
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2017 року Справа № 803/1518/17Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мачульського В.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня села Лище Луцького району Волинської області про застосування заходів реагування,
ВСТАНОВИВ:
07 листопада 2017 року Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області (далі - УДСУзНС у Волинській області, Управління, позивач) звернулося з позовом до Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня села Лище Луцького району Волинської області (далі - Школа, відповідач) про застосування заходів реагування, а саме, зобов'язати повністю зупинити експлуатацію загальноосвітнього навчального закладу за адресою: Волинська область, Луцький район, село Лище, вулиця Шкільна, будинок 9, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що з 23.10.2017 по 25.10.2017 у відповідача проведено позапланову перевірку щодо додержання (виконання) суб'єктом господарювання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки. За наслідками позапланового заходу складено акт позапланової перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки № 143, яким встановлено 11 порушень вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки. Також, позивач зауважує, що у 2014 року з метою усунення недоліків, які були виявлені під час здійснення планової перевірки 02.06.2014, позивачем виносився припис №496 від 02.06.2014 про усунення порушень вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, однак вжиті заходи не призвели до повного виконання виявлених порушень. Крім того, зазначає, що подальша експлуатація зазначених об'єктів із порушеннями правил пожежної безпеки створює загрозу життю та здоров'ю людей, та є підставою, відповідно до статті 68 Кодексу цивільного захисту України для звернення до суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи об'єкта.
Школа належним чином повідомлена про відкриття скороченого провадження даної справи, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового відправлення 23.11.2017 (а.с.37).
Відповідач 01.12.2017 подав до суду додаткові письмові пояснення, у яких зазначив, що станом на 30.11.2017 року відповідачем вжито всіх, від нього залежних, заходів для усунення порушень виявлених, актом перевірки, а саме: розроблено розпорядчий документ (наказ) щодо встановлення протипожежного режиму; розроблено до кожного приміщення інструкція з пожежної безпеки; приміщення забезпечено відповідними знаками безпеки: посадові особи пройшли комплексне навчання та перевірку знань з питань законів і нормативних актів з охорони праці, профілактики побутового травматизму, охорони здоров'я, пожежної, радіаційної безпеки, цивільної оборони, гігієни праці, виробничої санітарії, безпеки дорожнього руху, поводження в надзвичайних ситуаціях; приміщення забезпечено переносними вогнегасниками, які розміщені на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника. Щодо інших виявлених порушень, зазначає, що на даний час тривають будівельні роботи про ремонту покрівлі школи, однак відповідач не є розпорядником коштів, тому 27.11.2017 на адресу відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької РДА направлено лист №180 з проханням передбачення в бюджеті на 2018 рік коштів для проведення робіт щодо усунення порушень які вимагають фінансових коштів.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Від відповідача заперечень з приводу адміністративного позову або заяви про визнання позову на адресу суду не надходило, а тому суд розглядає справу за правилами п. 3 ч. 5 ст. 183-2 КАС України.
Дослідивши наявні в справі документи та матеріали, всебічно й повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши письмові докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - Закон №877-V) державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Державний нагляд (контроль) може здійснюватися комплексно кількома органами державного нагляду (контролю), якщо їхні повноваження на здійснення чи участь у комплексних заходах передбачені законом. Такі заходи проводяться за спільним рішенням керівників відповідних органів державного нагляду (контролю).
Відповідно до ч. 1 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.
Судом встановлено, що відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Розпорядження Кабінету Міністрів України №643-р від 20.09.2017 «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки 27.09.2017 в.о. начальника Луцького міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області видано наказ №26 про проведення позапланових перевірок стану техногенної і пожежної безпеки. Згідно з додатком №1 до вищевказаного наказу, до переліку об'єктів що підлягають перевірці, відноситься зокрема і Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня села Лище Луцького району Волинської області (а.с.9-12).
Так, у період з 23.10.2017 по 25.10.2017, на підставі відповідного посвідчення №147 від 17.10.2017, посадовою особою Луцького міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області Денисюком С.В. проведена позапланова перевірка стану дотримання законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки за наслідками якої складено акт №143.
В акті зафіксовано 11 порушень вимог Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки України, зокрема:
1) не розроблено розпорядчий документ (наказ, інструкція) щодо встановлення протипожежного режиму (це є порушенням НАПБ А.01.001-2014, розділ III, гл.2);
2) не розроблено для кожного приміщення об'єкта інструкції про заходи пожежної безпеки (це є порушенням НАПБ А.01.001-2014, розділ III, гл.4);
3) не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 (це є порушенням НАПБ А.01.001-2014, розділ III, гл.8).
