Ухвала суду № 70970646, 07.11.2017, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.11.2017
Номер справи
2604/12214/12
Номер документу
70970646
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2604/12214/12

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" листопада 2017 р. м. Київ

Дніпровський районний суд м. Києва у складі:

Головуючого судді САВЛУК Т.В.,

за участі секретаря Бурячек О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за заявою старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Подпоріна Р.О. про зміну способу і порядку виконання рішення суду, яка подана в межах розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про визнання дій незаконними, стягнення коштів та зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, звертаючись до Дніпровського районного суду м. Києва, як місцевого адміністративного суду, просило змінити порядок та спосіб виконання постанови Вищого адміністративного суду України від 12.06.2014 року по справі № 2а-2604/12214/12 про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва призначити, провести перерахунок та виплату ОСОБА_2 пенсії та доплати до пенсії відповідно до вимог статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян ,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку не нижче 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка повинна становити 75% від мінімальної пенсії за віком, з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб ,які вставили працездатність з 11.08.2007 по 31.12.2007 та з 22.05.2008 по 22.07.2011, з урахуванням фактично виплачених сум пенсії.

Представник заявника - Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, в судове засідання не з'явився, звертаючись до суду просив розглянути подання державного виконавця у його відсутність.

Представник заявника ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилась, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, просить заяву задовольнити на підставі наявних у справі доказів.

Представник заінтересованої особи - Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації, в судове засідання не з'явився, до суду надійшли письмові заперечення разом з клопотанням про розгляд справи у відсутності їх уповноваженого представника.

Виходячи з положень ч.2 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши наведені державним виконавцем підстави для зміни способу та порядку виконання рішення суду, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що 13 серпня 2008 року ОСОБА_2 звернувся з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва, відповідно до уточнюючих вимог якого просив визнати незаконними дії відповідача; зобов'язати відповідача здійснити перерахунок з 04 січня 2006 року основної пенсії і з 11 серпня 2005 року додаткової пенсії відповідно до положень ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також надбавку учаснику війни з 11 серпня 2005 року відповідно до ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 грудня 2009 року в задоволенні позову відмовлено.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 01 квітня 2010 року скасовано постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 грудня 2009 року та ухвалено нове рішення, яким позов задоволено частково. Визнано дії відповідача неправомірними та зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу додаткової пенсії відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також підвищення до пенсії відповідно до ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»з 22 травня 2008 року по 03 грудня 2008 року; в решті позову відмовлено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 27 жовтня 2011 року касаційну скаргу ОСОБА_2 задоволено частково.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 грудня 2009 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01 квітня 2010 року скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 14 серпня 2012 року позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва про визнання дій незаконними, стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва щодо відмови в перерахунку ОСОБА_2 пенсії по інвалідності за період з 13.02.2008р.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва здійснити ОСОБА_2 перерахунок пенсії по інвалідності з 13.02.2008р., виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком із розрахунку восьми прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність, з урахуванням вимог ч.3 ст.67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва здійснити ОСОБА_2 перерахунок додаткової пенсії за шкоду, спричинену здоров'ю з 13.02.2008р., відповідно до ст.50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи», з розрахунку 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність з урахуванням вимог ч.3 ст. 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи». В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 січня 2013 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва - задоволено частково. Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишено без задоволення.

Резолютивну частину постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 14 серпня 2012 року змінити, виклавши абзаци другий, третій та четвертий наступним чином: «Визнати бездіяльність відповідача неправомірною та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва призначити, провести перерахунок та виплату ОСОБА_2 доплати до пенсії відповідно до вимог ст..ст. 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян ,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку не нижче 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка повинна становити 75% від мінімальної пенсії за віком, з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб ,які втратили працездатність з 13.02.2008 р. по 22.07.2011 р., з урахуванням фактично виплачених сум».

В решті постанову Дніпровського районного суду м. Києва від 14 серпня 2012 року залишено без змін.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28 березня 2013 року відмовлено у задоволенні заяви ОСОБА_2 про роз'яснення постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 10 січня 2013 року.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 03 квітня 2013 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за заявою про постановлення додаткового судового рішення ОСОБА_2 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок пенсії.

12 червня 2014 року Вищим адміністративним судом України видано виконавчі листи по справі № 2604/12214/12, які пред'явлено на виконання до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в м. Києві для примусового виконання.

26 серпня 2014 року державним виконавцем управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в м. Києві винесено постанови про відкриття виконавчих проваджень № 44479406 та № 44479487 і надано боржнику строк для добровільного виконання рішень суду.

Вищим адміністративним судом України було винесено дві постанови №К/800/5136/13 та №К/800/5182/13 від 28 травня 2014 року, якими було скасовано постанову Дніпровського районного суду м. Києва від 14 серпня 2012 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 10 січня 2013 року.

Прийнято нове рішення у справі, яким адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково.

Визнано протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва щодо відмови в призначенні ОСОБА_2 пенсії та доплат відповідно до статей 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян ,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва призначити, провести перерахунок та виплату ОСОБА_2 пенсії та доплати до пенсії відповідно до вимог статей 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян ,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку не нижче 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка повинна становити 75% від мінімальної пенсії за віком, з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 11.08.2007 по 31.12.2007 та з 22.05.2008 по 22.07.2011, з урахуванням фактично виплачених сум пенсії.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва призначити, провести перерахунок та виплату ОСОБА_2 доплати до пенсії відповідно до абзацу 4 пункту 20 статті 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб ,які втратили працездатність з 11.08.2007, з урахуванням фактично виплачених сум доплат.

