
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"06" грудня 2017 р.Справа № 916/2491/17
За позовом: Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» в особі Південної філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот»;
до відповідача: Одеського національного морського університету;
про спонукання до укладання договору;
Суддя Оборотова О.Ю.
За участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1, за довіреністю №80/07.1-9/18026 від 29.12.2016р.
від відповідача: ОСОБА_2, за довіреністю №К/943 від 13.07.2017р.
СУТЬ СПОРУ: 17.10.2017р. Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» в особі Південної філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Одеського національного морського університету про спонукання до укладення договору.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 20.10.2017р. позовну заяву прийнято до розгляду та порушено провадження у справі № 916/2491/17.
14.11.2017р. від Одеського національного морського університету до господарського суду Одеської області надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач не заперечує щодо укладення договору лише з урахуванням заперечень, які викладені у відзиві та протоколі розбіжностей, в іншому випадку просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав викладених у відзиві.
01.12.2017р. від Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» в особі Південної філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» до господарського суду Одеської області надійшли уточнення до позовної заяви.
У судовому засіданні 06.12.2017р. після виходу судді з нарадчої кімнати було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши в відкритому судовому засіданні матеріали справи, надані сторонами докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
Одеський національний морський університет, (відповідач) є користувачем радіочастотного ресурсу України, (користувач РЧР), і використовує у своїй діяльності на території ОСОБА_3 та Одеської області радіоелектронні засоби, (РЕЗ), а саме: морські судові станції на підставі виданих дозволів на експлуатацію морських суднових станцій у кількості 7 одиниць. Дозволи були отримані 23.04.2013 року терміном дії до 23.04.2018 року.
Попередній договір № 14-1115/5 від 16.11.2015 року, укладений між сторонами припинив свою дію 01.01.2016 року.
Позивач стверджує, що користувач РЧР України зобов'язаний укласти відповідний договір з УДЦР через пряму вказівку закону.
Як зазначає позивач, Південна філія Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», неодноразово протягом 2016-2017р.р. надсилала на адресу відповідача листи щодо укладання нового договору разом з проектами договорів на роботи (послуги), пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів.
Відповідно до позовної заяви, останній раз, на адресу відповідача була направлена претензія № Ф51/32-2.1-03/1718 від 28.08.2017р. з проектом договору у двох примірниках.
27.09.2017р. на адресу позивача надійшла відповідь на претензію з протоколом розбіжностей, підписаним з боку відповідача.
У звязку з тим, що, як зазначає позивач, протокол розбіжностей до договору викладено не в належній формі це позбавляє Державне підприємства «Український державний центр радіочастот» в особі Південної філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» можливості підписати його та вважати договір укладеним.
З метою дотримання чинного законодавства України з питань використання радіочастотного ресурсу позивач змушений звернутись до суду із вимогою про спонукання відповідача укласти договір № 14-1115/5 на виконання робіт (послуг) з радіочастотного моніторингу параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності РЕЗ та випромінювальних пристроїв (ВП).
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, проаналізувавши наявні у справі докази у сукупності та надавши їм відповідну правову оцінку, суд дійшов наступних висновків:
Згідно з приписами ст.11 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені актами цивільного законодавства, але за аналогією породжують цивільні права і обов'язки; підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є, зокрема, договори та інші правочини, інші юридичні факти, акти цивільного законодавства. Цивільні обов'язки виконуються в межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства; особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї (ст.14 ЦК України).
Статтею 509 ЦК України встановлено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно ст.173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних вимогах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Згідно ч.2 ст.6 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», (далі Закон), користувачі радіочастотного ресурсу України зобовязані, зокрема, дотримуватись стандартів норм і правил використання радіочастотного ресурсу України, вносити платежі та збори, передбачені законом, а також у встановленому Національною комісією з питань регулювання звязку та інформатизації, (далі НКРЗІ), порядку плату за радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування.
