
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 грудня 2017 року Житомир Справа № 0670/10683/11
Категорія 10.1
Житомирський окружний адміністративний суд
у складі : головуючого - судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні клопотання Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну позивача в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області до Малого підприємства "Роксолана" про стягнення 1536,02 грн,
в с т а н о в и в:
У листопаді 2017 року до суду надійшло вказане клопотання Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якому заявник просив замінити позивача - Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області на Бердичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Клопотання мотивовано тим, що Чуднівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, яке було правонаступником Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області, реорганізовано шляхом приєднання до Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, яке є повним правонаступником реорганізованого управління.
Представник заявника і представник відповідач до суду не прибули, про час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином. У своєму клопотанні Бердичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області просило розглянути його в письмовому провадженні.
Зважаючи на те, що неявка сторін не перешкоджає розгляду клопотання, суд вважає за можливе розглянути клопотання у порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч. 6 ст. 128 і ст. 41 КАС України.
Дослідивши клопотання та надані матеріали, суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання, з наступних підстав.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2011 року в даній справі задоволено позов Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області та стягнуто з відповідача на їх користь заборгованості в сумі 1536,02 грн.
Вказана постанова набрала законної сили.
Судом установлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1055 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України", було реорганізовано шляхом злиття Управління Пенсійного фонду України в Любарському районі, Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі, Управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі та утворено нову юридичну особу - Чуднівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, яке було повним правонаступником реорганізованих управлінь.
В подальшому постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 № 988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України", Чуднівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області реорганізовано шляхом приєднання до Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, відтак позивач у справі вибув.
У відповідності до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Процесуальне правонаступництво можливе в будь-якій стадії процесу. Однією із підстав процесуального правонаступництва є припинення юридичної особи.
Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, визначено, що права та обов'язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Таким чином, у межах спірних правовідносин Бердичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області є правонаступником вибувшого позивача.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне допустити заміну вибувшого позивача його правонаступником - Бердичівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області та задовольнити клопотання останнього.
Керуючись ст.ст. 55, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Клопотання Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області задовольнити.
Замінити вибувшого позивача - Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області його правонаступником - Бердичівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Ухвала оскарженню не підлягає та, відповідно до ч. 6 ст. 254 КАС України, набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя Є.Ю. Романченко