
Справа № 815/2863/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Судді - Гусева О.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ „КБ „ІНВЕСТБАНК, за участю третьої особи - ПАТ „КБ „ІНВЕСТБАНК про зобовязання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ „КБ „ІНВЕСТБАНК, за участю третьої особи - ПАТ „КБ „ІНВЕСТБАНК за результатом якого позивач (з урахуванням уточнень до адміністративного суду а.с. 199-203) просить: зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації ПАТ КБ Інвестбанк ОСОБА_2 подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію про ОСОБА_1 як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладом в ПАТ КБ Інвестбанк за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за договором банківського вкладу №2630172006198001 від 14.12.2016 року.
В судове засідання позивач зявився не зявився надав клопотання про розгляд справи за його відсутністю в порядку письмового провадження.
Представник відповідача Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у ПАТ «Банк Михайлівський» до судового засідання не зявився, заперечував проти заявлених позовних вимог з підстав викладених в письмових запереченнях.
Представник відповідача Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до судового засідання не зявився, заперечував проти задоволення позовних вимог в повному обсязі з підстав викладених в письмових запереченнях.
Згідно ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Керуючись ч.6 ст.128 КАС України, оскільки до суду з'явилися не всі особи, які беруть участь у справі, за наявності підстав для розгляду справи в даному судовому засіданні, та враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив про розгляд справи у письмовому провадженні.
Вивчивши та проаналізувавши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
14 грудня 2016 року між Публічним акціонерним товариством Комерційний банк Інвестбанк (Банк) та ОСОБА_1 (Вкладник) укладено Договір банківського вкладу (депозиту) Різдвяний подарунок №2630172006198001, відповідно до якого Банк відкриває Вкладнику вкладний (депозитний) рахунок №26300001999900/2630172006198001 та приймає від Вкладника на зберігання гривню в сумі 195 000,00 грн. на три календарних місяця з 14.12.2016 року по 14.03.2017 року (а.с. 73-77).
Договором про відкриття та обслуговування вкладного (депозитного) рахунку за вкладом (депозитом) на вимогу в національній валюті від 14.12.2016 року Банк відкрив Вкладнику вкладний (депозитний) рахунок №26203001999900/2620172006098001 у Гривні (а.с. 79-91).
Згідно квитанції здійснення касової операції 14 грудня 2016 року ОСОБА_1 внесено на депозитний рахунок №26300001999900/2630172006198001 готівкові кошти у розмірі 195 000, 00 грн. (а.с. 93).
Відповідно до п.1.8 постанови Правління НБУ Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах від 12.11.2003 року №492, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2003 року за № 1172/8493, банки відкривають своїм клієнтам за договором банківського рахунку поточні рахунки, за договором банківського вкладу - вкладні (депозитні) рахунки.
Поточний рахунок - рахунок, що відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимог законодавства України.
Вкладний (депозитний) рахунок - рахунок, що відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей, що передаються клієнтом в управління на встановлений строк або без зазначення такого строку під визначений процент (дохід) і підлягають поверненню клієнту відповідно до законодавства України та умов договору.
Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб, вклад - кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифіката, включаючи нараховані відсотки на такі кошти.
В свою чергу, згідно з п. 4 ст. 1 вказаного Закону, вкладник - фізична особа (крім фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності), яка уклала або на користь якої укладено договір банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або яка є власником іменного депозитного сертифіката.
Відповідно до умов договору №2630172006198001 банківського вкладу (депозиту) Різдвяний подарунок, 14 грудня 2016 року позивачем внесено на відкритий на його імя вкладний рахунок у ПАТ КБ Інвестбанк готівкові кошти у розмірі 195 000, 00 грн.
З огляду на зазначене, у розумінні Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб, ОСОБА_1 є вкладником банку ПАТ КБ Інвестбанк.
16.02.2017 року позивач звернулась до директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб із заявою про виплату їй гарантованої суми відшкодування за вкладом, розміщеним у банку ПАТ КБ Інвестбанк (а.с. 96).
Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ КБ Інвестбанк ОСОБА_3І позивачу було направлено повідомлення від 26 квітня 2017 року №488 про нікчемність договору за ознаками, встановленими п. 9 ч. 3 ст. 38 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб (а.с. 94-95).