Відповідно до ст. 1 Закону: користування радіочастотним ресурсом діяльність, пов'язана із застосуванням радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, що випромінюють електромагнітну енергію в навколишній простір у межах радіочастотного ресурсу;
користувач радіочастотного ресурсу - юридична або фізична особа, діяльність якої безпосередньо пов'язана з користуванням радіочастотним ресурсом відповідно до законодавства;
дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою (дозвіл на експлуатацію) - документ, який засвідчує право власника конкретного радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на його експлуатацію протягом визначеного терміну в певних умовах.
Частина 4 ст.19 Закону встановлює, що радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального та спеціального користування здійснюється за рахунок користувачів радіочастотного ресурсу.
Згідно ч.3 ст.16 Закону на державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (далі УДЦР) покладено обовязок щодо проведення радіочастотного моніторингу використання радіочастотного ресурсу України.
Частиною четвертою цієї ж статті Закону передбачено, що УДЦР на платній основі за рахунок коштів користувачів радіочастотного ресурсу України на їх замовлення виконує роботи (послуги). Перелік робіт (послуг), що виконує УДЦР, а також тарифи на них затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, у встановленому порядку.
Відповідно до ч.1 ст.19 Закону радіочастотний моніторинг здійснюється з метою захисту присвоєнь радіочастот, визначення наявного для використання радіочастотного ресурсу України, ефективності використання розподілених смуг радіочастот та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття відповідних рішень щодо підвищення ефективності використання та задоволення потреб користувачів радіочастотного ресурсу України.
З метою визначення порядку організації та здійснення радіочастотного моніторингу у смугах радіочастот загального користування у відповідності до Закону розроблено Положення про радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування, затверджене рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 16.07.2009 р. №1599 (далі Положення). Відповідно до пунктів 1.8, 1.9, 1.10 Положення оплата робіт, пов'язаних з радіочастотним моніторингом, здійснюється користувачами РЧР щомісячно на підставі договору з УДЦР відповідно до законодавства. Кожний користувач РЧР укладає з УДЦР договір про проведення радіочастотного моніторингу у смугах радіочастот загального користування. Договір про проведення радіочастотного моніторингу підписується повноважними представниками сторін не пізніше тридцяти календарних днів від дня видачі УДЦР заявникові першого дозволу на експлуатацію РЕЗ (ВП). Договір затверджено юридичною особою Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» та погоджено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації. Такий договір є типовим для УДЦР та використовується у діяльності ДП УДЦР та його філіями з контрагентами на всій території України.
Окрім того, рішенням НКРЗІ від 07.04.2015 р. №195 затверджено Тарифи на роботи (послуги) державного підприємства «Український державний центр радіочастот», повязані з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж (далі Тарифи). Пунктом 1 розділу 2 Тарифів передбачено, що роботи (послуги) з радіочастотного моніторингу та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінюючих пристроїв у смугах радіочастот загального користування виконує УДЦР на платній основі за господарськими договорами з користувачами радіочастотного ресурсу. Перелік РЕЗ, ВП, що підлягають моніторингу та забезпеченню ЕМС, наводиться у відповідних підписаних обома сторонами додатках до господарських договорів.
За приписами ч. 3 ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Отже, судом встановлено, що відповідно до положень чинних нормативно-правових актів, користувач РЧР України зобов'язаний укласти відповідний договір з УДЦР через пряму вказівку закону.
З урахуванням заперечень, які викладені у відзиві на позовну заяву, господарський суд зазначає наступне.
Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» в особі Південної філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», відповідно до редакції договору, яка визначена в уточненнях до позовної заяви від 01.12.2017р. враховано заперечення Одеського національного морського університету.
- Редакція договору №14-1115/5 містить повну ціну договору з врахуванням ПДВ.
- В преамбулі договору №14-1115/5 та в розділі 7 ОСОБА_4 зазначений як ректор.
Що стосується інших заперечень, господарський суд звертає увагу, що рішенням НКРЗІ від 07.04.2015 р. №195 затверджено Тарифи на роботи (послуги) державного підприємства «Український державний центр радіочастот», повязані з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж, а тому саме так і зазначено в спірному договорі: «роботи (послуги)».