4) посадові особи не пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки (це є порушенням НАПБ А.01.001-2014, розділ III, гл.16);
5) не оброблено дерев'яні елементи горищних покриттів засобами вогнезахисту (це є порушенням НАПБ А.01.001-2014, розділ III, гл.2, п.2.5);
6) застосовується опорядження (облицювання) стелі з матеріалів з вищою пожежною небезпекою, ніж для приміщень, у яких можливе перебування до 1500 осіб (це є порушенням НАПБ А.01.001-2014, розділ III, гл.2, п.2.17);
7) не встановлено захист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів (це є порушенням НАПБ А.01.001-2014, розділ IV, гл.1, п.1.21);
8) не обладнано приміщення автоматичною пожежною сигналізацією (це є порушенням НАПБ А.01.001-2014, розділ V, гл.1, п.1.2);
9) переносні вогнегасники не навішено на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м. від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника (це є порушенням НАПБ А.01.001-2014, розділ V, гл.3, п.3.10);
10) не проведено ідентифікацію щодо визначення потенційної небезпеки об'єкту (це є порушенням наказу МНС №98 від 23.02.2006 п.10, та наказу МНС №338 від 18.12.2000 п.7);
11) не проведено у відповідність до діючих норм захисну споруду цивільного захисту це є порушенням наказу МНС №557 від 15.08.2007 п.4.6).
Постановою ВН №002316 від 25.10.2017 ОСОБА_2 (директора Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня села Лище Луцького району Волинської області) притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму 85.00 грн. (а.с.21).
Також, як встановлено судом 02.06.2014 директору Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня села Лище Луцького району Волинської області ОСОБА_2 виносився припис №496 про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту.
Разом з тим, на підтвердження усунення виявлених порушень, відповідачем надано письмові пояснення із копіями документів на їх підтвердження, а саме:
- на виконання глави 3 розділу II НАПБ А.01.001-2014 розроблено розпорядчий документ (наказ) щодо встановлення протипожежного режиму (№ 67-од від 30.08.2017 «Про організацію протипожежного режиму в школі на 2017/2018 н.р.») (а.с.51-62);
- на виконання глави 4 розділу II НАПБ А.01.001-2014 розроблено для кожного приміщення інструкції з пожежної безпеки, затверджені наказом № 85-од від 01.09.2016 «Про затвердження інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності» (а.с.44-50);
- на виконання глави 8 розділу II НАПБ А.01.001-2014 приміщення забезпечено відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007. На час перевірки, 25.10.2017, на другому поверсі школи тривали ремонтні роботи в кабінетах та коридорах. Після завершення ремонтних робіт приміщення оснащене необхідними знаками (а.с.65-66);
- на виконання глави 16 розділу II НАПБ А.01.001-2014 посадові особи пройшли комплексне навчання та перевірку знань з питань законів і нормативних актів з охорони праці, профілактики побутового травматизму, охорони здоров'я, пожежної, радіаційної безпеки, цивільної оборони, гігієни праці, виробничої санітарії, безпеки дорожнього руху поводження в надзвичайних ситуаціях та отримали посвідчення (№ 9, 10, 11, 12 від 01.04.2016, протокол № 4 Управління-освіти, науки та молоді Волинської ОДА) (а.с.63);
- на виконання п. 3.10 глави 3 розділу V НАПБ А.01.001-2014 приміщення забезпечено переносними вогнегасниками, які розміщено на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника (а.с.64).
З приводу усунення порушень, які потребують значних фінансових затрат, директором Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня села Лище Луцького району Волинської області направлено лист № 180 від 27.11.2017 до відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури та спорту Луцької РДА щодо передбачення в бюджеті на 2018 рік коштів на їх усунення (а.с.42-43).
Відповідно до пунктів 1, 2 ч.1, ч. 2 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зокрема, є недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами.
Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Згідно п.7 ст.7 Закону №877-V, на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Позивачем відносно відповідача за результатами перевірки ані приписів, ані будь-яких інших рішень про усунення виявлених перевіркою порушень не приймалось.
Згідно з ч.1 ст.47 Кодексу цивільного захисту України державний нагляд (контроль) з питань цивільного захисту здійснюється за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, за діяльністю аварійно-рятувальних служб, а також у сфері промислової безпеки та гірничого нагляду, поводження з радіоактивними відходами відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», цього Кодексу та інших законодавчих актів.
Згідно з частиною 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.1, 2 ст.64 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб. Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.
Відповідно до п.1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента України від 16.12.2015 №1052 Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України. ДСНС України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.
Відповідно до п.7 вказаного Положення ДСНС України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи.
