
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
11 грудня 2017 рокум. ПолтаваСправа № 816/2196/17
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Сич С.С., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа - Департамент фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України, про визнання дій протиправними, зобов'язання нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу, -
В С Т А Н О В И В:
07 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернулася до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду з позовною заявою до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа - Департамент фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України, у якій просить:
- визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо не призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням І групи інвалідності, яка пов'язана з виконанням службових обов'язків, у відповідності до Закону України "Про міліцію" № 565-ХІІ від 20.12.1990 у редакції Закону України "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про міліцію" щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва працівника міліції" № 208-VІІІ від 13.02.2015;
- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України (ЄДРПОУ 00032684) здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням І групи інвалідності, яка пов'язана з виконанням службових обов'язків, у відповідності до Закону України "Про міліцію" № 565-ХІІ від 20.12.1990 у редакції Закону України "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про міліцію" щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва працівника міліції" № 208-VІІІ від 13.02.2015, у розмірі 400000 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 15.10.1998 наказом УМВС України у Вінницькій області № 147 ОСОБА_1 звільнено з посади лікаря-стоматолога установи ІВ-301/П-1 УМВС України у Вінницькій області за статтею 65 пункт "а" (за віком) положення "Про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ". Наказом УМВС України у Вінницькій області № 158 о/с від 10.11.1998 частково змінено наказ № 147 о/с від 15.10.1998 і звільнено позивача по статті 65 пункт "б" (через хворобу) положення "Про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ". Пояснює, що у вересні 2016 року позивач звернувся до Міністерства внутрішніх справ України із заявою про виплату грошової допомоги у зв'язку з встановленням І групи інвалідності, проте листом 15/2-3519 від 03.10.2017 ОСОБА_1 відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову, спірні правовідносини виникли з приводу призначення і виплати позивачу одноразової грошової допомоги внаслідок встановлення інвалідності, що настала внаслідок травми (захворювання), отриманої під час виконання службових обов'язків.
Стаття 23 Закону України "Про міліцію", Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 850, визначають, в тому числі, підстави соціального захисту працівників міліції, інвалідність яких настала після звільнення зі служби.
За своєю правовою природою одноразова грошова допомога внаслідок встановлення працівнику органів внутрішніх справ інвалідності відноситься до соціальних виплат та є одним із видів грошової допомоги.
Отже, одноразова грошова допомога, виплата якої передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції", відноситься до соціальних виплат.
Частиною 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Таким чином, дана справа не підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, натомість, підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи вищезазначене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає поверненню позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 4 частини 1 статті 18, пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа - Департамент фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України, про визнання дій протиправними, зобов'язання нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу повернути позивачеві.
Роз'яснити позивачеві право на звернення із вказаним позовом до місцевого загального суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Копію ухвали направити особі, яка її подала, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яка подала позовну заяву, до Харківського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
СуддяС.С. Сич