Справа № 815/4127/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2017 року
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В. розглянувши в порядку письмового провадження за наявними матеріалами адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляховик-97» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
До суду з адміністративним позовом звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Шляховик-97» до Головного управління ДФС в Одеській області про:
визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0019731401 від 14.07.2017р., №0019711401 від 14.07.2017р., №0019721401 від 14.07.2017р.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем у період з 02.06.2017р. по 09.06.2017р. проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334) з питань правильності нарахування та сплати податку на додану вартість та податку на прибуток по взаємовідносинам з ТОВ «Реалбуд-М» (код ЄДРПОУ 38116660) за період з 01.01.2016р. по 31.12.2016р., за результатами якої складено акт №640/15-32-14-01/03446334 від 16.06.2017р. Згідно з висновком вказаного акту перевірки ТОВ «Шляховик-97» допущені порушення пункту 44.1 статті 44, підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134, пунктів 198.1, 198.3 статті 198 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податку на прибуток за 2016 рік на суму 789 098,00 грн., податку на додану вартість за серпень 2016 року на суму 204 073,00 грн., за жовтень 2016 року на суму 384 148,00 грн., а також завищено суму від’ємного значення, що зараховуються до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду станом на 31.12.2016р. на 273 166,00 грн. У зв’язку з чим, відповідачем прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення №0019731401 від 14.07.2017р., №0019711401 від 14.07.2017р., №0019721401 від 14.07.2017р. Позивач не погоджується з зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями, зазначаючи, що ТОВ «Шляховик-97» при формуванні податкового кредиту та витрат по господарським операціям з ТОВ «Реалбуд-М» виконанні вимоги наведених норм Податкового кодексу України, у тому числі щодо наявності первинних документів, зокрема, договору, податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, видаткових накладних, товаротранспортних накладних, які підтверджують фактичність поставки товару.
30.11.2017р. від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження. (Т.1, а.с.49)
Представник відповідача проти продовження розгляду справи у порядку письмового провадження не заперечував. Заперечення до суду не подав.
Враховуючи відсутність потреби заслухати свідка або експерта, та можливість вирішення справи на підставі наявних у ній доказів, суд вирішив за доцільне розглянути справу у порядку письмового провадження.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини якими обґрунтовуються вимоги позивача, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив наступне.
ТОВ «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334, адреса: 67661, Одеська обл., Біляївський р-н, с. Нерубайське, вул. Пастера, 29-Б) зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку як платник податків, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (Т.1, а.с.197-208)
У період з 02.06.2017р. по 09.06.2017р. посадовими особами Головного управління ДФС в Одеській області проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334) з питань правильності нарахування та сплати податку на додану вартість та податку на прибуток по взаємовідносинам з ТОВ «Реалбуд-М» (код ЄДРПОУ 38116600) за період з 01.01.2016р. по 31.12.2016р., за результатами якої складено акт №640/15-32-14-01/03446334 від 16.06.2017р. (Т.1, а.с.14-48)
Перевіркою встановленні порушення ТОВ «Шляховик-97»:
1) п. 44.1 ст. 44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України в результаті чого занижено податок на прибуток за 2016 рік на суму 789 098 грн.
2) п.44.1 ст.44, п.198.1, п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість за серпень 2016 року на 204 073 грн., за жовтень 2016 року на 384 148 грн., а також завищено суму від’ємного значення, що зараховуються до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду станом на 31.12.2016р. на 273 166 грн.
ТОВ «Шляховик-97» не погоджуючись з висновками акту перевірки, за вих. №30-06/2017Юр. від 30.06.2017р. подано заперечення на акт перевірки (Т.1, а.с.46-50) та рішенням Головного управління ДФС в Одеській області «Про розгляд заперечення до акту перевірки) (Т.1, а.с.51-70) висновок акту перевірки №640/15-32-14-01/03446334 від 16.06.2017р. переглянуто, а саме встановлену суму заниження податку на прибуток в результаті порушення п.44.1, п.44.2 ст.44, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України, зменшено на 157 760 грн., у тому числі за 2016 рік на 157 760 грн. Отже, за результатами розгляду заперечень висновок акту перевірки №640/15-32-14-01/03446334 від 16.06.2017р. вважати такими:
Перевіркою встановлено порушення ТОВ «Шляховик-97»:
1) п.44.1, п.44.2 ст.44, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток у період, що перевірявся, на загальну суму 631 338 грн., у тому числі за 2016 рік на суму 631 338 грн.
