
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 грудня 2017 р. Справа № 815/2025/17Категорія: 8.1 Головуючий в 1 інстанції: Марин П. П.Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду
у складі:
головуючого - Лук'янчук О.В.
суддів - Бітова А. І.
- Ступакової І. Г.,
при секретарі - Діденко К.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2017 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Управління Державної казначейської служби України в м. Одесі Одеської області, Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И Л А :
ТОВ "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" звернулося до суду з адміністративним позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління Державної казначейської служби України в м. Одесі Одеської області, Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправною бездіяльності Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо підготовки згідно з даними інтегрованої картки платника податків висновку про повернення TOB " ДУНАЙСЬКА СЕС-1" 1325659,00 грн. надміру сплаченого податку на прибуток з відповідного бюджету шляхом перерахування на поточний рахунок TOB "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" та подання цього висновку для виконання до відповідного територіального органу Державної казначейської служби України, що здійснює казначейське обслуговування відповідних бюджетних коштів та повернення надміру сплачених сум податків, зобов'язання Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби підготувати згідно з даними інтегрованої картки платника податків висновок про повернення TOB "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" 1325659,00 грн. надміру сплаченого податку на прибуток з відповідного бюджету шляхом перерахування на поточний рахунок TOB "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" та подати цей висновок для виконання до відповідного територіального органу Державної казначейської служби України, що здійснює казначейське обслуговування відповідних бюджетних коштів та повернення надміру сплачених сум податків, з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2017 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо не розгляду по суті викладених вимог у заявах TOB "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" від 03.03.2016 р., від 15.06.2016 року, від 22.09.2016 року та від 25.10.2016 року про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання.
Зобов'язано Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби розглянути заяви TOB "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" від 03.03.2016 р., від 15.06.2016 року, від 22.09.2016 року та від 25.10.2016 року про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання у відповідності до вимог п. п. 43.1, 43.3 ст. 43 ПК України.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
В апеляційній скарзі апелянтом ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права, оскільки судом першої інстанції не було досліджено обставини справи, що мають значення для справи, наслідком чого стало постановлення необґрунтованого та неправомірного рішення суду.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ТОВ "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" до 01.12.2016 року знаходилось на обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС.
З 01.12.2016 року позивач обліковується як платник податків в структурному підрозділі відповідача Одеському управлінні Офісу великих платників податків ДФС, що є правонаступником усіх прав та обов'язків СДПІ на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 р. №247 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби" та п. 1 Положення про Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, затвердженого наказом Державної фіскальної служби України від 09.06.2016 р. №504
Позивач сплачує податок на прибуток за основною (базовою) ставкою, встановленою п.136.1 ст. 136 Податкового кодексу України .
Відповідно з даними інтегрованої картки платника податків про стан розрахунків з бюджетом, що є доступними для Товариства з обмеженою відповідальністю "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" через приватну частину електронного сервісу Державної фіскальної служби України "Електронний кабінет платника", позивач станом на 31.03.2017 р. мав переплату з податку на прибуток в сумі 1327868,00 грн.
Судом встановлено, що відповідно до декларації позивача з податку на прибуток за 2012 рік загальна сума нарахованого до сплати податку на прибуток за 2012 рік становить 1327869,00 грн., а сума авансового внеску, що підлягає сплаті щомісячно у березні-грудні 2013 року та січні-лютому 2014 року складає 110656,00 грн.
Позивачем здійснено вказані вище перерахування згідно платіжних доручень від 07.03.2013 року №101, від 23.04.2013 року №159, від 18.05.2013 року №179, від 13.06.2013 року №220, від 09.07.2013 року №250, від 16.08.2013 року №300, від 17.09.2013 року №330, від 11.10.2013 року №353, від 15.11.2013 року №397, від 13.12.2013 року №421, від 24.01.2014 року №448 та від 25.02.2014 року №49.
Судом встановлено, що відповідно до декларації позивача з податку на прибуток за 2013 рік загальна сума нарахованого до сплати податку на прибуток за 2013 рік становить 2213,00 грн., а сума авансового внеску, що підлягає сплаті щомісячно у березні-грудні 2014 року та січні-лютому 2015 року складає 184,00 грн.