Згідно пп. 27 п. 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області, затвердженого наказом ДСНС України від 21.09.2017 №507 Головне управління відповідно до покладених на нього завдань організовує і здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання; складає акти перевірок, видає приписи, постанови, розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, звертається до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту.
При цьому згідно з п.1, 2 ч.1 ст.70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення.
Відповідно до ч.2 ст.70 Кодексу цивільного захисту України повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Згідно з абз.1 ч.5 ст.4 Закону №877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.
З аналізу зазначених норм судом встановлено, що підставою для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) з техногенної та пожежної безпеки у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг, є встановлення фактів недотримання (порушення) вимог пожежної безпеки, визначених Кодексом цивільного захисту України, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами, якщо такі порушення створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
На підставі ч.1 ст.55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки на території України, регулювання відносин у цій сфері органів державної влади, органів місцевого самоврядування та суб'єктів господарювання і громадян здійснюються відповідно до цього Кодексу, законів та інших нормативно-правових актів.
Згідно з п.1, 2 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 №1417 далі за текстом ППБУ, ці Правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки до будівель, споруд різного призначення та прилеглих до них територій, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування, що експлуатуються, будівельних майданчиків, а також під час проведення робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення будівель та споруд. Ці Правила є обов'язковими для виконання субєктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування (далі - підприємства), громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.
На підставі викладеного, вирішуючи питання про необхідність вжиття заявлених заходів реагування у розглянутому випадку, суд виходить із наступного.
Як слідує з матеріалів справи відповідачем частково усунуто 6 з 11 порушень пожежної безпеки, зазначених в акті перевірки від 25.10.2017 №143.
Крім того, на даний в час в Загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня села Лище Луцького району Волинської області тривають будівельні роботи по ремонту покрівлі школи.
Отже, відповідачем було частково виконано вимоги контролюючого органу та усунуто порушення пожежної безпеки окрім обробки дерев'яних елементів, горищних покриттів засобами вогнезахисту та встановлення системи приміщення автоматичною пожежною сигналізацію, а також встановлення захисту будівлі школи від прямих попадань блискавки ї вторинних її проявів але відповідачем на даний час вживаються заходи для їх усунення.
З аналізу правових норм, які містяться у пункті 12 частини першої статті 67, частині другої статті 68 Кодексу цивільного захисту України, вбачається, що передумовою звернення суб'єкта владних повноважень до адміністративного суду щодо застосування або підтвердження обґрунтованості застосування заходів реагування є встановлення такого порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей.
Тобто, наявність загрози саме безпосередньо життю та здоров'ю людей (а не загрози виникнення пожежі) є обов'язковою умовою для застосування заходів реагування.
Суд зазначає, що захід реагування у вигляді повного зупинення роботи підприємства до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки є крайнім заходом, обрання якого є доцільним лише у разі, якщо виявлені допущенні порушення реально створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Порушення, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, Кодексом цивільного захисту України не визначено, отже, віднесення до зазначеної категорії є оцінкою суб'єкта владних повноважень, а тому, в кожному окремому випадку суб'єкт владних повноважень має визначати чи створюють виявлені порушення загрозу життю та здоров'ю людей у взаємозв'язку із встановленими обставинами, що мають значення для вирішення даного питання.
Важливою умовою застосування запобіжних заходів є наявність обґрунтованих підстав для застосування саме конкретного заходу реагування та його адекватність виявленим порушенням.
Так, відповідно до пункту 12 частини 1 статті 67, статті 68 Кодексу цивільного захисту України заходи реагування на порушення можуть включати як повне, так і часткове зупинення роботи підприємства, а також можуть стосуватися лише щодо окремих виробничих вузлів (окремих виробництв, виробничих дільниць, будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць).
Очевидно, що наведеними правовими нормами передбачено декілька видів заходів реагування, серед яких повне зупинення роботи підприємства є крайнім заходом.
Відсутність доведеної загрози життю та здоров'ю людей є підставою для відмови в позові контролюючого органу про застосування запобіжного заходу.
Як передбачає частина перша статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність беззаперечних підстав для застосування до відповідача заходів реагування у вигляді повного зупинення його роботи та відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись статтею 19 Конституції України, статтями 2, 7-11, 17, 71, 79, 86, 158-163, 167, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня села Лище Луцького району Волинської області про застосування заходів реагування, у вигляді зупинення експлуатації загальноосвітнього навчального закладу за адресою: Волинська область, Луцький район, село Лище, вулиця Шкільна, будинок 9, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий
Суддя В.В. Мачульський