КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про об'єднання адміністративних справ
07 грудня 2017 року № 810/2784/17
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2, довіреність від 20.05.2017, НМО 459158,
від відповідача: Якимчук О.П., довіреність від 19.09.2017 № 3011/9/10-36-10,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0003791309 від 30.05.2017, №0001671309 від 30.05.2017 та №0001661309 від 30.05.2017.
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 22.09.2017 відкрито провадження в адміністративній справі №810/2784/17, витребувано докази по справі від сторін, закінчено підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
У судове засідання, призначене на 07.12.2017, з'явились представники сторін.
У судовому засіданні представником позивача було подано заяву про об'єднання справ, у якій позивач просить суд прийняти ухвалу, якою об'єднати до спільного розгляду і вирішення адміністративні справи №810/2670/17 та №810/2784/17 в одне провадження та присвоїти справам загальний номер №810/2784/17.
Представник відповідача проти заявленого клопотання не заперечував.
Обґрунтовуючи вказану заяву, позивач зазначив, що як податкові повідомлення-рішення №0003791309 від 30.05.2017, №0001671309 від 30.05.2017 та №0001661309 від 30.05.2017, так і вимога про сплату боргу від 30.05.2017 № Ф-0003771309, яка є предметом оскарження в адміністративній справі №810/2670/17, були прийняті на підставі висновків, які викладені в одному акті перевірки №275/10-36-13-02/НОМЕР_1 від 27.04.2017, що на думку позивача, є підставою для об'єднання адміністративних справ.
Дослідивши матеріали справи та розглянувши вказану заяву позивача, суд дійшов висновку про те, що справи №810/2784/17 та № 810/2670/17 пов'язані між собою, оскільки підставою для нарахування єдиного соціального внеску згідно вимоги про сплату боргу, оскаржуваної в рамках адміністративної справи №810/2670/17 та податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб (податкове повідомлення-рішення №0003791309 від 30.05.2017), з податку на додану вартість (податкове повідомлення-рішення №0001671309 від 30.05.2017) та з військового збору (податкове повідомлення-рішення №0001661309 від 30.05.2017), які оспорюються в адміністративній справі №810/2784/17, є висновки Головного управління ДФС у Київській області, викладені в одному акті перевірки №275/10-36-13-02/НОМЕР_1 від 27.04.2017 про порушення позивачем відповідних вимог чинного законодавства за період, що перевірявся.
Таким чином, у провадженні Київського окружного адміністративного суду знаходяться однорідні за своїм характером адміністративні справи за позовами фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до одного відповідача, спільний розгляд яких призведе до економії процесуального часу, більш повного та об`єктивного з`ясування обставин по справі, забезпечить захист прав та інтересів учасників адміністративного судочинства.
Відповідно до статті 116 Кодексу адміністративного судочинства України суд може своєю ухвалою об'єднати в одне провадження кілька однорідних позовних вимог за позовами одного й того ж позивача до того ж відповідача чи до різних відповідачів або за позовними заявами різних позивачів до одного й того самого відповідача, а також роз'єднати одну чи декілька поєднані в одне провадження позовні вимоги у самостійні провадження, якщо їхній спільний розгляд ускладнює чи сповільнює вирішення справи.
Згідно з пунктом 4 частини 4 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України окремим документом викладаються ухвали з питань об'єднання та роз'єднання справ.
За таких обставин та враховуючи пов'язаність спорів про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень в адміністративній справі №810/2784/17 та про визнання протиправною та скасування вимоги в рамках адміністративної справи №810/2760/17, суд вважає за можливе об'єднати в одне провадження справу №810/2784/17 та справу №810/2670/17, з привласненням справі номеру №810/2784/17.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд може зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
У судовому засіданні 07.12.2017 представником позивача подано заяву про зупинення провадження у справі у зв'язку з об'єднанням адміністративних справ.
Присутній у судовому засіданні представник відповідача проти заяви представника позивача про зупинення провадження не заперечував.
Враховуючи обмежені строки розгляду справи, суд вважає за доцільне зупинити провадження по справі, призначивши при цьому дату наступного судового засідання.
Керуючись статтями 116,156,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
1. Об'єднати в одне провадження адміністративну справу № 810/2784/17 та справу №810/2670/17 з привласненням справі номеру №810/2784/17.
2. Провадження у справі зупинити до 25 січня 2018 року, призначити дату наступного судового засідання у справі на 25 січня 2018 року о 09:30 год.
3. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала суду в частині об'єднання в одне провадження адміністративних справ набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кушнова А.О.