Ухвала суду № 70950159, 13.12.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.12.2017
Номер справи
826/16053/17
Номер документу
70950159
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

13 грудня 2017 року м. Київ № 826/16053/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

Товариства з обмеженою відповідальністю “ЮВК-АГАТ”

до

Прокуратури міста Києва

про

визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити дії та стягнення шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю “ЮВК-АГАТ” з позовом до Прокуратури міста Києва, в якому просить:

1) визнати протиправними дії відповідних посадових/службових осіб Прокуратури м. Києва, в частині утримання та не повернення ТОВ “ЮВК-АГАТ” код за ЄДРПОУ 31457782, Штатного розпису ТОВ “ЮВК-АГАТ”, яким визначено штат товариства та посадові оклади працівників товариства;

2) зобов'язати відповідних посадових/службових осіб Прокуратури м. Києва, повернути ТОВ “ЮВК-АГАТ” код за ЄДРПОУ 31457782, Штатний розпис ТОВ “ЮВК-АГАТ”, яким визначено штат товариства та посадові оклади працівників товариства;

3) стягнути з прокуратури м. Києва, на користь ТОВ “ЮВК-АГАТ” код за ЄДРПОУ 31457782 матеріальну шкоду у розмірі 100 000 ( сто тисяч) грн. 00 коп.

Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.

Відповідно до положень частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У відповідності до частини 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” установлено, що в 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, зокрема, з 1 січня 2017 року становить 1 600,00 гривень.

Частиною 3 статті 6 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається зі змісту прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру (відшкодування шкоди у розмірі 10 000,00 грн.)

Водночас, вказане у позовній заяві клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України “Про судовий збір”, згідно з яким судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду, розповсюджується виключно на позовну вимогу про відшкодування шкоди, на інші позовні вимоги вказане положення про звільнення від сплати судового збору не розповсюджується.

З урахуванням викладеного, Товариству з обмеженою відповідальністю “ЮВК-АГАТ” слід надати суду докази сплати судового збору за дві позовні вимоги немайнового характеру, який у даному разі становить 3 200,00 грн.

Таким чином, позивачем не був сплачений судовий збір у встановленому Законом України “Про судовий збір” розмірі (відповідно до кількості позовних вимог немайнового характеру), що є недоліком позовної заяви.

Окрім того, відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач вказує про те, що “…вже більше семи років, Штатний розпис ТОВ “ЮВК-Агат” без визнання речовим доказом та без рішення суду про його арешт утримується посадовими/службовими особами Прокуратури міста Києва та не повернуті законному володільцю, незважаючи на його численні звернення (більше ніж 2000 разів)”.

Проте, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач не надає суду безпосередньо доказів на підтвердження вилучення/утримання Штатний розпису ТОВ “ЮВК-Агат” саме посадовими/службовими особами Прокуратури міста Києва, як і доказів звернення позивача із заявами про його повернення, а також не зазначає про наявність причин неможливості подання таких доказів.

Наведене вище свідчить про недотримання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліком позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корп. 1, блок А) до 25 грудня 2017 року включно: 1) докази сплати судового збору відповідно до вищенаведеного та у розмірі, встановленому Законом України “Про судовий збір” (відповідно до кількості позовних вимог немайнового характеру) (деталі сплати за посиланням http://adm.ki.court.gov.ua/sud2670/gromadyanam/tax/).; 2) належним чином засвідчені копії наведених вище документів із копіями для направлення відповідачу.

Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “ЮВК-АГАТ” залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 25 грудня 2017 року включно.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Роз’яснити позивачу, що залишення позовної заяви без руху не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.А. Кармазін