Постанова № 70948620, 12.12.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.12.2017
Номер справи
812/1501/17
Номер документу
70948620
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 грудня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1501/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду А.Г. Секірська, розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Луганській області до районного комунального підприємства «Старобільськвода» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

17.10.2017 Головне управління ДФС у Луганській області (далі позивач або ГУ ДФС у Луганській області) звернулося до суду з позовом до районного комунального підприємства «Старобільськвода» (далі відповідач або РКП «Старобільськвода») про стягнення заборгованості у сумі 843 674,39 грн, на обґрунтування якого зазначено, що у відповідача станом на 28.09.2017 утворилась заборгованість у сумі 843 674,39 грн, основний борг 830 658,34 грн та пеня 13016,05 грн. Податковий борг складається - ОСОБА_1 район- з податку на додану вартість у сумі 586 910,00 грн (основний борг 586 034,43 грн та пеня 875,57 грн), з надходження збору на спеціальне використання води у сумі 19362,90 грн (основний борг 17552,28 грн та пеня 1810,62 грн), з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі 127 234,57 грн (основний борг 120347,12 грн та пеня 688), з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти у сумі 10344,80 грн (основний борг 9396,55 грн та пеня 948,25 грн), з земельного податку у сумі 36263,96 грн (основний борг 33769,80 грн та пеня 2494,16 грн); Новопсковський район - станом на 10.03.2017 по надходженням рентної плати за спеціальне використання води у сумі 3314,97 грн, з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі 23258,08 грн, з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти у сумі 3029,12 грн, з земельного податку у сумі 1928,14 грн; Марківський район по надходженням рентної плати за спеціальне використання води у сумі 3891,83 грн, з плати за користування надрами за видобування корисних копалин у сумі 27289,70 грн, з земельного податку у сумі 846,36 грн. Відповідачу ОСОБА_1 ОДПІ сформовано податкову вимогу від 10.05.2016 № 41-17 яку вручено уповноваженій особі відповідача 10.05.2016.

На підставі викладеного, з посиланням на положення статей 57, 59, 95 Податкового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 124 «Про деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України», позивач, з урахуванням уточненого адміністративного позову (вх. № 30964/2017 від 12.12.2017), остаточно просив суд стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, у сумі заборгованості 560 558,92 грн, а саме:

1)по Старобільському району:

-податок на додану вартість 318 470,00 грн, основний борг 317 594,43 грн, пеня 875,57 грн (державний бюджет);

-надходження збору за спеціальне використання води 19 362,90 грн, основний борг 17552,28 грн, пеня 1810,62 грн (рахунок розмежовує ДКС у відсотках до державного бюджету та місцевого бюджету);

-плата за користування надрами для видобування корисних копалин 127234,57 грн, основний борг 120347,12 грн, пеня 6887,45 грн (рахунок розмежовує ДКС у відсотках до державного бюджету та місцевого бюджету);

-надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти 10344,80 грн, основний борг 9396,55 грн, пеня 948,25 грн (рахунок розмежовує ДКС у відсотках до державного бюджету та місцевого бюджету);

-земельний податок 21588,49 грн, основний борг 19194,16 грн, пеня 2394,33 грн (місцевий бюджет);

2)по Новопсковському району:

-надходження рентної плати за спеціальне використання води 3314,97 грн (рахунок розмежовує ДКС у відсотках до державного бюджету та місцевого бюджету);

-плата за користування надрами для видобування корисних копалин 23258,04 грн (рахунок розмежовує ДКС у відсотках до державного бюджету та місцевого бюджету);

-надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти 3029,12 грн (рахунок розмежовує ДКС у відсотках до державного бюджету та місцевого бюджету);

-земельний податок 1928,14 грн (місцевий бюджет);

3)по Марківському району:

-надходження рентної плати за спеціальне використання води 3891,83 грн (рахунок розмежовує ДКС у відсотках до державного бюджету та місцевого бюджету);

-плата за користування надрами для видобування корисних копалин 27 289,70 грн (рахунок розмежовує ДКС у відсотках до державного бюджету та місцевого бюджету);

-земельний податок 846,36 грн (місцевий бюджет).

Також представником позивача заявлено клопотання про повернення надміру сплаченого судового збору у розмірі 4246,73 грн згідно з платіжним дорученням від 11.10.2017 № 511.

Представник позивача надав заяву від 12.12.2017 вх. № 30992/2017 про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі (арк.спр. 162).

Представник відповідача надав заяву від 12.12.2017 вх. № 30985/2017 про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги визнає в повному обсязі (арк.спр. 161).

