ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2009 року Справа №2а-3378/09/0870
(10 год.58 хв.)
Запорізький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Малиш Н.І.,
при секретарі Шатан О.М.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за зверненням Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави, орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах позивач Бердянська обєднана Державна податкова інспекція до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу,
за участю представників сторін:
прокурор: Шульга О.А., посвідчення №80 від 10.07.2007 р.
від позивача: не зявився.
від відповідача: не зявився.
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду звернувся Бердянський міжрайонний прокурор Запорізької області (далі прокурор) в інтересах держави, орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах Бердянська обєднана Державна податкова інспекція (далі позивач) з позовною заявою до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення заборгованості перед державним бюджетом в сумі 11360 грн.00 коп.
Свої вимоги прокурор виклав в позовній заяві, в якості нормативних підстав позову посилається на Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Закон України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», Закон України «Про державну податкову службу в Україні» та КАС України, просить суд стягнути з відповідача борг в сумі 11360 грн.00 коп.
Ухвалою суду від 05.06.2009 р. було відкрито провадження по справі №2а-3378/09/0870.
10.07.2009 р., в судовому засіданні, прокурор підтримав заявлені вимоги в повному обємі.
Представник позивача в судове засідання не зявився. Від позивача надійшло клопотання, вх.№12078 від 09.07.2009 р., в порядку ст. ст. 51, 122 КАС України, про розгляд справи без участі представника позивача. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач будучи повідомлений судом про дату, місце і час судових засідань ухвалою суду та судовою повісткою про виклик до суду в судові засідання у справі №3378/09/0870 не зявився, заперечень, пояснень по суті позовних вимог, а також витребувані ухвалою суду документи і матеріали не надав, про причини неявки суд не повідомив. Ухвала та судова повістка про виклик до суду надсилались за місцезнаходженням відповідача зазначеному в матеріалах справи. Дані про місцезнаходження відповідача підтверджуються довідками з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №843474 та №843475 відповідно до яких станом на 21.05.2009 р. відповідач знаходиться за адресою: 71100, м. Бердянськ, вул. Короленка, 14, тобто за тією адресою, що зазначена в позові і на яку надсилались ухвала та судова повістка. В звязку з чим суд вважає наступні виклики відповідача безпідставними.
Враховуючи наведене вище, керуючись вимогами ст. 122 КАС України та на підставі ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме звукозаписуючого пристрою «Камертон».
У судовому засіданні 10.07.2009 р, на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представника позивача та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.
10.04.2009 р. працівниками Бердянської обєднаної Державної податкової інспекції Запорізької області, на підставі наказу №397 від 27.03.2009 р. та направлень №220258, №220259 від 09.04.2009 р.) було здійснено перевірку відповідача щодо дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт перевірки №0118/08/22/23/2718823835 від 10.04.2009 р. (арк. 9-14).
В ході перевірки встановлено порушення п. 1, 2, 12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Згідно з п. 1, 2 ст. 241 Господарського кодексу України, адміністративно-господарський штраф це грошова сума, що сплачується субєктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з субєкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини , в яких допущено правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Статтею 20 вищезазначеного Закону передбачено, що до субєктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду матеріалів перевірки позивачем, було прийнято рішення №0001332370 від 22.04.2009 р. про застосування штрафних санкцій у сумі 11360 грн., відповідно до якого за порушення п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення розрахункової операції через зареєстрований, опломбований, переведений у фіскальний режим роботи РРО на суму 672 грн., штрафна санкція, згідно п.1 ст.17 вищевказаного Закону, застосовується у пятикратному розмірі суми, яку не було проведено через РРО, штрафна санкція у сумі 3360 грн . (з розрахунку 672 грн. Х 5 = 3360 грн.). Порушення п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: неведення у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які не відображені в такому обліку, штрафна санкція, згідно ст. 20 цього ж Закону, застосовується у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації. Згідно опису, сума не облікованих товарів складає 4000 грн. ( 4000 грн. Х 2 кратний розмір = 8000 грн.).
Зазначене вище рішення було направлено відповідачу, але повернулось з поштоввого відділення з відміткою «Адресат за даною адресою не проживає», про що було складено акт №2 від 29.04.2009 р. про неможивість вручення рішення про застосування фінансових санкцій.
Відповідно до п.11 ст.10 Закну України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 15 ст. 2 Закону України «Про державний бюджет на 2009 рік» встановлено, що до доходів загального фонду Державного бюджету у 2009 р. належать, зокрема, надходження від санкцій (штрафів , пені тощо), що застосовуються за рішенням уповноважених посадових осіб Антімонопольного комітету , інших органів виконавчої влади (…..), а також за рішенням судів (…..).
Таким чином, на час розгляду справи борг відповідача склав 11360 грн.50 коп., що підтверджується документальними доказами, долученими до матеріалів справи.
Відповідач не надав суду документальних доказів, які б свідчили про погашення суми податкового боргу, або оспорювання ним рішень про застосування фінансових санкцій.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обємі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 161-163 КАС України, ст.ст. 13, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов за зверненням Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави, за позовом Бердянської обєднаної Державної податкової інспекція до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_1) борг по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, порушення норм регулювання обігу готівки та застосування розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у сумі 11360 (одинадцять тисяч триста шістдесят) грн.00 коп. на р/р 31115104700011, код платежу 3021080900, отримувач місцевий бюджет м.Бердянськ, ОКПО 34676953, МФО 813015.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови було виготовлено 14 липня 2009 р.
Суддя (підпис) Н.І.Малиш
Постанова набрала законної сили 27 липня 2009 р.
Суддя Н.І.Малиш