пенсійного фонду використовуються на чітко визначені цілі, використання їх на цілі не передбачені Законом (ч.1 ст.73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9.07.2003 року №1058) заборонено.

На виконання листа Пенсійного фонду України від 28.03.2017 року №9493/02-23 про необхідність підготовки та надання ліквідаційним комісіям списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії, Управлінням до голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області було направлено списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії. Тобто, Управління діяло в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України та не порушувало прав позивача. За наведеними обставинами відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі фактичні обставини та відповідні до них правовідносини.

Як свідчать матеріали пенсійної справи №29724, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує з 6.08.2003 року довічно пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як колишній працівник органів внутрішніх справ.

На численні звернення позивача з приводу перерахунку його пенсії та надання довідки про розмір грошового забезпечення до:

- ГУ НП в Донецькій області Національної поліції України, управління листами від 3.03.2017 року та 7.03.2017 року, повідомило наступне: згідно є інформацією, розміщеною на офіційному сайті МВС України листом від 3.02.2017 року №1461/05/22-2017 МВС України Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції), а також готовність уповноважених органів МВС подати до головних управлінь Пенсійного фонду України в областях довідки для перерахунку пенсії у порядку та в терміни, визначені законодавством. Однак, до теперішнього часу списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, до ГУ НП в Донецькій області не надходили. Крім цього Національна поліція України у п.2 Порядку затвердженого постановою КМ України №45 від 13.02.2008 року, не зазначена як державний орган, який уповноважений на видачу Довідок. Враховуючи викладене управління немає законних підстав для надання ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення, встановлених для поліцейських;

- ГУ МВС України в Донецькій області, управління (ліквідаційна комісія) листом від 9.06.2017 року, повідомило наступне: листом від 22.03.2017 року №4019/02/22-2017 МВС України повідомило Пенсійний фонд України, що повноваження з видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, залишається за ліквідаційними комісіями ГУ МВС (УМВС) в областях та м.Києв. На виконання вимог законодавства МВС України просило Пенсійний фонд України надати списки осіб начальницького і рядового складу, пенсіє яких підлягають перерахунку. Зазначені списки на адресу ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшли 10.04.2017 року, згідно з Порядком комісією здійснюється підготовка довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами чинними на 1.01.2016 року. Згідно з наказом МВС України від 17.02.2017 року №138 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.03.2017 року за №348/30216, прирівняною посадою до тієї з якої ОСОБА_1 звільнили зі служби є посада заступника начальника відділу (управління, відділи (відділення) поліції). Грошове забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії встановлено у розмірі 6999,99 грн. Довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії найближчим часом буде направлена до ГУ ПФУ в Донецькій області;

- Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, управління повідомило наступне:листом від 6.03.2017 року, станом на 1.03.2017 року головне управління не отримувало з Пенсійного фонду України та МВС України повідомлень про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахункам, у зв'язку з набранням чинності Постанови КМУ від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»;листом від 6.03.2017 року та 22.03.2017 року Постанова КМ України від 11.11.2015 року №988 набрала чинності 2.12.2015 року до прийняття і набрання чинності Закону України від 23.12.2015 року №900-VІІІ «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів Внутрішніх справ України та членів їхніх сімей». З урахуванням ст.58 Конституції України вбачається, що положення ч.3 ст.63 Закону №2262-ХІІ застосовуються до правовідносин, що виникли після набрання чинності Закону №900-VІІІ, а саме після 29.12.2015 року. Таким чином, Постанова №988 не може бути підставою для перерахунку пенсії колишнім працівникам територіальних органів МВС. Враховуючи вищевикладене законних підстав для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 не вбачається; листом від 25.07.2017 року, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Перерахунок та виплату перерахованої пенсії ОСОБА_1 буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Згідно листа ГУ МВС України в Донецькій області №687/26/01-2017 від 19.06.2017 року ліквідаційна комісія відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та п.3 постанови Кабінету міністрів України від 13.02.2008 року №45, направила на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України.

З наданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №4961 від 9.06.2017 року, що міститься в пенсійній справі ОСОБА_1, розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії складає на 1.01.2016 року - 6999,99 грн. Як зазначено у довідці вона складена відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11.11.2015 року №988, наказу МВС України від 6.04.2016 року №260.