Розглянувши справу в порядку письмового провадження у відповідності до вимог частини четвертої статті 122 КАС України, суд дійшов такого.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1).

Судом установлено, що районне комунальне підприємство "Старобільськвода" зареєстровано як юридична особа 03.06.2015 за № 13771020000001024, ідентифікаційний код юридичної особи 39816143 (арк.спр.107-109).

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2).

Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.

У відповідності із пунктом 202.1 статті 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:

а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;

б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

У відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України сума податкового зобовязання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Підпунктом 87.1 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелом самостійної сплати грошових зобовязань з податку на додану вартість є суми коштів, що обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, та джерела, зазначені в абзаці першому цього пункту.

Підпунктом 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стаття 203 Податкового кодексу України зазначає, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Сума податкового зобовязання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 252.1.1 ст. 252 Податкового кодексу України платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є субєкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування обєктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі - спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах обєктах (ділянках) надр.

Платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі - субєкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних обєктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва (п. 255.1 стаття 255 Податкового кодексу України).

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (п. 286.2 статті 286 Податкового кодексу України).

Відповідно до положень п. 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Щодо порядку сплати екологічного податку, згідно п. 250.2 статті 250 Податкового кодексу України платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Податковий борг відповідача складається з

-податку на додану вартість у сумі 586 910,00 грн (основний борг 586 034,43 грн та пеня 875,57 грн) нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податкових деклараціях з ПДВ за березень -липень 2017 року по строку сплати 30.04.2017, 30.05.2017, 30.06.2017, 30.07.2017, 30.08.2017 та в уточнюючих розрахунках з ПДВ за червень по строку сплати 19.08.2017,29.08.2017 на загальну суму 10563,13 грн (з урахуванням часткової сплати 470278,57 грн), сума несплаченої заборгованості 586 034,43 грн;

-з надходження рентної плати за спеціальне використання води 19362,90 грн (основний борг 17552,28 грн та пеня 1810,62 грн) нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з рентної плати за перший квартал 2017 року по строку сплати до 19.05.2017 у сумі 8363,34 грн, нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з рентної плати за другий квартал 2017 року по строку сплати до 19.08.2017 у сумі 9188,94 грн;

-з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі 127234,57 грн (основний борг 120347,12 грн та пеня 6887,45 грн) нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем у податковій декларації з рентної плати за перший квартал 2017 року по строку сплати до 19.05.2017 у сумі 59063,73 грн, нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем у податковій декларації з рентної плати за другий квартал 2017 року по строку сплати до 19.08.2017 у сумі 61283,39 грн;

-з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти у сумі 10344,80 грн (основний борг 9396,55 грн та пеня 948,25 грн) нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем у податкові декларації з екологічного податку за перший квартал 2017 року у сумі 4689,95 грн по строку сплати до 20.05.2017, нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем у податкові декларації з екологічного податку за другий квартал 2017 року у сумі 4706,60 грн по строку сплати до 19.08.2017;

-з земельного податку у сумі 36263,96 грн (основний борг 33769,80 грн та пеня 2494,16 грн) нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податкових деклараціях з плати за землю за 2017 рік та уточнюючої податкової декларації з плати за землю за 2017 рік по строку сплати 30.03.2017 у сумі 174,17 грн, по строку сплати 30.03.2017 у сумі 229,82 грн, по строку сплати 27.03.2017 у сумі 2411,22 грн, по строку сплати 30.03.2017 у сумі 4822,44 грн, по строку сплати 30.04.2017 у сумі 174,17 грн, по строку сплати 30.04.2017 у сумі 229,82 грн, по строку сплати 30.04.2017 у сумі 4822,44 грн, по строку сплати 30.05.2017 у сумі 174,17 грн, по строку сплати 30.05.2017 у сумі 229,82 грн, по строку сплати 30.05.2017 у сумі 4822,44 грн, по строку сплати 30.06.2017 у сумі 174,17 грн, по строку сплати 30.06.2017 у сумі 229,82 грн, по строку сплати 30.06.2017 у сумі 4822,44 грн, по строку сплати 30.07.2017 у сумі 174,17 грн, по строку сплати 30.07.2017 у сумі 229,82 грн, по строку сплати 30.07.2017 у сумі 4822,44 грн, по строку сплати 30.08.2017 у сумі 174,17 грн, по строку сплати 30.08.2017 у сумі 229,82 грн, по строку сплати 30.08.2017 у сумі 4822,44 грн;

Новопсковський район станом на 10.03.2017:

