Постанова № 709654, 06.06.2007, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
06.06.2007
Номер справи
16/2335-а
Номер документу
709654
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"06" червня 2007 р. Справа №16/2335-А

За позовом Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції

м. Старокостянтинів

до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Старокостянтинів

про стягнення 4495 грн. штрафних (фінансових) санкцій

Суддя Секретар судового засідання

Представники сторін:

Від позивача - Онищук Н.Ф. -представник за довір. № 2 від 09.01.2007 р.

Від відповідача -не з'явився

Ухвалою суду від 12.04.07 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 03.05.2007 р. Ухвалою суду від 03.05.2007 р. судовий розгляд справи відкладено на 23.05.2007 р. Ухвалою суду від 23.05.2007 р. судовий розгляд справи відкладено та призначено на 06.06.2007 р., про що сторони повідомлені належним чином.

Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовом про звернення стягнення 4 495,00 грн. податкової заборгованості на активи відповідача, а саме штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

В судовому засіданні представником позивача подано заяву про зміну предмету позову, відповідно до якої позивач просить стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та заяву про зменшення позовниг вимог, згідно якої позивач просить стягнути штрафні (фінансові) санкції в розмірі 664,11 грн., оскільки решта заборгованості сплачена відповідачем добровільно. Зазначені заяви відповідають вимогам ст.ст. 49, 51 КАС України тому господарським судом приймаються.

Представник позивача в судовому засіданні дані позовні вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні.

Відповідач письмового заперечення на позов не надав, повноважного представника в засідання суду не направив, поважні причини неявки не повідомив. Ухвала суду від 12.04.2007 р. повернута на адресу суду поштовим відділенням за закінченням терміну зберігання. Ухвала суду від 03.05.2007 р. про відкладення судового розгляду відповідачем отримана 08.05.2007 р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення. Тому суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Розглядом матеріали справи судом встановлено наступне :

Приватний підприємець ОСОБА_1, м.Старокостянтинів зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи від 21.05.2003 р.

05.01.2005 р. працівниками ДПА у Хмельницькій області та Старокостянтинівської ОДПІ проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності господарської одиниці відділу гастроному „Старкостянтинівський”, який розташований АДРЕСА_1, який належить відповідачу.

За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки НОМЕР_1., в якому позивачем зафіксовано порушення відповідачем Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме не проведено через РРО розрахункова операція на суму 12,30 грн., а проведена з використанням розрахункової книжки, виписана розрахункова квитанцій НОМЕР_2; порушено режим попереднього програмування найменування, цін товарів; встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, що відображена в поточному звіті РРО в розмірі 814,00 грн.; не проводилось зберігання фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій.

На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення НОМЕР_3, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі на загальну суму 4 495 грн. Вказане рішення відповідачу направлено рекомендованою кореспонденцією, що підтверджується відповідним поштовим повідомленням про вручення.

Наявність заборгованості відповідача підтверджується обліковою карткою платника.

В зв'язку з наявною заборгованістю відповідача по сплаті штрафних санкцій, позивачем подано до суду позов, з урахуванням уточнення, про примусове їх стягнення в розмірі 664,11 грн., з урахуванням погашення суми 3 830,89 грн. боргу підприємцем.

Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, до уваги приймається наступне:

Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Згідно ст.1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.95р. із змінами та доповненнями, Реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при  продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Ст. 15 Закону вказує, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби шляхом проведення планових або позапланових перевірок.

Згідно ст.17 Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;

4) п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій;

6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Ст.22 даного Закону передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Нараховані суми штрафних санкцій, які визначені ст.ст.17-24 Закону підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного бюджету протягом 10-ти днів з дня прийняття органом ДПІ рішення про застосування фінансової санкції.

Судом враховується, що рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем у встановленому Законом порядку не оскаржено та не скасовано, чи визнано нечинним.

За таких обставин, позовні вимоги, з урахуванням уточнення, щодо стягнення 664,11 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення відповідачем вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” підтвердженні належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.

 Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Старокостянтинів до Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Старокостянтинів про стягнення 664,11 грн. штрафних (фінансових) санкцій задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Старокостянтинів (АДРЕСА_1, відомості про банківські реквізити відсутні, ідент. код НОМЕР_4) на користь Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Старокостянтинів (вул. Красовського, 4, розподільчий рахунок 34124999, код 23565058 у ВДК у Старокостянтинівському районі, МФО 815013, код ЄДРПОУ 23565058) 664,11 грн. (шістсот шістдесят чотири гривні 11 коп.) штрафних (фінансових) санкцій.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя

Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.