Код державного класифікатора також вірно обраний позивачем, та зазначений в 7 розділі, що не може бути порушенням чинного законодавства.
Щодо заперечень відповідача про автоматичну пролонгацію договору, суд звертає увагу, що дане положення договору не порушує права Одеського національного морського університету, оскільки договором передбачено, що «зобовязання за цим Договором можуть бути припинені за взаємною згодою Сторін за умови належним чином оформленого та у встановленому чинним законодавством порядку припинення експлуатації всіх РЕЗ ВП Замовника і надання Виконавцю документального підтвердження» в свою чергу, експлуатація РЕЗ (ВП) передбачає існування договірних відносин та їх своєчасної оплати в силу прямої вказівки закону.
Також суд не може прийняти заперечення Одеського національного морського університету щодо дії договору з 01.01.2016р. оскільки, як встановлено матеріалами справи, що власне і не заперечується зі сторони відповідача, після закінчення дії попереднього договору, Одеський національний морський університет продовжив використовувати у своїй діяльності радіоелектронні засоби, а тому, враховуючи, що чинними нормативними актами не передбачено використання РЕЗ та ВП без підписання відповідного договору, вимоги Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» в особі Південної філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» є повністю обґрунтованими, і саме в такій редакції спрямовані на реальний захист порушених прав та охоронюваних законом інтересів позивача.
За таких обставин, позовні вимоги Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» в особі Південної філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» підлягають задоволенню у повному обсязі.
Інші наявні у матеріалах справи докази та пояснення представників сторін вищевикладених висновків суду не спростовують
Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст. 43 ГПК України).
Відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33,34,43,44-49,50,82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
1. Спонукати Одеський національний морський університет (65029, м. Одеса вул. Мечникова, 34 код ЄДРПОУ 01127777) укласти з Державним підприємством «Український державний центр радіочастот», в особі Південної філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (65059 м. Одеса вул. Краснова,14,оф.33, код ЄДРПОУ 23211596), договір № 14-1115/5 на виконання робіт (послуг) з радіочастотного моніторингу параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності РЕЗ та ВП в наступній редакції:
«
Договір № 14-1115/5
на роботи, повязані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів
м. Одеса ''____''___2017 р.Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (далі «Виконавець»), від імені Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», в особі начальника філії ОСОБА_3 , який діє на підставі Положення та Довіреності, з однієї сторони, і Одеський національний морський університет, (далі - «Замовник»), в особі ректора ОСОБА_4, який діє на підставі Статуту, з другої сторони (далі Сторона, а разом - Сторони), уклали цей Договір про нижче наведене:
1.Предмет Договору
1.1. Предметом цього Договору є проведення Виконавцем робіт (послуг), повязаних з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів (РЕЗ), згідно з виданими дозволами, а також виявлення та усунення дії джерел радіозавад роботі РЕЗ Замовника.
2.Обов'язки Сторін
2.1. Виконавець зобовязується протягом всього строку дії цього Договору проводити заходи щодо забезпечення ЕМС РЕЗ, які використовує Замовник, згідно з дозволами на експлуатацію РЕЗ, для чого:
2.1.1. Виконувати роботи (послуги), повязані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ у смугах радіочастот, що використовує Замовник згідно отриманих ліцензій та/або дозволів на експлуатацію РЕЗ;
2.1.2. Інформувати Замовника про радіозавади, що виникають з його вини, для своєчасного вжиття передбачених законодавством заходів з метою усунення їх дії;
2.1.3. Своєчасно вживати необхідних заходів щодо виявлення та усунення дії джерел радіозавад роботі РЕЗ Замовника у смугах радіочастот, що використовує Замовник згідно отриманих ліцензій та/або дозволів на експлуатацію РЕЗ, у терміни та згідно порядку, що визначені законодавством і нормативно-правовими актами у сфері використання радіочастотного ресурсу;
2.1.4. Виконавець зобовязується не надавати відомості про структуру мережі та РЕЗ Замовника без його дозволу, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України.
2.2. Замовник зобовязується:
2.2.1. в процесі своєї діяльності дотримуватися вимог чинного законодавства, нормативно-правових актів щодо використання радіочастотного ресурсу та наданих ліцензій і дозволів;
2.2.2. своєчасно сплачувати на користь Виконавця плату за виконання робіт (послуг);
2.2.3. На запит Виконавця надавати інформаційні матеріали щодо роботи РЕЗ Замовника, які необхідні для вирішення питань забезпечення ЕМС РЕЗ та усунення дії джерел радіозавад.
2.3. Якщо протягом строку дії цього Договору Сторони змінять свою назву, місцезнаходження, розрахункові реквізити або будуть реорганізовані, вони повинні негайно повідомити про це другу Сторону.
2.4. Умови цього Договору можуть бути змінені за взаємною згодою Сторін шляхом укладення додаткових угод.
3.Ціна робіт та порядок розрахунку
3.1. Ціна виконаних робіт (послуг), повязаних з радіочастотним моніторингом та забезпечення ЕМС РЕЗ, визначається на підставі чинних тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», затверджених у встановленому порядку (далі - Тарифи), за один календарний місяць, залежить від кількості РЕЗ щодо яких проводилися роботи і не включає податок на додану вартість. Податок на додану вартість нараховується згідно із законодавством України.
Розрахунок ціни робіт (послуг) здійснюється на підставі Додатку до Договору, що є його невідємною частиною. Щомісячна оплата за договором складає 33,60 грн., в т.ч. ПДВ 5,60 грн.
Вартість робіт (послуг) за 2016-2017 р.р. складає 806,40 грн., в т.ч. сума ПДВ складає 134,40 грн.
3.2. Виконання робіт (послуг) підтверджується відповідними Актами виконаних робіт підписаними обома Сторонами.
3.3. Виконавець після закінчення проведення робіт (послуг) оформлює рахунки за виконані роботи (послуги) та разом з Актами виконаних робіт надсилає на адресу Замовника до кінця місяця, протягом якого виконувались роботи (послуги).
3.3.1. Якщо Замовник не підписує акти виконаних робіт він повинен протягом 5 (пяти) робочих днів з моменту їх отримання надати Виконавцю вмотивовану відмову;
3.3.2. У випадку не підписання Замовником актів виконаних робіт, без вмотивованої відмови у прийнятті робіт (послуг) по закінченню строку, вказаного в п.3.3.1. Договору, акти вважаються підписаними, а роботи (послуги) прийнятими та підлягають оплаті.
3.4. Розрахунки між Виконавцем і Замовником за роботи (послуги), повязані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ проводяться шляхом перерахування суми, що вказана в платіжному документі, на поточний рахунок Виконавця, не пізніше 25 числа місяця наступного за місяцем, у якому був виставлений (оформлений) рахунок.
3.5. Зміни переліку та кількості РЕЗ, що підлягають роботам (послугам), повязаним з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ, Сторони узгоджують шляхом підписання нового Додатку до Договору.
4.Відповідальність Сторін
4.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання або/чи неналежне виконання своїх зобовязань за цим Договором.
4.2. За порушення грошових зобовязань Замовник сплачує Виконавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період за який нараховується пеня за кожен день прострочення.
4.3. Пеня нараховується на суму простроченого платежу, починаючи з 26 числа місяця наступного за місяцем, у якому був виставлений (оформлений) рахунок до повної сплати Замовником суми боргу але не більше ніж за 180 (сто вісімдесят) календарних днів з моменту, коли зобовязання мало бути виконане.
4.4. У разі невиконання або неналежного виконання Виконавцем зобов'язань, прийнятих згідно з розділом 2 цього Договору (щодо забезпечення ЕМС РЕЗ Замовника), внаслідок чого із-за дії джерел радіозавад не був забезпечений належний радіозвязок у смугах радіочастот, що використовує Замовник згідно отриманих ліцензій та/або дозволів на експлуатацію РЕЗ за погодженням Сторін, Замовник не оплачує вартість робіт (послуг) з радіочастотного моніторингу у частині тих РЕЗ, які зазнали шкідливого впливу радіозавад, за період часу, який виходить за межі термінів, що встановленні чинним законодавством й нормативно-правовими актами у сфері використання радіочастотного ресурсу на проведення робіт (послуг) з виявлення та усунення дії джерел радіозавад.