-по надходженням рентної плати за спеціальне використання води у сумі 3314,97 грн нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з рентної плати за перший квартал 2017 року по строку сплати до 19.05.2017 у сумі 1544,56 грн, нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з рентної плати за другий квартал 2017 року по строку сплати до 19.08.2017 у сумі 1770,41 грн;

- з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі 23258,04 грн нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з рентної плати за перший квартал 2017 року по строку сплати до 19.05.2017 у сумі 11340,69 грн, нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем у податковій декларації з рентної плати за другий квартал 2017 року по строку сплати до 19.08.2017 у сумі 11917,35 грн;

-з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти у сумі 3029,12 грн нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з екологічного податку за перший квартал 2017 року по строку сплати до 20.05.2017 у сумі 1326,55 грн, нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації за другий квартал 2017 року по строку сплати до 19.08.2017 у сумі 1702,57 грн;

-з земельного податку у сумі 1928,14 грн нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з плати за землю за 2017 рік по строку сплати 30.03.2017 у сумі 310,99 грн, по строку сплати 30.04.2017 у сумі 310,99 грн, по строку сплати 30.05.2017 у сумі 310,99 грн, по строку сплати 30.06.2017 у сумі 310,99 грн, по строку сплати 30.07.2017 у сумі 310,99 грн, по строку сплати 04.08.2017 по податковому повідомленню-рішенню № НОМЕР_1 від 19.07.2017 у сумі 62,20 грн, по строку сплати 30.08.2017 у сумі 310,99 грн;

Марківський район

-по надходженням рентної плати за спеціальне використання води у сумі 3891,83 грн нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з рентної плати за перший квартал 2017 року по строку сплати до 19.05.2017 у сумі 1887,73 грн, нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з рентної плати за другий квартал 2017 року по строку сплати до 19.08.2017 у сумі 13914,57 грн;

-з земельного податку у сумі 846,36 грн нараховано у звязку з несплатою грошового зобовязання самостійно визначеного відповідачем в податковій декларації з плати за землю за 2017 рік по строку сплати 30.03.2017 у сумі 136,51 грн, по строку сплати 30.04.2017 у сумі 136,51 грн, по строку сплати 30.05.2017 у сумі 136,51 грн, по строку сплати 30.06.2017 у сумі 136,51 грн, по строку сплати 30.07.2017 у сумі 136,51 грн, по строку сплати 04.08.2017 по податковому повідомленню-рішенню № НОМЕР_2 від 17.07.2017 у сумі 27,30 грн, по строку сплати 30.08.2017 у сумі 136,51 грн.

Таким чином, податковий борг по задекларованим податковими зобовязаннями на дату звернення з позовом становив 843 674,39 грн, на підтвердження чого позивачем надано податкові декларації з податку на додану вартість за березень липень 2017 року та уточнюючі розрахунки податкових зобовязань з ПДВ за червень 2017 року (арк.спр. 19-25), податкові декларації з рентної плати за спеціальне використання води за 1 квартал 2017 року, 2 квартал 2017 року (арк.спр. 29-30, 60-61, 82-83), податкові декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 1 квартал 2017 року, за 2 квартал 2017 року (арк.спр. 34-35, 65-66, 87-88), податкові декларації екологічного податку за 1 квартал 2017 року, 2 квартал 2017 року (арк.спр. 39-40, 70-71), податкові декларації з плати за землю за 2016 рік, за 2017 рік (арк.спр. 44-45, 49-50, 54-55, 77-78, 94-95), податкові повідомлення рішення від 19.07.2017 № НОМЕР_1 (арк.спр. 76), від 17.07.2017 № НОМЕР_2 (арк.спр. 93).

Станом на дату розгляду справи відповідачем частково погашено податкову заборгованість, залишок боргу становить 560 558,92 грн, а саме:

1)з податку на додану вартість 318 470,00 грн;

2)надходження збору за спеціальне використання води 26569,70 грн;

3)плата за користування надрами для видобування корисних копалин 177 782,31 грн;

4)надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти 13 373,92 грн;

5)земельний податок 24 362,99 грн.

Відповідно до пункту 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідач не сплатив узгоджені податкові зобовязання, у звязку з чим сума до стягнення становить 560 558,92 грн, що підтверджується також інтегрованими картками платника податків відповідача (арк.спр. 12-18, 27-28,32-33,37-38,42-43,47-48,52-53,58-59,63-64,68-69,73-74,81,85-86,90-91).

