
Справа № 147/1100/17
Провадження № 3/147/408/17
ПОСТАНОВА
іменем України
11.12.2017 року смт.Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Волошин І.А., розглянувши матеріали, що надійшли від Тростянецького відділення поліції Бершадського відділу поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст. 130, 124 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
03.11.2017 року близько 15 год. 35 хв. в смт. Тростянець по вул.Наконечного, водій ОСОБА_1 керував автомобілем БМВ 525 державний номерний знак LT JSM 398 в стані алкогольного спяніння. Огляд на стан спяніння проводився зі згоди водія із застосуванням приладу «Драгер Алкотест-6810», результат тесту 2,10%, чим порушив вимоги 2.9.а ПДР України.
Окрім того, 03.11.2017 року близько 15 год. 30 хв. в смт. Тростянець по вул.Наконечного, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем БМВ 525 державний номерний знак LT JSM 398, не врахував дорожньої обстановки, не зменшив швидкості руху, здійснив виїзд за межі проїзної частини на насип залізничного полотна, чим порушив п.12.1 ПДР.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про час, день та місце розгляду справи повідомлялася своєчасно та належним чином судовими повістками, надісланими за місцем його проживання. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності порушника відповідно до вимог ст. 268 КУпАП.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.
Згідно п.27 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП вважають закінченим з того моменту, коли особа, яка перебуває у стані сп'яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, почала керувати транспортним засобом.
Згідно зі ст. 9 КУпАП (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на державний або громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законодавством передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема протоколами про адміністративне правопорушення серії БР №366504 від 03.11.2017 року, поясненнями свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, доданих до матеріалів справи, результатами тесту спеціального приладу Драгер «Alcotest 6810» на виявлення стану алкогольного спяніння №1609, відповідно до якого зафіксовано показник алкоголю 2,10% проміле.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно дост. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно дост. 124 КУпАПобов'язковою умовою притягнення осіб до адмінвідповідальності є заподіяння пошкоджень транспортних засобів чи іншого майна винним в результаті порушенняПДР.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи., вирішення її в точній відповідності до закону.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких судом встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами. При розгляді справи, суд не може посилатися на докази, що оформлені з порушенням визначеного законом порядку.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП доводиться дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №366505 від 03.11.2017року, схемою місця ДТП від 03.11.2017 року, письмовими поясненнями правопорушника, та іншими дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи.
Отже, як встановлено та вбачається з наданих суду доказів ОСОБА_1 03.11.2017 року близько 15.30год. в смт. Тростянець керував транспортним засобом в стані алкогольного спяніння та порушив правила дорожнього руху, що спричинили пошкодження транспортного засобу, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, свідомо допустив їх настання.
Відповідно до довідки, наданої ст.інспектором СП Тростянецького ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 встановлено, що ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував взагалі.
Санкція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає стягнення як для водіїв, так і для інших осіб, які керують транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.
Оскільки, ОСОБА_1 взагалі не отримував посвідчення водія, тому він є іншою особою в розумінні ст. 130 КУпАП.
Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, враховуючи характер вчиненого порушення, особу правопорушника, ступінь його вини, а також те, що ОСОБА_1 порушив ПДР України, своїми діями несе суспільну небезпеку, суд приходить до висновку, що останній вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130, ч. ст. 124 КУпАП і повинен нести передбачену законом відповідальність.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає до стягнення сума судового збору на користь держави в розмірі 320,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 36, 40-1, 268, 283, 284, 294 КУпАП, ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130, ст. 124 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) грн. на користь держави на р\р №31113149700001 код ЄДРПОУ 37979858, код 21081300, МФО 802015.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. на користь держави на рахунок 31215256700001, стягувач: Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Вінницької області через Тростянецький районний суду Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя