Постанова № 70906397, 08.12.2017, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
08.12.2017
Номер справи
334/6490/17
Номер документу
70906397
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 08.12.2017

Справа № 334/6490/17

Провадження № 3/334/1990/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2017 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Баруліна Т.Є., розглянувши адміністративний матеріал за фактом порушення митних правил у відношенні:

громадянки України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1 виданий Заводським РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області 12.08.2003, персональний номер НОМЕР_2, працює менеджером у фірмі ТОВ «УМБ», яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ком.6, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3

за ст. 471 Митного кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

04.07.2017 року, о 12 год. 45 хв. рейсом №261 «Стамбул-Запоріжжя» авіакомпанії «Атлас Джет» прибула громадянка України ОСОБА_1, яка самостійно обрала для проходження митного контролю «зелений коридор», де митний контроль здійснюється у спрощеному порядку (без заповнення митної декларації). Під час проходження митного контролю, після перетину «білої смуги» встановлено, що у багажу зазначеної громадянки, окрім особистих речей, знаходиться прибор сейсмограф «Vibracord FX, Model А7 CHANNEL (2-250 HZ) SN VA0480». В упаковці з вказаним сейсмографом знаходився оригінал документа - FATURA (рахунок-фактура) № 044574 від 22.06.2017 відповідно до якого вартість сейсмографу «Vibracord FX, Model А7 CHANNEL (2-250 HZ) SN VA0480» складає 7 350 доларів США (191 059,47 грн. станом на 04.07.2017), що перевищує неоподатковану норму встановленої ч.4 ст.374 МК України.

У відповідності з FATURA (рахунок-фактура) № 044574 від 22.06.2017, даний документ був виписаний компанією «MADSER Patlayici Maddeler Mad. Мак. San. Ve Tic. Ltd. Sti.» (м. Анкара, Туреччина) для TOB «ДИВА LIPOM», 49000, м. Дніпро, вул. Саранська, 59, офіс 5.

04.07.2017 Запорізькою митницею ДФС відносно громадянки ОСОБА_1 було складено протокол про ПМП № 0215/112000/17 за ст.471 МК України. Сейсмограф Vibracord FX у комплекті, до якого входять: сейсмограф Vibracord FX -1шт., датчика вібрації металеві -2 шт, датчик звука з пластмаси – 1шт, конусові дні насадки металеві – 6 шт, флеш пам'ять – 1шт., тач стилус – 1 шт, адаптер – 1 шт., тринога -1 шт., USB кабель -1 шт.), що є безпосереднім предметом порушення митних правил, тимчасово вилучено протоколом про порушення митних правил та 04.07.2017 передано на зберігання на склад митниці.

FATURA (рахунок-фактура) №044574 від 22.06.2017 відсутні будь-які посилання, що вказана в документі вартість сейсмографу «Vibracord FX, Model А7 CHANNEL (2-250 HZ) SN VA0480» є страхувальною. В той же час, в рахунку-фактурі є запис: «якщо протягом 8 днів з моменту отримання рахунку-фактури немає заперечень щодо змісту рахунку-фактури, то вона вважається прийнятою».

Відповідно до п. З ч. 2 ст. 53 МК України, документами, які підтверджують митну вартість товарів, є рахунок-фактура (інвойс).

В своїх письмових поясненнях, наданих 04.07.2017, гр. ОСОБА_1 повідомила, що обрала «зелений коридор» самостійно, у зв’язку з відсутністю необхідності декларування майна. Вартість, яка вказана у FATURA № 044574 від 22.06.2017, є страхувальною і не призначена для митних цілей. Сейсмограф «Vibracord FX» призначався для передачі громадянину ОСОБА_2 для проведення замірів в м. Дніпро, після чого сейсмограф планувалося вивезти з України. Вину в порушенні митних правил України гр. ОСОБА_1 не визнає.

