
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2017 р. Справа № 804/3641/17 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Букіна Л.Є., розглянувши в письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Авіас» до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Авіас» (далі ТОВ «Торговий дім «Авіас», позивач) 08 червня 2017 року звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області з позовними вимогами про визнання протиправним податкового повідомлення-рішення від 10.03.2017 року № НОМЕР_1.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідно до акту камеральної перевірки від 22.02.2017 року № 597/04-62-12-01/37149148 позивачу нараховані штрафні санкції у розмірі 590 472,28 грн., з яким позивач не згоден, оскільки податкові накладні були податі в строк, передбачений чинним законодавством.
В наданих до суду запереченнях відповідачем зазначено, що несвоєчасна реєстрація податкових накладних у звязку з технічними причинами не звільняє платника податків від відповідальності. Крім того, позиція позивача щодо блокування можливості подання податкових документів та своєчасної їх реєстрації в ЄРПН не містить будь-яких доказів та правового підґрунтя.
Дослідивши письмові докази, долучені до матеріалів справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Авіас» зареєстровано платником податку з 01.11.2013 року.
Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області проведена камеральна перевірка ТОВ «Торговий дім «Авіс» (код ЄДРПОУ 37149148) з питань своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних складених за жовтень 2016 року, за результатами якої складено акт від 22.02.2017 року № 597/04-62-12-01/37149148.
Перевіркою встановлені порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Торговий дім «Авіас».
За результатами перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.03.2017 року № НОМЕР_1, відповідно до якого встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених п.201.10.ст. 201 та за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на суму ПДВ 5 588 645,76 грн
на 15 і менше календарних днів, у звязку з чим застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 558 864,58 грн.; за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 158 038,54 грн., у звязку з чим застосовано штраф у розмірі 20% у сумі 31 607,71 грн.
Загальна сума штрафу за податковим повідомленням-рішення від 10.03.2017 року № НОМЕР_1 становить 590 472,28 грн.
Не погодившись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням від 10.03.2017 року № НОМЕР_1 позивачем подано до Державної фіскальної служби України скаргу на податкове повідомлення-рішення від 10.03.2017 року № НОМЕР_1, за результатами розгляду якої податкове повідомлення-рішення від 10.03.2017 року № НОМЕР_1 залишено без змін, а скарга без задоволення.
Відповідно до п.75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобовязання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Згідно п.14.1.60 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобовязань платник податку зобовязаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з п. 120-1.1 ст. 201 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обовязок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Відповідно до абз.11 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (який діяв на момент реєстрації податкових накладних) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Згідно п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246 (далі Порядок № 1246), (який діяв на момент реєстрації податкових накладних) внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру (далі - реєстрація) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру.
Операційний день триває з 0 до 23-ї години.
Відповідно до п. 9 Порядку № 1246 причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є:
1) наявність помилок під час заповнення податкової накладної;
2) відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
4) порушення вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
5) порушення вимог, установлених пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України .
Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня платникові податку засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Торговий дім «Авіас» в порушення вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України порушено граничні терміни реєстрації 729 податкових накладних за жовтень 2016 року в ЄРПН на загальну суму ПДВ 5 746 684,30 грн., з звязку з чим відповідно до п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України, ГУ ДФС у Дніпропетровській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.03.2017 року № НОМЕР_1 у розмірі 590 472,28 грн. за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН в т.ч. у розмірі 558 864,58 грн. (5 588 645,76*10%) за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН до 15 календарних днів; у розмірі 31 607,71 грн. ( 158 038,54 *20%) за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН від 16 до 30 календарних днів.
Відповідно до п. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості субєктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Доводи позивача не спростовують факту несвоєчасної реєстрації податкових накладних, оскільки під час розгляду справи позивачем не доведено зворотнього, а саме надання доказів блокування поданих податкових накладних та своєчасної реїстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Таким чином, відповідачем правомірно прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.03.2017 року № НОМЕР_1, а тому суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Авіас» відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя ОСОБА_1