ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"05" червня 2007 р. Справа №15/2868-А
за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому
до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький
про стягнення 1065 грн.
Суддя
Секретар судового засідання Капустян А.В.
Представники сторін:
від позивача Кундиловська М.М. -за довіреністю №19621/9\10 від 29.05.2007р.
від відповідача не з'явився
Ухвалою господарського суду від 27.04.2007р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою суду від 17.05.2007року, у зв'язку з неявкою відповідача, судове засідання по справі відкладалось.
Суть спору
Позивач у позовній заяві та його представник в судовому засіданні наполягають на задоволенні позовних вимог. Просять суд стягнути з відповідача 1065грн. заборгованості по штрафним санкціям, застосованим за порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі від 27.04.2007р. та повістка про виклик в судове засідання на 12год. 10хв. 17.05.2007р., ухвала про відкладення судового засідання від 17.05.2007р. та повістка про виклик в судове засіданні на 11год. 30хв. 05.06.2007р. направлені на адресу відповідача, зазначену у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців -АДРЕСА_2, однак повернуті до суду з відміткою про те, що будинок знесено.
Враховуючи викладене, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне
12.02.2007р. ДПІ у м. Хмельницькому проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності господарської одиниці -відділу в залі гральних автоматів, що розташований АДРЕСА_1 та належить відповідачу. За результатами перевірки складено акт НОМЕР_1.
У акті перевірки зазначено, що перевіркою встановлено порушення вимог п.2, 5, 13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Зокрема, в ході перевірки встановлено факт реалізації товару, а саме однієї пляшки пива „Оболонь світле” по ціні 2грн. 50коп. без видачі розрахункового документу, тобто встановлено порушення не використання при здійснення розрахункових операцій книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книги. Виявлено незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня в сумі 145грн. Останній запис в книзі обліку розрахункових операцій НОМЕР_2. (остання використана розрахункова квитанція НОМЕР_3 на загальну суму 4грн. 50коп.
Як додаток до акту перевірки в матеріалах справи наявний акт НОМЕР_4 відмови від підпису матеріалів перевірки.
23.02.2007р., на підставі акта перевірки, начальником ДПІ у м. Хмельницькому прийнято рішення НОМЕР_5, яким застосовано до ПП ОСОБА_1. фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1065грн. за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Рішення про застосування штрафних санкцій отримано ПП ОСОБА_1 23.02.2007р., що підтверджується написом про отримання.
Відповідачем в добровільному порядку штрафні санкції в повному обсязі не сплачено.
На час розгляду справи заборгованість відповідача перед бюджетом по сплаті штрафних санкцій становить 1065грн.
Аналізуючи обставини справи, судом враховується наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
При цьому згідно п.11 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно п.1 ст. 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Статтею 22 вказаного закону передбачено, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Пунктом 3 ст. 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачено, що у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6.07.95р. контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. При цьому згідно статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Крім того, судом враховується, що відповідачем рішення НОМЕР_5 від 23.02.2007р. про застосування фінансових санкцій у встановленому законодавством порядку не оскаржено і не скасовано.
Доказів, які б спростовували визначені податковим органом порушення відповідачем не надано.
Враховуючи викладені обставини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 51, 71, 86, 94, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький про стягнення 1065грн. задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_6) на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому (м. Хмельницький, вул. Театральна, 12, код 21324474) 1065грн. (одна тисяча шістдесят п'ять гривень) заборгованості.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Віддруковано 3 примірники:
1 -до справи;
2 -позивачу;
3 -відповідачу.