Позивачем здійснено вказані вище перерахування згідно платіжних доручень від 20.03.2014 року №63, від 28.04.2014 року №524, від 29.05.2014 року №584, від 26.06.2014 року №633, від 25.07.2014 року №690, від 27.08.2014 року №745, від 25.09.2014 року №791, від 30.10.2014 року №837, від 24.11.2014 року №884, від 25.12.2014 року №941, від 29.01.2015 року №983 та від 26.02.2015 року №1029.
Згідно з річною декларацією позивача з податку на прибуток за 2014 рік, останній задекларував у 2014 році збитки у сумі 422 040 034,00 грн. (рядок 04 декларації позивача з податку на прибуток за 2014 рік, а.с.72-74 т.1)
Згідно з річною декларацією позивача з податку на прибуток за 2015 рік, останній задекларував у 2015 році збитки у сумі 689 541 227,00 грн. (рядок 04 декларації позивача з податку на прибуток за 2015 рік, а.с.75-77 т.1)
Згідно з річною декларацією позивача з податку на прибуток за 2016 рік, останній задекларував у 2016 році збитки у сумі 769 436 647,00 грн. (рядок 04 декларації позивача з податку на прибуток за 2016 рік, а.с. а.с.78-80 т.1).
Позивач 03.03.2016 року, тобто в межах 1095 днів від дня виникнення надміру сплаченої суми, подав відповідачу заяву від 03.03.2016 р. №128/ДС1 про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 1327499,61 грн. шляхом перерахування суми на поточний рахунок позивача.
Відповідач у встановлений ПКУ строк висновок за результатами розгляду заяви позивача не давав, надіславши при цьому на адресу позивача лист від 22.03.2016 р. №4846/10/28-08-07-01-27 на вказану заяву, в якому повідомив про перебування вказаної заяви на розгляді та у разі позитивного вирішення питання зазначив, що висновок буде направлено до управління ДКСУ у м. Одесі.
15.06.2016 року позивач повторно подав до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС заяву №128/ДС1 про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання.
У відповідь на вказану заяву позивачем отримано лист від 30.06.2016 року №3014/10-28-08-41, яким фактично продубльовано зміст попередньої відповіді, а саме повідомлено про перебування вказаної заяви на розгляді та у разі позитивного вирішення питання зазначено, що висновок буде направлено до управління ДКСУ у м. Одесі.
22.09.2016 року позивач втретє звернувся до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС із заявою №192/ДС1 про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання.
Спеціалізована Державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС листом від 06.10.2016 року №570/10/28-08-07-01 на вищевказану заяву позивача запропонувала позивачу переплату з податку на прибуток залишити в рахунок погашення податкових зобов'язань з цього податку за результатами наступного декларування.
Позивачем 25.10.2016 року за три квартали 2016 року задекларовано збитки в сумі 769664991,00 грн., у зв'язку з чим останнім 31.10.2016 року на адресу Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС скеровано заяву про повернення надміру сплачених платежів №218/ДС1.
У відповідь на вказану заяву, СДПІ з ОВПП листом від 16.11.2016 року №1134/10/28-08-07-01 позивача повідомлено, що з урахуванням вагомості індикативних показників зі збору платежів до Державного бюджету у листопаді 2016 року, забезпечення своєчасності та безперебійності виплати пенсій та інших соціальних виплат, питання щодо повернення коштів все ще знаходиться на розгляді, зі сподіваннями на плідну співпрацю у підтримці економічних інтересів України.
В подальшому, листами від 25.01.2017 року №20/ДС1 та від 22.02.2017 року №43/ДС1, позивач просив Одеське управління Офісу великих платників податків ДФС, яке є правонаступником СДПІ з ОВПП, надати висновок на часткове у сумі 49500,00 грн. повернення переплати з податку на прибуток, що сплачена платіжним дорученням від 07.03.2013 року №101, на поточний рахунок або зарахування вказаної суми на електронний рахунок з ПДВ, але у відповідь контролюючий орган в листах від 09.02.2017 року №7814/10/28-10-49-10 та від 10.03.2017 року №14133/10/28-10-49-02, Одеське управління Офісу великих платників податків ДФС послалось на неможливість повернення надміру сплаченої суми податку на прибуток у зв'язку з пропуском позивачем 1095-денного строку для подання такої заяви .