Суд зазначає, що відповідно до пункту 20.1.34 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до прийняття Податкового кодексу України), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На виконання статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем винесено податкову вимогу від 10.05.2016 № 41-17, яка вручена посадовій особі відповідача нарочно 10.05.2016 (арк.спр. 96).

Доказів оскарження вищезазначеної податкової вимоги сторонами до суду не подано.

Суд зазначає, що відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

На відміну від вказаної норми підпунктом 60.1.1 пункту 60.1 ст. 60 Податкового кодексу України визначено, що податкова вимога вважається відкликаною у разі, якщо сума податкового боргу погашена самостійно платником податків або органом стягнення. У зв'язку з цим із погашенням суми податкового боргу раніше надіслана платникові податків податкова вимога є відкликаною, а тому не може бути підставою для вжиття заходів із примусового стягнення податкового боргу.

Отже, лише у разі, якщо платником податків податковий борг був погашений, а через деякий час виник знову, органу державної податкової служби слід направити (вручити) йому нову податкову вимогу виходячи з виникнення нового грошового зобов'язання.

Відповідно до пункту 95.4 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, статтею 95 Податкового кодексу України визначено два види заходів щодо погашення податкового боргу, які можуть вживатися контролюючим органом, - 1) шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності (з рахунків у банках, що обслуговують платника податків, та за рахунок готівки), та 2) шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі (у разі недостатності коштів).

В даному випадку позивач звернувся до суду з позовом про погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, з рахунків у банках, що обслуговують платника податків, та за рахунок готівки, що відповідає вимогам статті 95 Податкового кодексу України.

Продаж майна, що перебуває у податковій заставі, можливий лише у разі недостатності коштів для погашення податкового боргу, тому твердження відповідача про порушення черговості вжиття контролюючим органом заходів для погашення податкового боргу є необґрунтованими.

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, внаслідок того, що відповідачем на дату розгляду адміністративного позову податковий борг на загальну суму 560 558,92 грн не сплачено у добровільному порядку, уточнені позовні вимоги про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Суд зазначає, що представником позивача заявлено клопотання про повернення надміру сплаченого судового збору у розмірі 4246,73 грн згідно з платіжним дорученням від 11.10.2017 № 511 (арк.спр. 146 зв.).

Відповідно до положень статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України Про Державний бюджет України на 2017 рік встановлено прожитковий мінімум в розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі 1600 гривень з 1 січня 2017 року.

Позивачем при зверненні до суду з позовом у відповідності до вимог статті 4 Закону України «Про судовий збір» сплачено судовий збір у розмірі 12 655,12 грн згідно з платіжним дорученням від 11.10.2017 № 511 (арк.спр. 2), за вимогу майнового характеру в розмірі 843 674,39 грн.

В ході судового розгляду справи позивачем зменшено позовні вимоги до 560 558,92 грн, ставка судового збору в даному випадку становить 8 408,38 грн.

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою (частина перша статті 98 Кодексу адміністративного судочинства України).

Таким чином, клопотання позивача про повернення частини судового збору у розмірі 4246,74 грн на підставі пункту 1 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Уточнений адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до районного комунального підприємства «Старобільськвода» про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих районе комунальне підприємство «Старобільськвода» (ідентифікаційний код юридичної особи 39816143, місцезнаходження: 92740, Луганська область, Старобільській район, с. Чмирівка, вул. Повітрянофлотська, буд. 52 Б) в рахунок погашення заборгованості в загальному розмірі 560 558,92 грн (пятсот шістдесят тисяч пятсот пятдесят вісім гривень 92 коп.), а саме:

-з податку на додану вартість 318 470,00 грн (триста вісімнадцять тисяч чотириста сімдесят гривень 00 коп.);

-з надходжень рентної плати за спеціальне використання води 26 569,70 грн (двадцять шість тисяч пятсот шістдесят девять гривень 70 коп.);

-з плати за користування надрами для видобування корисних копалин 177 782,31 грн (сто сімдесят сім тисяч сімсот вісімдесят дві гривні 31 коп.);

-з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти 13 373,92 грн (тринадцять тисяч триста сімдесят три гривні 92 коп.);

-з земельного податку 24 362,99 грн (двадцять чотири тисячі триста шістдесят дві гривні 99 коп.).

Повернути Головному управлінню ДФС у Луганській області (93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72, ідентифікаційний код юридичної особи 39591445) судовий збір у розмірі 4246,74 грн (чотири тисячі двісті сорок шість гривень 74 коп.), сплачений при зверненні до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом згідно з платіжним дорученням від 11.10.2017 № 511.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя ОСОБА_2