2) п.44.1 ст.44, п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 588 221 грн., у тому числі за серпень 2016 року на 204 073 грн., за жовтень 2016 року на 384 148 грн., а також завищено суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду станом на 31.12.2016р. на 273 166 грн.
На підставі викладеного, Головним управлінням ДФС в Одеській області прийняті податкові повідомлення-рішення:
- №0019731401 від 14.07.2017р., яким ТОВ «Шляховик-97» зменшено розмір від’ємного значення суми податку на додану вартість за звітній 2016 рік на 273 166 грн.; (Т.1, а.с.71)
- №0019711401 від 14.07.2017р., яким ТОВ «Шляховик-97» збільшено суму грошового зобов’язання за платежем податку на прибуток підприємств за податковим зобов’язанням – 631 338 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями – 157 835 грн. (Т.1, а.с.72);
- №0019721401 від 14.07.2017р., яким ТОВ «Шляховик-97» збільшено суму грошового зобов’язання за платежем податок на додану вартість за податковим зобов’язанням – 588 221 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями – 147 055 грн. (Т.1, а.с.73)
Оцінюючи спірні правовідносини, суд звертає увагу на наступне.
Як вбачається з розділу 3 акту перевірки (Т.1, а.с.18), у ході перевірки використана інформація, що міститься в ухвалі Рівненського міського суду Рівненської області від 30.01.2017р. по справі №569/1299/17 по кримінальному провадженню №32016180000000088, внесеному до ЄРДР 16.09.2016р. та використана інформація з баз даних ГУ ДФС в Одеській області, а саме: «Податковий блок», АІС «Податки», Система співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів. Так, у акті №640/15-32-14-01/03446334 від 16.06.2017р. зазначені, що під час перевірки встановлено, що у перевіряємий період ТОВ «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334) мало взаємовідносини з суб’єктом господарювання, який виступає постачальником товарів, залучений до схем мінімізації податкового навантаження, та має ознаки «фіктивності», здійснює діяльності, спрямовану на здійснення операцій, пов’язаних з наданням податкової вигоди третім особам, зокрема ТОВ «Реалбуд-М» (код ЄДРПОУ 38116600). Також, під час перевірки проведеним аналізом встановлено ознаки відсутності факту реального здійснення господарських операцій ТОВ «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334) з контрагентом-постачальником ТОВ «Реалбуд-М» (код ЄДРПОУ 38116600). Окрім того, відсутність згідно з базою даною ІС «Податковий блок» на ТОВ «Реалбуд-М» (код ЄДРПОУ 38116600) необхідних трудових ресурсів, виробничого обладнання, транспортних засобів, торгівельного обладнання та інших основних засобів (за відомостями декларацій на прибуток), дає змогу ставити під сумнів факт здійснення суб’єктом господарювання даних операцій, в підтвердження яких посадовими особами ТОВ «Шляховик-97» не надано сертифікатів якості, а також документів, підтверджуючих походження товару.
Відповідно до п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:
а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;
б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу);
в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу).
У разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобов'язань, що були нараховані відповідно до цього пункту, на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зазначеної в абзаці першому цього пункту, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних.
З метою застосування цього пункту податкові зобов'язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах: придбаних для використання в неоподатковуваних операціях - на дату їх придбання; придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, - на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
У разі якщо на момент перевірки платника податку контролюючим органом в акті вибіркової (часткової) інвентаризації, проведеної платником податку на вимогу такого органу, виявлено нестачу придбаних таким платником товарів (крім випадку, якщо така нестача обумовлена знищенням внаслідок дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідно до законодавства), для цілей розділу V цього Кодексу такі товари вважаються використаними платником податку в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
В свою чергу, об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств, згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПК України, є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.
Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом збільшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається: зменшення від’ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку); збільшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку).
Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом зменшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається: збільшення від’ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку); зменшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку).
Відповідно до п.44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Документом, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, є первинний документ, який складається під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
Згідно з п.44.2 ст.44 ПК України для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової зв’язності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства. Бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій, та що первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо безпосередньо після її закінчення.
