
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
12 грудня 2017 р. Справа №805/3917/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б. розглянувши позовну заяву Приватного акціонерного товариства «ДТЕК ОСОБА_1 Донбасу» до Офісу великих платників Державної фіскальної служби про скасування наказу та визнання дій неправомірними,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ПрАТ «ДТЕК ОСОБА_1 Донбасу», звернувся до суду з адміністративним позовом до Офісу великих платників Державної фіскальної служби про скасування Наказу №1805 від 17.08.2017 року «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПрАТ «ДТЕК ОСОБА_1 Донбасу», визнати неправомірним проведення перевірки та складані за її результатами висновки, викладені в акті перевірки.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 106 КАС України.
У зв’язку з недодержанням вимог встановлених ст. 106 КАС України, ухвалою суду від 03 листопада 2017 року позовну заяву залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків.
За клопотанням позивача 27 листопада 2017 року ухвалою суду продовжено строк для усунення недоліків до 11 грудня 2017 року.
Підставою для залишення позовної заяви без руху було відсутність доказів сплати судового збору.
Позивачем на виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху від 03 листопада 2017 року надано платіжні доручення №2117027858 від 07.12.2017 року про сплату судового збору у сумі 1600,00 грн за позов ПрАТ «ОСОБА_1 Донбасу» із зазначенням справи №805/3917/17-а та № НОМЕР_1 від 04.10.2017 року про сплату судового збору у сумі 1600,00 грн за позов ПрАТ «ОСОБА_1 Донбасу».
Правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір” від 8 липня 2011 року № 3674-VI.(далі-Закон № 3674-VI)
Статтею 9 Закону № 3674-VI передбачено здійснення зарахування судового збору до Державного бюджету України. Згідно частини першої цієї статті, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, у відповідності до частини другої цієї статті, суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
З автоматизованої системи документообігу суду - комп'ютерної програми “Діловодство спеціалізованого суду” вбачається, що 05.09.2017 року позивачем подано адміністративний позов з вимогами до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків про скасування податкового повідомлення – рішення № НОМЕР_2 від 23 червня 2017 року, яким нараховано штрафні санкції за порушення граничних термінів неподання податкових розрахунків за формою 1-ДФ за 1 квартал 2017 року у розмірі 510 грн, за яким сформовано адміністративну справу та присвоєно єдиний унікальний номер 805/3088/17-а.
На виконання вимог ст. 9 Закону № 3674-VI, судом було здійснено перевірку зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, у відповідності до якої було виявлено, що оригінал платіжного доручення № НОМЕР_1 від 04.10.2017 року про сплату судового збору у сумі 1600,00 грн за позов ПрАТ «ОСОБА_1 Донбасу», копія якого долучена позивачем на виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху від 03.11.2017 року, обліковується по справі №805/3088/17-а.
Отже, з огляду на зазначене вбачається, що в матеріалах даної справи відсутнє підтвердження зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України у сумі 1600,00 грн.
З огляду на зазначене, ухвала про залишення позовної заяви без руху позивачем належним чином не виконана, у зв’язку з чим позовна заява підлягає поверненню.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Крім того, вважаю необхідним роз’яснити, що згідно з ч. 6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 108 КАС України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «ДТЕК ОСОБА_1 Донбасу» до Офісу великих платників Державної фіскальної служби про скасування наказу та визнання дій неправомірними, разом із доданими до неї документами повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Христофоров А.Б.