Вказані обставини стали підставою звернення позивача до суду з даним позовом.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.
На підставі рішення Правління Національного банку України від 15.12.2016 року №490-рш/БТ Про віднесення ПАТ "Комерційний банк "Інвестбанк" до категорії неплатоспроможних, Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 15.12.2016 рок № 2856 Про затвердження тимчасової адміністрації у ПАТ "Комерційний банк "Інвестбанк" та делегування повноважень тимчасового адміністратора банку. Розпочато процедуру виведення ПАТ "Комерційний банк "Інвестбанк" з ринку шляхом запровадження в ньому тимчасової адміністрації на один місяць з 16.12.2016 року по 15.01.2017 року включно та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "Комерційний банк "Інвестбанк".
Як вбачається з матеріалів справи, укладення договору банківського вкладу та внесення коштів на депозитний в рахунок позивача в ПАТ "Комерційний банк "Інвестбанк" відбулось до запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ "Комерційний банк "Інвестбанк".
Відповідно до рішення Правління Національного банку України від 11.01.2017 року №17-рш Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ Комерційний банк "Інвестбанк, Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 12.01.2017 року №86 Про початок процедури ліквідації ПАТ "Комерційний банк "Інвестбанк" та делегування повноважень ліквідатора банку, згідно з яким було розпочато процедуру ліквідації ПАТ "Комерційний банк "Інвестбанк" з 13.01.2017 року по 12.01.2019 року.
На офіційному веб-сайті ПАТ "Комерційний банк "Інвестбанк" у відомостях про початок процедури ліквідації ПАТ КБ Інвестбанк та виплати коштів вкладникам ПАТ "Комерційний банк "Інвестбанк" зазначено: "У зв'язку з прийняттям виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб рішення від 12 січня 2017 року № 101, Фонд з 16 січня 2017 року розпочинає виплати коштів вкладникам ПАТ КБ Інвестбанк.
Для отримання коштів вкладники ПАТ КБ Інвестбанк з 16 січня 2017 року до 24 лютого 2017 року включно можуть звертатись до установ банку-агенту Фонду ПАТ АБ ПІВДЕННИЙ.
Для отримання коштів за зазначеними договорами, вкладникам необхідно звернутися до будь-якого відділення ПАТ АБ ПІВДЕННИЙ, з паспортом та документом органу про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).
Виплати вкладникам здійснюватимуться в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб банку з ринку, але не більше 200 тисяч гривень."
Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом гарантування за вкладами встановлені Законом України від 23 лютого 2012 року № 4452-VI Про систему гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Закон № 4452-VI).
Згідно з положеннями частини 1 статті 3 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб, Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків у випадках, встановлених цим Законом.
Відповідно до частин 1, 2 статті 4 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб, основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. На виконання свого основного завдання Фонд у порядку, передбаченому цим Законом, здійснює такі функції: веде реєстр учасників Фонду; здійснює заходи щодо організації виплат відшкодувань за вкладами в разі прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; здійснює процедуру виведення неплатоспроможних банків з ринку, у тому числі шляхом здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків, організовує відчуження активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, продаж неплатоспроможного банку або створення та продаж перехідного банку.
Згідно зі статтею 26 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.
Вкладник має право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами.
Положеннями статті 27 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), визначено порядок визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами. Згідно вказаного порядку, уповноважена особа Фонду складає перелік рахунків вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку.
Нарахування відсотків за вкладами припиняється у день початку процедури виведення Фондом банку з ринку (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність", - у день прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку).
Уповноважена особа Фонду протягом 15 робочих днів з дня початку процедури виведення Фондом банку з ринку формує: 1) перелік рахунків, за якими вкладники мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню; 2) перелік рахунків вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4-6 частини четвертої статті 26 цього Закону; 3) переліки рахунків, за якими вкладники на індивідуальній основі отримують від банку відсотки за договорами, укладеними на умовах, що не є поточними ринковими умовами відповідно до статті 52 Закону України "Про банки і банківську діяльність", або мають інші фінансові привілеї від банку та осіб, які використовують вклад як засіб забезпечення виконання іншого зобовязання перед цим банком, що не виконане; 4) перелік рахунків вкладників, що перебувають під арештом за рішенням суду; 5) перелік рахунків вкладників, вклади яких мають ознаки, визначені статтею 38 цього Закону. Кошти за такими вкладами виплачуються Фондом після проведення аналізу ознак, визначених статтею 38 цього Закону, у тому числі шляхом надіслання запитів клієнтам банку, у порядку та строки, встановлені Фондом, а також підтвердження відсутності таких ознак.
Виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр відшкодувань вкладникам для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку рахунків, за якими вкладник має право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду. Фонд не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня початку процедури виведення Фондом банку з ринку розміщує оголошення про початок відшкодування коштів вкладникам на офіційному веб-сайті Фонду.
Фонд також оприлюднює оголошення про початок відшкодування коштів вкладникам у газеті "Урядовий курєр" або "Голос України".
Інформація про вкладника в переліку рахунків вкладників має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства.
Наведеним нормам кореспондують приписи пункту 5 розділу ІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09 серпня 2012 року №14 (редакція від 05.07.2016), (далі - Положення №14), згідно з якими уповноважена особа Фонду протягом 15 робочих днів з дня початку процедури виведення Фондом банку з ринку формує та надає до Фонду станом на день початку процедури виведення Фондом банку такі переліки: 1) перелік рахунків, за якими вкладники мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню, згідно з додатком 2 до цього Положення; 2) перелік рахунків вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4-6 частини четвертої статті 26 Закону, згідно з додатком 3 до цього Положення.
Протягом дії тимчасової адміністрації та ліквідації банку уповноважена особа Фонду може надавати зміни та доповнення до переліків.
Як передбачено у пунктах 2, 3 розділу ІІІ Положення №14, Фонд складає на підставі Переліку реєстр відшкодувань вкладникам для здійснення виплат за формою, наведеною у додатку 5 до цього Положення (далі - Загальний реєстр), що затверджується виконавчою дирекцією Фонду.
Загальний реєстр складається на паперових носіях та в електронному вигляді. Загальний реєстр на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) підписується відповідальною особою, яка його склала, та засвідчується підписом директора-розпорядника та відбитком печатки Фонду.
Фонд складає зміни та доповнення до Загального реєстру, що затверджуються виконавчою дирекцією Фонду на підставі змін та доповнень до Переліку, прийнятих Фондом.
Наведені норми законодавства вказують, що процедура визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, включає наступні етапи: 1) складення уповноваженою особою Фонду переліку вкладників та визначення розрахункових сум відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; 2) передача уповноваженою особою Фонду сформованого переліку вкладників до Фонду; 3) складення Фондом на підставі отриманого переліку вкладників Загального Реєстру; 4) затвердження виконавчою дирекцією Фонду Загального реєстру.
Разом із тим, судом встановлено, що позивача ОСОБА_1 не включено до Переліку вкладників та Загального реєстру вкладників, як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами в ПАТ КБ Інвестбанк за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, з підстав віднесення правочину (договору банківського вкладу від 14.12.2016 року №2630172006198001) до нікчемних відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 38 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб.
Відповідно до частини 2 статті 38 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) протягом дії тимчасової адміністрації Фонд зобовязаний забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.
За змістом частини 3 статті 38 Закону України Про систему гарантувань вкладів фізичних осіб, правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними з таких підстав: 1) банк безоплатно здійснив відчуження майна, прийняв на себе зобовязання без встановлення обовязку контрагента щодо вчинення відповідних майнових дій, відмовився від власних майнових вимог; 2) банк до дня визнання банку неплатоспроможним взяв на себе зобовязання, внаслідок чого він став неплатоспроможним або виконання його грошових зобовязань перед іншими кредиторами повністю чи частково стало неможливим; 3) банк здійснив відчуження чи передав у користування або придбав (отримав у користування) майно, оплатив результати робіт та/або послуги за цінами, нижчими або вищими від звичайних (якщо оплата на 20 відсотків і більше відрізняється від вартості товарів, послуг, іншого майна, отриманого банком), або зобовязаний здійснити такі дії в майбутньому відповідно до умов договору; 4) банк оплатив кредитору або прийняв майно в рахунок виконання грошових вимог у день, коли сума вимог кредиторів банку перевищувала вартість майна; 5) банк прийняв на себе зобовязання (застава, порука, гарантія, притримання, факторинг тощо) щодо забезпечення виконання грошових вимог у порядку іншому, ніж здійснення кредитних операцій відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність"; 6) банк уклав кредитні договори, умови яких передбачають надання клієнтам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку; 7) банк уклав правочини (у тому числі договори), умови яких передбачають платіж чи передачу іншого майна з метою надання окремим кредиторам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку; 8) банк уклав правочин (у тому числі договір) з повязаною особою банку, якщо такий правочин не відповідає вимогам законодавства України; 9) здійснення банком, віднесеним до категорії проблемних, операцій, укладення (переоформлення) договорів, що призвело до збільшення витрат, повязаних з виведенням банку з ринку, з порушенням норм законодавства.