Окрім зазначеного, позивач звернувся 17.03.2017 року із заявою №63/ДС1 про повернення переплати з податку на прибуток та 30.03.2017 року Товариству з обмеженою відповідальністю "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" повернуто надміру сплачений податок на прибуток у сумі 2208,00 грн.
Отже, неповернена сума надміру сплаченого податку на прибуток складає 1325659,00 грн.
Задовольняючи адміністративний позов частково, суд першої інстанції прийшов до висновку, щодо безпідставної бездіяльності відповідача стосовно не розгляду по суті викладених вимог у заявах TOB "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" від 03.03.2016 р., від 15.06.2016 року, від 22.09.2016 року та від 25.10.2016 року про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання. При цьому, виходив з того, що вірним способом захисту прав позивача без втручання в дискреційні повноваження відповідача має бути зобов'язання Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби розглянути заяви TOB "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" від 03.03.2016 р., від 15.06.2016 року, від 22.09.2016 року та від 25.10.2016 року про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання у відповідності до вимог п.п.43.1, 43.3 ст. 43 ПК України.
Колегія суддів погоджується з рішенням суду першої інстанції з огляду на наступне.
Згідно з підпунктом 14.1.115 пунктом 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, правила якого застосовуються до відносин, пов'язаних зі справлянням митних платежів, як надміру сплачені грошові зобов'язання розуміють суму коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Пункт 43.1 статті 43 Податкового кодексу України визначає, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.
Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
При цьому контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.
Для підготовки висновку про повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи (далі - Висновок про повернення), форма якого наведена в додатку 1 до Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.12.2015 за № 1679/28124, набрав чинності з 22.01.2016; далі - Порядок взаємодії), керівництвом Відділу за потреби ініціюється проведення перевірки в митному органі щодо правильності митного оформлення із залученням відповідних підрозділів митного органу. Порядок і форма складання документа, у якому відображатимуться результати перевірки, визначаються наказом ДМСУ.
Взаємовідносини митних органів та органів державної казначейської служби в процесі повернення помилкових та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи, регламентувалися Порядком взаємодії № 1146.
Відповідно до п.п. 5, 7, 8 і 11 Порядку взаємодії № 1146 повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб , які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.
Заява платника про повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, після реєстрації передається до структурного підрозділу митниці ДФС, на який покладено функцію з підготовки висновку.
У разі якщо вказана у заяві платника сума (її частина) за даними інформаційних систем обліковується як помилково та/або надміру сплачена, орган ДФС готує: висновок на повернення такої суми (її частини) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку; два примірники реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.
Контроль за прийняттям/передаванням висновків органи ДФС, місцеві фінансові органи, органи Казначейства здійснюють шляхом проставляння на відповідних примірниках Реєстрів відміток про надходження документів до установи у порядку, визначеному Типовою інструкцією з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1242 (із змінами).
За платежами, належними державному бюджету, орган ДФС у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства.
На підставі отриманих висновків відповідний орган Казначейства здійснює повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у визначеному законодавством порядку.
Як вбачається із матеріалів справи, з 01.12.2016 року позивач обліковується як платник податків в структурному підрозділі відповідача - Одеському управлінні Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.
Так, судом першої інстанції встановлено, що позивач 03.03.2016 року, тобто в межах 1095 днів від дня виникнення надміру сплаченої суми, подав відповідачу заяву від 03.03.2016 р. №128/ДС1 про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 1327499,61 грн. шляхом перерахування суми на поточний рахунок позивача .
Відповідач у встановлений ПКУ строк висновок за результатами розгляду заяви позивача не давав, надіславши при цьому на адресу позивача лист від 22.03.2016 р. №4846/10/28-08-07-01-27 на вказану заяву, в якому повідомив про перебування вказаної заяви на розгляді та у разі позитивного вирішення питання зазначив, що висновок буде направлено до управління ДКСУ у м. Одесі.
15.06.2016 року позивач повторно подав до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС заяву №128/ДС1 про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання.
У відповідь на вказану заяву позивачем отримано лист від 30.06.2016 року №3014/10-28-08-41, яким фактично продубльовано зміст попередньої відповіді, а саме повідомлено про перебування вказаної заяви на розгляді та у разі позитивного вирішення питання зазначено, що висновок буде направлено до управління ДКСУ у м. Одесі.
