ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"12" червня 2007 р. Справа № 9/231-АП-07
м.Херсон, зал судового засідання №322, 09 год. 50 хв.
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області, м. Херсон
до Приватного підприємця ОСОБА_1, м.Херсон
про стягнення 1700 грн. 00 коп.
За участю представників сторін:
від позивача -Радіонова Н.І.- головний державний податковий інспектор, дор. № 140/21-328 від 22.01.2007р.
від відповідача -ОСОБА_1 -паспорт ІНФОРМАЦІЯ_1
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача штраф в сумі 1700 грн. 00 коп. до державного бюджету за порушення відповідачем вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та в судовому засіданні надав клопотання, в якому він просить суд визначити ціну позову в сумі 700 грн. 00 коп., у зв'язку з добровільною сплатою відповідачем заборгованості в сумі 1000 грн. 00 коп. Дане клопотання прийнято судом до розгляду.
Відповідач інформував суд про часткове погашення заборгованості в сумі 1000 грн. 00 коп., про що надав документальні докази (копія квитанції від 12.06.2007р.).
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд
В С Т А Н О В И В:
Згідно імперативних вимог ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, в тому числі органи державної податкової служби, зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні”.
Згідно з розділом V статті 16 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (із змінами та доповненнями) (далі по тексту Закон України № 481) регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області, як органом, яким видаються ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами здійснюється контроль за дотриманням суб”єктами підприємницької діяльності області норм вищезазначеного Закону України та інших нормативних актів встановлених законодавством України, які є обов”язковими до виконання при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. За їх порушення суб”єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність згідно зі статтею 17 Закону України № 481.
Рішення про застосування фінансових санкцій РУ Департаменту САТ ДПА України у Херсонській області приймається згідно з постановою кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790 “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Перевірка кафе, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 що належить ПП ОСОБА_1, здійснювалась старшим державним податковим інспектором Лігінович О.Р. (посвідчення № 9 від 17.01.2007р.), старшим державним податковим ревізором-інспектором Калініною О.Є. (посвідчення № 10 від 17.01.2007р.).
Перевірка кафе здійснювалась в присутності бармена ОСОБА_2, якій перевіряючими особами були представлені як службові посвідчення так і посвідчення на проведення перевірки.
За результатами перевірки складено акт НОМЕР_1. По кожному відображеному в акті факту порушення, встановленому на момент перевірки, чітко викладено зміст порушення з посиланням на конкретні статті та пункти законодавчих актів.
Згідно зі ст.15 Закону України № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності тільки за наявності у них ліцензій.
Відповідно до положень ст.1 Закону України № 481 ліцензія -документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження діяльності протягом визначеного строку.
В ході перевірки кафе встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а саме реалізовано 1 пляшку слабоалкогольного напою “Джин-Тонік” за ціною 4 грн. 50 коп. за 1 пляшку, що є порушенням статті 15 р. IV Закону України № 481 (продаж підтверджено матеріалами перевірки).
Статтею 17 Закону України № 481 передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб'єкта підприємницької діяльності за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії -200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
Згідно з Інструкцією про порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженою Наказом ДААК ДПА України від 08.07.03 № 80, Комісією з питань розгляду матеріалів перевірок та застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України було розглянуто матеріали перевірки та підготовлено проект рішення про застосування фінансових санкцій за встановлені порушення до ПП ОСОБА_1 в сумі 1700 грн.
Начальником регіонального управління прийнято рішення про застосування до ПП ОСОБА_1 фінансової санкції у вигляді штрафу за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії в розмірі 1700 грн.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790 визначено, що у разі невиконання суб”єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Позивачем на підставі ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України подано клопотання, в якому він просить суд визначити ціну позову в сумі 700 грн. 00 коп., у зв'язку з добровільною сплатою відповідачем заборгованості в сумі 1000 грн. 00 коп.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог і визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі -700 грн. 00 коп.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.51, 94, 98, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Визначити ціну позову в сумі 700 грн. 00 коп.
2. Позов задовольнити повністю.
3. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_2 (р/рахунок відсутній, ідентифікаційний код НОМЕР_2) до Державного бюджету (код платежу 21081100, код банку 24104230, ГУДКУ у Херсонській області, р/р 31116106700002, МФО 852010) штраф в розмірі 700 грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 13.06.2007р.