Судом встановлено, що між ТОВ «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334) та ТОВ «Реалбуд-М» (код ЄДРПОУ 38116600) укладено договір поставки №1507-16 від 15.07.2016р., згідно якого постачальник - ТОВ «Реалбуд-М» зобов’язується передати у власність покупця - ТОВ «Шляховик-97» товар, а покупець зобов’язується приймати і оплачувати вартість вказаного товару на умовах договору. Одиниці виміру, ціна товару за одиницю, його асортимент визначаються в залежності від домовленості сторін наступним чином: 1) в Специфікації до цього договору або 2) у видаткових накладних на такий товар (Т.1, а.с.74-78)
Позивачем у підтвердження виконання зобов’язань з контрагентом - ТОВ «Реалбуд-М» (код ЄДРПОУ 38116600) надано суду видаткові накладні, згідно яких «Реалбуд-М» постачало на користь позивача – «порошок мінеральний неактивований» (Т.1, а.с.79-157) Надані первинні документи мають всі необхідні реквізити, що передбачені Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Відповідно до сертифікату відповідності Серії ВГ, порошок мінеральний для асфальтобетонних сумішей відповідає вимогам ДСТУ Б В.2.7-121:2014 «Порошок мінеральний для асфальтобетонних сумішей. Технічні умови п.5.2.1, НРБУ-97. (Т.1, а.с.180)
Окрім того, позивачем надано по взаємовідносинам ТОВ «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334) та ТОВ «Реалбуд-М» (код ЄДРПОУ 38116600): реєстр податкових накладних за період з 01.08.2016р. по 12.12.2016р. (а.с.158-160); реєстр платіжних доручень за 01.01.2015р. по 31.12.2016р., реєстр видаткових накладених за 01.01.2015р. по 31.12.2016р. (Т.1, а.с.167-169); реєстр товарно-транспортних накладних (а.с.175-178)
У підтвердження використання придбаного товару - «порошок мінеральний неактивований» позивачем надано до суду паспорт-талон та акти переробки матеріалів, згідно яких порошок мінеральний для а/б сумішей використовувався позивачем у господарській діяльності, які наявні у матеріалах справи.
Як встановлено судом, в підґрунтя висновків щодо порушення позивачем податкового законодавства контролюючого органу покладена податкова інформація щодо бази даних ІС «Податковий блок» відносно того, що у ТОВ «Реалбуд-М» (код ЄДРПОУ 38116600) відсутні необхідні трудові ресурси, виробниче обладнання, транспортні засоби, торгівельне обладнання та інші основних засобів (за відомостями декларацій на прибуток)
Суд вважає такі висновки не обґрунтованими, а встановлені в ході перевірки порушення податкового законодавства ТОВ «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334) безпідставними, з огляду на наступне.
Згідно з п.3 Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015 р. № 727, акт документальної перевірки повинен містити систематизований виклад виявлених під час перевірки фактів порушень норм законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до п.5 цього ж Порядку факти виявлених порушень законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та повною мірою з посиланням на первинні документи, регістри податкового та бухгалтерського обліку, фінансової та іншої звітності, інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, ведення/складання яких передбачено законодавством, або отримані від інших суб’єктів господарювання, органів державної влади, у тому числі іноземних держав, правоохоронних органів, а також податкову інформацію, що підтверджують наявність зазначених фактів.
В порушення вищенаведеного положення перевіряючими в акті перевірки викладені порушення без посилання на первинні або інші документи, які підтверджують зазначені факти. Безпосередньо порушення платником податку вимог законодавства в Акті не відображені з посиланням на перевірені документи; акт не містить систематизованого викладу виявлених під час перевірки фактів порушень норм податкового законодавства.
На переконання суду, вищезазначені висновки є необ’єктивними та зроблені без урахування всіх визначальних факторів, оскільки перевіряючими безпідставно не надано належної оцінки первинним документам, що підтверджують реальність господарських операцій, які оформлені відповідно до вимог чинного законодавства. Натомість констатовано, що ці документи не доводять реальності операції. Такі твердження перевіряючих аргументовано можна назвати оціночними судженнями та припущеннями, які, в свою чергу, не містять фактичних даних і не можуть бути витлумачені як такі, що містять фактичні дані. У зв’язку із цим оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості, і в будь-кому разі не можуть слугувати підставою для невизнання наслідків господарських операцій платника податків.
При цьому, суд зауважує, що оцінюватися при дослідженні факту здійснення господарської операції повинні відносини безпосередньо між учасниками тієї операції, на підставі якої сформовані дані податкового обліку. Аналогічна правова позиція викладена в листі Вищого адміністративного суду України від 02.06.2011 року № 742/11/13-11.
Отже, суд не погоджується з вказаними висновками акту перевірки, на підставі яких прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення, та дослідивши докази підтвердження реальності проведених господарських операцій, їх зв'язок з господарською діяльністю позивача, дійшов висновку про обґрунтованість формування позивачем показників податкової звітності.