В ході провадження у справі Дніпропетровській митниці ДФС було направлено окреме доручення в порядку ст. 518 МК України щодо опитування директора підприємства ТОВ «ДИВА ПРОМ», 49000, м. Дніпро, вул. Саранська, 59, офіс 5, яке зазначено у FATURA № 044574 від 22.06.2017. Відповідно до листа Дніпропетровської митниці ДФС від 21.07.2017 № 677/71/04-50-20-3 підприємство «ДИВА ПРОМ» за вказаною адресою не значиться.

Вартість предмету правопорушення, відповідно до висновку №142005901-1499 від 31.07.2017 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, складає 238 583,70 грн.

Запорізька митниця ДФС просить розглянути справу про порушення митних правил № 0215/11200/17 та прийняти рішення щодо притягнення громадянки України ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, яка передбачена ст. 471 МК України.

В судовому засіданні представник ОСОБА_1 – ОСОБА_3 заперечував проти протоколу, надав письмові заперечення та пояснив що на теперішній час спливли строки накладення адміністративного стягнення за протоколом про порушення митних правил від 04.07.2017р., тому просить суд справу закрити, а сейсмограф повернути ОСОБА_1

Представник Запорізької митниці, у судовому засіданні, протокол підтримав. У судовому засіданні просить визнати гр. ОСОБА_1 винною та накласти на неї стягнення в межах санкції статті 471 Митного кодексу України.

Згідно п.5 ст. 366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до положень п 6 ст. 366 МК України громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Але, таке звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України

Відповідно до ч. 4 ст. 374 МК України, товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 евро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України).

Статтею 379 МК України встановлено, що громадяни мають право ввозити тимчасово або з метою транзиту товари, сумарна фактурна вартість та загальна вага яких не перевищують критерії, встановлені частиною першою статті 374 МК України, за умови усного або, за бажанням власника цих товарів чи на вимогу посадової особи органу доходів і зборів, письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян.

Пропуск через митний кордон України товарів (крім транспортних засобів особистого користування), сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують критерії, встановлені частиною першою статті 374 МК України, що ввозяться громадянами на митну територію України тимчасово або з метою транзиту, здійснюється в порядку, передбаченому для підприємств (розділ VIII МК України), під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення (транзит).

Станом на 04.07.2017 року вартість 1000 євро складає 29 669,661 грн. Вартість предметів адміністративного правопорушення складає 238 583,70 грн., тобто перевищує суму еквівалентну 1000 євро.

Таким чином, громадянка ОСОБА_1 порушила встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.

Згідно з вимогами ст. 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Санкція ст. 471 Митного кодексу України передбачає накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України - також конфіскацію цих товарів.

Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил ПМП № 0215/112000/17 від 04.07.2017; доповідними записками; поясненням гр. ОСОБА_1 від 04.07.2017; описом предметів правопорушення; постановою про призначення експертизи від 17.07.2017р.; висновком №142005901-1499 від 31.07.2017р.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року №436 затверджено переліки товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України. Сейсмограф, який перемістила через «зелений коридор» ОСОБА_1., відповідно до зазначеної Постанови не віднесено до товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України. За таких обставин, сейсмограф не є товаром, переміщення якого через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством.

Таким чином, ОСОБА_1, вчинила дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.471 МК, а саме порушення встановленого МК порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, що тягне за собою накладення покарання у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без конфіскації предметів правопорушення. Після сплати митних платежів вилучене майно підлягає поверненню ОСОБА_1

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 320 гривень.

Керуючись ст. ст. 471, 487, 511, 527 МК України, ст. 40-1 КУпАП суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні порушення митних правил, передбачених 471 МК України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (тисячу сімсот) гривень.

Безпосередній предмет правопорушення митних правил, вилучений протоколом про порушення митних правил №0215/11200/17 від 04.07.2017 року, а саме сейсмограф «Vibracord FX», який передано на зберігання до Запорізької митниці ДФС, повернути ОСОБА_1 після сплати митних платежів, виходячи з його (майна) митної вартості.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області через районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: Баруліна Т. Є.