22.09.2016 року позивач втретє звернувся до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС із заявою №192/ДС1 про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання .
Спеціалізована Державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС листом від 06.10.2016 року №570/10/28-08-07-01 на вищевказану заяву позивача запропонувала позивачу переплату з податку на прибуток залишити в рахунок погашення податкових зобов'язань з цього податку за результатами наступного декларування .
Також, 31.10.2016 року на адресу Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС скеровано заяву про повернення надміру сплачених платежів №218/ДС1 .
У відповідь на вказану заяву, СДПІ з ОВПП листом від 16.11.2016 року №1134/10/28-08-07-01 позивача повідомлено, що з урахуванням вагомості індикативних показників зі збору платежів до Державного бюджету у листопаді 2016 року, забезпечення своєчасності та безперебійності виплати пенсій та інших соціальних виплат, питання щодо повернення коштів все ще знаходиться на розгляді, зі сподіваннями на плідну співпрацю у підтримці економічних інтересів України .
В подальшому, листами від 25.01.2017 року №20/ДС1 та від 22.02.2017 року №43/ДС1, позивач просив Одеське управління Офісу великих платників податків ДФС, яке є правонаступником СДПІ з ОВПП, надати висновок на часткове у сумі 49500,00 грн. повернення переплати з податку на прибуток, що сплачена платіжним дорученням від 07.03.2013 року №101, на поточний рахунок або зарахування вказаної суми на електронний рахунок з ПДВ, але у відповідь контролюючий орган в листах від 09.02.2017 року №7814/10/28-10-49-10 та від 10.03.2017 року №14133/10/28-10-49-02, Одеське управління Офісу великих платників податків ДФС послалось на неможливість повернення надміру сплаченої суми податку на прибуток у зв'язку з пропуском позивачем 1095-денного строку для подання такої заяви.
Окрім зазначеного, позивач звернувся 17.03.2017 року із заявою №63/ДС1 про повернення переплати з податку на прибуток та 30.03.2017 року Товариству з обмеженою відповідальністю "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" повернуто надміру сплачений податок на прибуток у сумі 2208,00 грн..
За таких обставин колегія суддів вважає, що в даному випадку мало місце протиправна бездіяльність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо не розгляду по суті викладених у заявах вимог, а повідомлення про знаходження таких заяв на розгляді та пропонування позивачу залишити переплату з податку на прибуток в рахунок погашення податкових зобов'язань з цього податку за результатами наступного декларування тощо.
Таким чином, враховуючи, що під час розгляду справи знайшов своє підтвердження факт бездіяльності відповідача щодо не розгляду заяв TOB "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" від 03.03.2016 р., від 15.06.2016 року, від 22.09.2016 року та від 25.10.2016 року про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції що вимоги позивача підлягають частковому задоволенню шляхом зобов'язання відповідача розглянути вказані заяви та за наявності умов визначених ст. 43 Податкового кодексу України підготувати відповідний висновок про їх повернення або надати вмотивовану відповідь про відсутність підстав для такого повернення.
Разом з тим, як вбачається із матеріалів справи та не заперечується сторонами відповідачем не було перевірено наявності такої обставини для повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання позивачу.
Більш того, не заперечуючи отримання вказаних заяв позивача, відповідачем не було підготовлено відповідного висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету, не подано його для виконання відповідному органові казначейства, або не надано вмотивованої відповіді про відсутність підстав для такого повернення
Отже, доводи апелянта, що відповідач зобов'язаний підготувати висновок саме про повернення надміру сплаченого грошового зобов'язання є передчасними, оскільки відповідачем не здійснювалась перевірка умов для здійснення такого повернення та взагалі не розглянуто вказані заяви позивача.
Посилання апелянта стосовно того, що судове рішення суперечить ст. 94 КАС України є безпідставними, оскільки судом першої інстанції відмовлено у задоволенні інших позовних вимог, а не вимог про стягнення судових витрат. При цьому, у мотивувальній частині є посилання на ст. 94 КАС України, а саме, зазначено, те, що судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, у зв'язку з чим апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 195, 196, ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ДУНАЙСЬКА СЕС-1" - залишити без задоволення, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2017 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуюча суддя: О.В. Лук'янчук
Суддя: А. І. Бітов
Суддя: І. Г. Ступакова