Суд також враховує висновок Судової плати в адміністративних справах Верховного Суду України, викладений у постанові № 21-511а14 від 9 грудня 2014 р., про те, що висновки, викладені у акті, є відображенням дій податкових інспекторів, не породжують правових наслідків для платника податків і, відповідно, інформація, що надійшла за результатами податкового контролю, використовується для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу.
Наявні в акті перевірки висновки грунтуються на підставі припущень співробітників податкового органу. Сумніви перевіряючих, які безпідставно ігнорують надані платником первинні документи, самі по собі не можуть бути покладені в основу заперечення реальності господарських операцій, адже судова практика вирішення податкових спорів виходить з презумпції добросовісності платника, тобто з презумпції економічної виправданості дій платника, що мають своїм наслідком отримання податкової вигоди, та достовірність відомостей у бухгалтерській та податковій звітності платника, яка в даному спорі нічим не спростовується.
Суд також вважає за потрібне наголосити на можливості дотримуватися позиції, вказаній у рішенні Європейського суду з прав людини, яку він висловив у пункті 53 рішення у справі "Федорченко та Лозенко проти України", відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення "поза розумними сумнівом". Так, наведені податковим органом аргументи не є достатньо вагомими, чіткими та узгодженими доказами, що спростовують реальність господарських операцій між позивачем та контрагентами, факт чого підтверджується належними та допустимими доказами в розумінні положень статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вищий адміністративний суд України неодноразово зазначав у своїх рішеннях, що за умови невстановлення податковим органом наявності замкнутої схеми руху коштів, яка б могла свідчити про узгодженість дій позивача та його контрагентів для одержання незаконної податкової вигоди, останнє не може зазнавати негативних наслідків внаслідок діянь інших осіб, що перебувають поза межами його впливу. Такий підхід узгоджується з судовою практикою Європейського суду з прав людини.
Разом з тим, на думку колегії суддів Судової плати в адміністративних справах Верховного Суду України (постанова від 27 березня 2012 року № 21-737во10), надання податковому органу належним чином оформлених документів, передбачених законодавством про податки та збори, з метою одержання податкової вигоди є підставою для її одержання, якщо податковий орган не встановив та не довів, що відомості, які містяться в цих документах, неповні, недостовірні та (або) суперечливі, є наслідком укладення нікчемних правочинів або коли відомості ґрунтуються на інших документах, недійсність даних в яких установлена судом.
З урахуванням викладеного та наявності всіх первинних документів, які підтверджують реальність господарської операції позивача з ТОВ «Реалбуд-М» (код ЄДРПОУ 38116600), суд дійшов висновку, що відсутності порушень п.44.1, п.44.2 ст.44, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України по даним господарським операціям, у зв’язку з чим, податкові повідомлення-рішення №0019731401 від 14.07.2017р., №0019711401 від 14.07.2017р., №0019721401 від 14.07.2017р. є неправомірними та підлягають скасуванню.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до положень ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, враховуючи що відповідач не довів суду правомірність прийнятих податкових повідомлень-рішень №0019731401 від 14.07.2017р., №0019711401 від 14.07.2017р., №0019721401 від 14.07.2017р., суд дійшов висновку, що адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляховик-97» підлягає задоволенню.
Також, відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до платіжного доручення №2383 від 24.07.2017р. позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 26 964,23 грн. (двадцять шість тисяч дев’ятсот шістдесят чотири гривні двадцять три копійки). (а.с.4)
Враховуючи те, що суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляховик-97» повністю, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДФС в Одеській області на користь позивача 26 964,23 грн. (двадцять шість тисяч дев’ятсот шістдесят чотири гривні двадцять три копійки). суму сплаченого судового збору.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 94, 159 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334, адреса: 67661, Одеська обл., Біляївський р-н, с. Нерубайське, вул. Пастера, 29-Б) до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0019731401 від 14.07.2017р., №0019711401 від 14.07.2017р., №0019721401 від 14.07.2017р. – задовольнити.
Податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області №0019731401 від 14.07.2017р. - визнати протиправними та скасувати.
Податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області №0019711401 від 14.07.2017р. - визнати протиправними та скасувати.
Податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області №0019721401 від 14.07.2017р. - визнати протиправними та скасувати.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДФС в Одеській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляховик-97» (код ЄДРПОУ 03446334, адреса: 67661, Одеська обл., Біляївський р-н, с. Нерубайське, вул. Пастера, 29-Б) 26 964,23 грн. (двадцять шість тисяч дев’ятсот шістдесят чотири гривні двадцять три копійки). суму сплаченого судового збору.
Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Я.В. Балан