4.5. Всі суперечки, які виникають при виконанні умов цього Договору і не врегульовані узгодженням Сторін, розглядаються в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
5.Особливі умови
5.1. Сторони повністю або частково звільняються від відповідальності за невиконання чи неналежне виконання прийнятих на себе згідно з цим Договором зобовязань у разі настання обставин непоборної сили (форс-мажор), які не залежатимуть від волі Сторін, але безпосередньо впливатимуть на умови та обєктивні можливості Сторін виконувати Договір. Після припинення дії обставин непоборної сили Договір підлягає виконанню у визначеному законодавством України та самим Договором порядку. Факт дії обставин непоборної сили (форс-мажор обставини) підтверджується сертифікатом (довідка, інше) ТПП України.
5.2. Цей Договір складається у 2-х примірниках, які мають однакову юридичну силу, з яких один зберігається у Замовника, другий - у Виконавця.
5.3. Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» має статус платника податку на прибуток на загальних умовах.
6.Строк дії Договору
6.1. Цей Договір укладений на строк 1 (один) календарний рік, набирає чинності з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін. Дата набрання чинності та строку дії Додаткових угод та Додатків до цього Договору визначається Сторонами у тексті самих Додаткових угод та Додатків.
6.2. Цей Договір вважається подовженим на кожний наступний строк тривалістю 1 (один) календарний рік, якщо жодна зі Сторін за 30 (тридцять) календарних днів до закінчення строку його дії не надішле іншій Стороні письмове повідомлення про свій намір припинити його дію надалі.
6.3. Зобовязання за цим Договором можуть бути припинені за взаємною згодою Сторін за умови належним чином оформленого та у встановленому чинним законодавством порядку припинення експлуатації всіх РЕЗ ВП Замовника і надання Виконавцю документального підтвердження.
6.4. Припинення зобовязань за Договором оформлюється шляхом укладання відповідної додаткової угоди.
6.5. Оплата робіт (послуг), повязаних з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ, здійснюється Замовником до моменту набрання чинності додаткової угоди про припинення зобовязань за Договором.
6.6. Закінчення дії цього Договору не звільняє Замовника від сплати заборгованості за цим Договором.
6.7. Сторони дійшли згоди, що у відповідності до ч.3 ст. 631 ЦК України правовідносини між ними поширюються на час до підписання цього договору, а саме з 01.01.2016 року.
7. Юридичні адреси та реквізити сторін
ВИКОНАВЕЦЬ ЗАМОВНИК
Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» Південна філія УДЦР 65059, АДРЕСА_1 р/р 26009465569 в ПАТ «ОСОБА_5 Аваль» МФО 380805 ЄДРПОУ 23211596 № свід. 200079733; ІПН 011817626659 тел. 766-79-66 Email: odessa@ucrf.gov.ua По ДК 016-2010 61.90.0 телекомунікаційні послуги ЄЗС ДК 021:2015 64220000-4 телекомунікаційні послуги Одеський національний морський університет 65029, м. Одеса, вул.. Мечникова, 34 р/р 35223211001275 в Держказначейська служба України, м. Київ МФО 820172 Код ЄДРПОУ 01127777 ІПН 011277715450 Начальник філії ____ __ ОСОБА_3 Ректор ОСОБА_6 »
2. Стягнути з Одеського національного морського університету, (65029, м. Одеса вул. Мечникова, 34 код ЄДРПОУ 01127777) на користь Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», в особі Південної філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (65059 м. Одеса вул. Краснова,14,оф.33, код ЄДРПОУ 23211596), витрати по сплаті судового збору розмірі 1600,00 гривень.
Рішення господарського суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного господарського суду, яка подається через місцевий господарський суд протягом 10-денного строку з моменту складення та підписання повного тексту рішення.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повний текст рішення складено та підписано 11.12.2017р.
Суддя О.Ю. Оборотова