Позовні вимоги ОСОБА_2 за період з 04.01.2006 по 10.08.2007 залишено без розгляду.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 26.06.2014 року було задоволено заяву ОСОБА_2 і зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва подати до Дніпровського районного суду м. Києва звіт про виконання постанов Вищого адміністративного суду України №К/800/22436/14 від 28.05.2014 р. - у строк до 01.09.2014р.

26.08.2014р. Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва подав до Дніпровського районного суду м. Києва звіт про виконання постанов Вищого адміністративного суду України №К/800/22436/14 від 28.05.2014 р., згідно якого повідомив про проведений ним перерахунок виплат ОСОБА_2, проте, нездійснення виплат донарахованих коштів через відсутність компетенції для таких виплат у УПФУ у Дніпровському районі м. Києва та через відсутність фінансування того органу, який відповідає безпосередньо за їх виплату - Управління з координації та контролю за виплатою пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

16 жовтня 2014 року головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції була винесена постанова про закінчення виконавчого провадження ВП № 44479487 по виконанню вищевказаного виконавчого листа з посиланням на те, що згідно повідомлення Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва від 15.09.2014 року рішення суду виконано у повному обсязі

15 січня 2015 року Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва заяву ОСОБА_5 про контроль за виконанням судового рішення - задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва при виконанні постанов Вищого адміністративного суду України від 28.05.2014 року у справі №2604/12214/12.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва подати до Дніпровського районного суду м. Києва звіт про виконання постанов Вищого адміністративного суду України №К/800/5136/13 та №К/800/5182/13 від 28.05.2014 року у строк до 01.02.2015 року.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.02.2015 року вищевказану ухвалу суду залишено без змін.

13 липня 2015 року Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва подав до Дніпровського районного суду м. Києва звіт про виконання постанов.

03 вересня 2015 року ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва було відмовлено ОСОБА_2 у задоволенні заяви про контроль за виконанням судового рішення.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 30 вересня 2015 року апеляційну скаргу ОСОБА_5 залишено без задоволення, а ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва від 03 вересня 2015 року без змін.

23 березня 2016 року Вищим адміністративним судом України винесено дві постанови, якою залишено без задоволення заяву ОСОБА_2 про роз'яснення постанов Вищого адміністративного суду України від 28 травня 2014 року(№№К/800/5136/13, К/800/5182/13) та виправлено описки, допущені в тексті постанов Вищого адміністративного суду України від 28 травня 2014 року (№№К/800/5136/13, К/800/5182/13), замінивши по всьому тексту цих рішень слова «абзацу 4 пункту 20 статті 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на «частини четвертої статті 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 07.04.2016 року визнано протиправними дії Управління ДВС ГУЮ в м. Києві щодо винесення постанов про закінчення виконавчих проваджень, у зв'язку з чим державним виконавцем 20 травня 2016 року винесена постанова про відновлення виконавчого провадження № 44479487

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 08.06.2016 року по справі №2604/12214/12 замінено сторону виконавчого провадження - боржника Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва на його правонаступника - Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Статтею 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

За приписами пункту 2 частини 4 статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.

У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії (пункт 2 частини 2 статті 162 КАС України).

Частиною 1 статті 263 КАС України встановлено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець при здійсненні виконавчого провадження має право звертатися до суду або органу, який видав виконавчий документ, із заявою (поданням) про роз'яснення рішення, про видачу дубліката виконавчого документа у випадках, передбачених цим Законом, до суду, який видав виконавчий документ, - із заявою (поданням) про встановлення чи зміну порядку і способу виконання рішення, про відстрочку чи розстрочку виконання рішення.

Під зміною слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у встановленими раніше порядку і способом. Змінюючи спосіб і порядок виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України Про виконавче провадження під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Оформлення та направлення подань до суду державними виконавцями здійснюється в порядку, визначеному положеннями Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням листа Міністерства юстиції України від 18 грудня 2006 року за №25-1/899/7.

Як убачається зі змісту подання державного виконавця, підставою для звернення до суду з поданням про зміну способу виконання постанови суду є повідомлення Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва, боржника в процедурі виконавчого провадження, про те, що Управління в межах своєї компетенції здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_2 відповідно до рішень суду в розмірі 170084,00 грн., та просили закрити виконавче провадження у зв'язку з фактичним виконанням рішення суду.

Аналізуючи зміст вимог державного виконавця та наведені у поданні підстави для зміни способу виконання судового рішення, суд приходить до висновку, що подання старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві Подпоріна Р.О. про зміну способу і порядку виконання рішення суду не підлягає задоволенню, оскільки державним виконавцем невизначено по якому саме рішенню суду необхідно змінити спосіб виконання, за змістом подання державний виконавець просить змінити спосіб виконання рішення Вищого адміністративного суду України від 12.06.2014 року по справі №2а-2604/12214/12, однак з матеріалів цивільної справи вбачається, що на виконанні перебуває інше рішення Вищого адміністративного суду України від 28.05.2014 року по справі №2а-2604/12214/12, яке не відповідає матеріалам справи та змісту виконавчого документу, який пред'явлений до примусового виконання, долучений до подання державного виконавця.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.2, 17 Закону України «Про виконавче провадження», ст. ст. 165, 185, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

Відмовити у задоволенні подання Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Подпоріна Р.О. про зміну способу і порядку виконання рішення суду, яка подана в межах розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про визнання дій незаконними, стягнення коштів та зобов'язання вчинити дії.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

С у д д я