Відповідно до ч. 4 статті 38 Закону, Фонд: 1) протягом дії тимчасової адміністрації, а також протягом ліквідації повідомляє сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняє дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів; 2) вживає заходів до витребування (повернення) майна (коштів) банку, переданого за такими договорами; 3) має право вимагати відшкодування збитків, спричинених їх укладенням.
За змістом ч. 1 ст. 204 Цивільного кодексу України, правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.
В ході судового розгляду не встановлено доказів існування відповідного судового рішення про визнання недійсним договору №2630172006198001 банківського вкладу (депозиту) Різдвяний подарунок від 14 грудня 2016 року, відповідно до якого позивач вніс на дерозитний рахунок готівкові кошти у розмірі 195 000, 00 грн., що підтверджується квитанцією про здійснення касової операції від 14 грудня 2016 року.
Отже грошові кошти, відповідно до укладеного договору, внесені на рахунок позивача.
Слід зазначати, що відповідач, посилаючись в листі від 26.04.2017 року №488 на нікчемність правочину за ознаками, встановленими п.9 ч.3 ст.38 Закону України Про систему гарантувань вкладів фізичних осіб, не зробив жодного посилання на встановлення відповідним нормативним актом проблемності банку, а також не посилався на норми законодавства, з порушенням яких нібито було укладено оспорюваний договір банківського вкладу.
Не наведено відповідачем таких обставин та доказів і під час розгляду справи в суді.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач, на якого покладено обов'язок доказування правомірності своїх дій та рішень, не надав суду жодних доказів на підтвердження нікчемності правочину банку з позивачем від 14.12.2016 року.
Відповідно до ч. 4 ст. 71 КАС України, суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Таким чином, уповноваженою особою Фонду не доведена наявність правових підстав для невключення позивача до переліку вкладників ПАТ КБ Інвестбанк, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Отже, порушене право позивача на відшкодування грошових коштів за вкладом в ПАТ КБ Інвестбанк за рахунок коштів Фонду, з урахуванням процедури, визначеної законодавством України, підлягає поновленню шляхом зобовязання уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ КБ Інвестбанк подати до Фонду додаткову інформацію щодо ОСОБА_1, як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладом в ПАТ КБ Інвестбанк за рахунок Фонду.
Згідно зі ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч. 1 ст. 2 КАС України).
Згідно з ч. 1 ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку, що позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог і вони підлягають задоволенню.
Відповідно ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно ч.3 ст.94 КАС України, Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Таким чином, сплачений позивачем судовий збір у розмірі 640, 00 грн. підлягає стягненню з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 6-9, 11, 69, 71, 86, 94, ч.6 ст.128, 159-163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити адміністративний позов ОСОБА_1 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ „КБ „ІНВЕСТБАНК, за участю третьої особи - ПАТ „КБ „ІНВЕСТБАНК про зобовязання вчинити певні дії
Зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ КБ Інвестбанк ОСОБА_2 подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію про ОСОБА_1 як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладом в ПАТ КБ Інвестбанк за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за договором банківського вкладу №2630172006198001 від 14.12.2016 року.
Стягнути судовий збір у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (код ЄДРПОУ 21708016, 04073, м. Київ, вул. Січових стрільців, буд. 17) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_4 (65114, АДРЕСА_1, ІН НОМЕР_1).
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.Г. Гусев