З наведеного вбачається, що починаючи з 1.01.2016 року тільки на червень 2017 року ГУ МВС України (ліквідаційна комісія) та Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області порозумілись щодо законодавства, яке регулює перерахунок пенсії колишньому працівнику органів МВС ОСОБА_1 та порядок його проведення.

Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_1 своєчасно звернувся до суду з адміністративним позовом за захистом свого порушеного права, оскільки реалізація цього права залежала від вчинення державними органами цілого ряду послідовних дій, чого не було зроблено, навпаки маються ознаки протидії позивачу у відновлені його порушеного права, тому не має потреби в поновленністроку для звернення до суду.

Посилання ГУ ПФУ в Донецькій області на порушення позивачем ОСОБА_1 строку для звернення до суду до уваги суд не приймає, оскільки встановлено, що порушень строку для звернення до суду позивачем допущено не було.

Оцінюючі спірні правовідносини, суд приходить до наступного.

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з пунктом 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію»за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.

Конституційним Судом України у рішенні від 9 лютого 1999 року №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

На день набрання чинності Законом №900-VIII постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.

Разом з тим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 року №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Абзацом 1 пункту 24 цього Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу, ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Як визначено в п.3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання листа Пенсійного фонду України (№ 9493/02-23 від 28.03.2017 року) про необхідність підготовки та надання ліквідаційним комісіям списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії, ГУ ПФУ в Донецькій області до голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області було направлено списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії за вих. № 3308/03-1 від 07.04.2017 року.

Крім того, відповідачем було отримано довідку ГУ МВС України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988, Наказу МВС України від 06.04.2016 № 260.

Таким чином, ГУ МВС України в Донецькій області направило до ГУ ПФУ України в Донецькій області інформацію про підстави перерахунку пенсії ОСОБА_1

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, що узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у справі №21-484/а13 від 22.04.2014 року.

Відповідно до ч.1, 2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихст.72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач, в свою чергу, не спростував доводи позовної заяви.

Крім того, згідно рішень ЄСПЛ «Сук проти України», «Кечко проти України» та Бурдов проти Росії», державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов'язань.

Посилання відповідача на те, що обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії виникли лише після отримання Управлінням довідки про розмір грошового забезпечення від 10.06.2017 року, а позивач просить суд перерахувати йому пенсію з 01.01.2016 року, суд не приймає до уваги з огляду на наступне.

Отже, враховуючи, що право на перерахунок пенсії позивач набув 01.01.2016 року проте, станом на час розгляду та вирішення даної справи доказів здійснення такого перерахунку пенсійним органом не надано, при цьому судом визнано незаконними і необґрунтованими мотиви відмови Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області у проведенні перерахунку позивача суд, з урахуванням ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», вважає можливим задовольнити позовні вимоги починаючи з 01.01.2016 року без обмеження строком.

Таким чином, вимоги ОСОБА_1 суд визнає такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

З метою повного захисту прав, свобод та інтересів позивача вийти за межі заявлених позовних вимоги суд вважає за необхідне викласти їх в своїй редакції, зазначивши в резолютивній частині постанови.

Як вбачається з ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. В той же час відповідно до п.18 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору в усіх судових інстанціях звільняється Пенсійний фонд України та його територіальні органи. Таким чином, судові витрати по сплаті судового збору компенсуються за рахунок Державного бюджету України, оскільки позивача було звільнено від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст.2,9,10,11,17, 72,86,94,159,161,160,162,163,167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії пенсіонера МВС - задовольнити.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) перерахунок пенсії з 1.01.2016 року згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», постанови Кабінету Міністрів України №900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і №947 від 18 листопада 2015 року, на підставі довідки Головного управління МВС України в Донецькій області від 9.06.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яке складає на 1.01.2016 року 6999,99 грн. та виплатити заборгованість з урахуванням фактично сплачених сум.

Судові витрати покласти за рахунок Державного бюджету України.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Маріуполя протягом 10 днів з дня отримання її копії.

Суддя П.І. Папаценко