
Справа № 570/524/17
Номер провадження 3-в/570/95/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 грудня 2017 року
Рівненський районний суд Рівненської області
в особі судді Кушнір Н.В.,
при секретарі судового засідання Бардабуш В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в приміщенні Рівненського районного суду Рівненської області (м.Рівне вул.П.Могили 24) подання Рівненського міськрайонного відділу з питань пробації відносно ОСОБА_1про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт на штраф,
в с т а н о в и в:
у поданні від 06 листопада 2017 року з посилання на вимоги ст.321-4 КпАП України ставиться питання про заміну невідбутого строку громадських робіт на штраф, так як місце проживання правопорушника невідомо і він не відбув 40 год. громадських робіт, призначених йому постановою Рівненського районного суду Рівненської області від 10 квітня 2017 року у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КпАП України.
Всіх учасників судового процесу належним чином повідомлено про час і місце розгляду справи, проте в судове засідання правопорушник не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Представник КВІ просить подання задоволити. Зважаючи на те, що явку правопорушника не визнано обов'язковою, враховуючи достатність матеріалів справи для прийняття рішення, відсутність необхідності заслуховувати його особисті пояснення, суд, беручи до уваги встановлені строки розгляду справ, дійшов висновку про можливість розглянути подання у його відсутність без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Вивчивши надані матеріали справи, суд прийшов до таких висновків.
Як встановлено судом, згідно постанови Рівненського районного суду Рівненської області від 10 квітня 2017 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 України та накладено на нього адміністративне стягнення у виді 40 годин громадських робіт.
З особової справи порушника № 218/2017 встановлено, що останній не з'явився до Рівненського МРВ з питань пробації, на даний час вказане адміністративне стягнення ним не відбуте.
Зі слів дружини правопорушник після вчинення щодо неї насильства, з приводу чого і притягувався до адміністративної відповідальності, разом з нею не проживає, а мешкає у матері у Зарічненському районі Рівненської області. На даний час перебуває у Березнівському районі Рівненської області,
Відповідно до ст.30-1 КУАП громадські роботи як вид адміністративного стягнення полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Громадські роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від двадцяти до шістдесяти годин і відбуваються не більш як чотири години на день. Їх строк обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю. Вони не призначаються: 1) особам, визнаним інвалідами першої або другої групи; 2) вагітним жінкам; 3) жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Порядок виконання даного адміністративного стягнення регламентується Інструкцією про порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, затвердженою Наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 25 лютого 2009 року № 35. Виконання стягнення покладається на органи кримінально-виконавчої інспекції. Постанова суду про застосування громадських робіт органом кримінально-виконавчої інспекції приводиться до виконання не пізніше десятиденного строку з дня її отримання. Протягом цього строку порушник повинен приступити до відбування громадських робіт, окрім випадків, коли цьому перешкоджають поважні причини (хвороба, відрядження, неотримання виклику та ін.). Правопорушнику роз'яснюються порядок та умови виконання стягнення, відповідальність за ухилення від відбування громадських робіт.
Згідно ст.1 КпАП України завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, як зазначено в ст.245 КпАП України є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Адміністративне стягнення є мірою відповідальності й застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення. Загальною особливістю таких стягнень є їхній виховний, каральний та профілактичний характер. Стягнення, як правило, полягають у позбавленні або обмеженні певних прав, благ. Цим досягається мета покарання порушника та запобігання скоєнню нових проступків.
Усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вирішуються судом, який виніс постанову.
Ухиленням від відбування громадських робіт вважаються: невихід порушника на роботу без поважної причини; неприбуття порушника за викликом до кримінально-виконавчої інспекції без поважної причини або зникнення з місця проживання.Якщо після перевірки за місцем проживання порушника встановлено, що він за цією адресою не проживає, місцеперебування його невідоме, та наявні інші підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, орган кримінально-виконавчої інспекції вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Згідно ч.3 ст.321-1 КпАП України у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у виді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Висновок суду про вчинення правопорушником дій при зазначених у постанові обставинах, ґрунтується на перевірених і досліджених в судовому засіданні доказах, які ніким не оспорюються і яким суд дав юридичну оцінку, кваліфікувавши його дії за ч.2 ст.173-2 КпАП України, санкція якої передбачає два види стягнення, які можуть бути накладені на порушника - громадські роботи та арешт. До подання не долучені докази ухилення від відбування громадських робіт, що є підставою для заміни на адміністративний арешт, але наявні докази того, що його місцезнаходження невідоме.
Враховуючи викладене, строки виконання постанови в справі про адміністративне правопорушення, дотримуючись конституційного принципу верховенства права, за яким рішення судів мають бути не тільки законними та обґрунтованими, а й справедливими, зокрема і щодо застосованого стягнення, що буде відповідати завданням, закріпленим у ст.ст.23, 245 КУпАП, характер та обставини скоєного правопорушення, встановлені постановою судді Рівненського районного суду Рівненської області по даному факту, відсутність у потерпілої претензій до нього, суд вважає можливим, врахувавши положення ч.3 ст.321-1 КУпАП, визнати неможливим виконання правопорушником постанови суду про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт з поважних причин. З таких умов суд дійшов висновку про обґрунтованість заміни призначеного виду стягнення на інший і вважає, що 40 години невідбутих ним громадських робіт підлягають заміні на штраф у розмірі 170 грн. 00 коп.
На підставі наведеного, ст.321-1 КпАП України, суд
п о с т а н о в и в:
задоволити подання Рівненського міськрайонного відділу з питань пробації відносно ОСОБА_1 про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт.
Замінити щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, невідбуте адміністративне стягнення у виді 40 годин громадських робіт на штраф у розмірі 170 грн. по постанові Рівненського районного суду Рівненської області від 10 квітня 2017 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КпАП України.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня отримання.
Суддя: Кушнір Н.В.