
справа № 462/3546/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 грудня 2017 року Залізничний районний суд міста Львова
в складі:
головуючого-судді Ліуша А.І.
при секретарі Трипалюк А.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління земельних ресурсів Львівської міської ради, Львівської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
позивач звернувся до суду з позовом про зобов'язання вчинити певні дії, покликаючись на те, що 31 травня 2017 року вона звернулася до Львівської міської ради із клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність на АДРЕСА_1 (ділянка НОМЕР_1) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Листом відповідача від 07 червня 2017 року їй відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення даної земельної ділянки у зв'язку із включенням ділянки до Переліку земельних ділянок призначених для продажу у власність або надання права оренди на земельних торгах. Однак вважає таку відмову неправомірною, оскільки хоча зі змісту листа встановлюється, що Перелік земельних ділянок, призначених для продажу у власність або надання права оренди на земельних торгах включає земельну ділянку НОМЕР_1, однак ця обставина не підтвердилась. Також, дана земельна ділянка не включена до переліку як окремий лот з кадастровим номером, не сформована і не виставлена на торги. Вважає, що у відповідача були відсутні підстави відмови у наданні такого дозволу. Просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на АДРЕСА_1 (ділянка НОМЕР_1), зобов'язати відповідача у встановлений чинним законодавством термін надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки на АДРЕСА_1 (ділянка НОМЕР_1) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
У судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги, давши пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, просить позов задовольнити.
Представник відповідачів у судовому засіданні позов заперечив, пояснив, що Львівською міською радою 20 березня 2014 року №3116 прийнято ухвалу «Про затвердження переліку земельних ділянок, призначених для продажу у власність або надання права оренди на земельних торгах (аукціонах)», якою земельну ділянку на АДРЕСА_1 (ділянка НОМЕР_1) визначено для продажу на земельних торгах (аукціонах), а тому Львівською міською радою не може бути розглянуто звернення позивача щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення даної земельної ділянки. Також, пояснив, що рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та про надання її у власність приймають виключно органи, визначені в ст. 118 ЗК України. Вважає позов безпідставним, просить у його задоволенні відмовити.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити за його безпідставністю.
Судом встановлено, що позивачем ОСОБА_1 31 травня 2017 року подано клопотання до Львівської міської ради щодо надання їй дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність на АДРЕСА_1 (ділянка НОМЕР_1) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Згідно Листа Управління земельних ресурсів Львівської міської ради №2403-3059 від 07 червня 2017 року позивачу ОСОБА_1 роз'яснено, що Львівською міською радою 20 березня 2014 року №3116 прийнято ухвалу «Про затвердження переліку земельних ділянок, призначених для продажу у власність або надання права оренди на земельних торгах (аукціонах)», якою земельну ділянку на АДРЕСА_1 (ділянка НОМЕР_1) визначено для продажу на земельних торгах (аукціонах), а тому Львівською міською радою не може бути розглянуто звернення позивача щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення даної земельної ділянки.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до п. а ст. 12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, розпорядження землями територіальних громад.
У відповідності до ч. 1 ст. 134 ЗК України земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Як вбачається із ухвали Львівської міської ради від 20 березня 2014 року №3116 «Про затвердження переліку земельних ділянок, призначених для продажу у власність або надання права оренди на земельних торгах (аукціонах)», земельну ділянку на АДРЕСА_1 (ділянка 2, орієнтовною площею 0,60 га) визначено для продажу на земельних торгах (аукціонах).
Крім того, що стосується позовної вимоги щодо зобов'язання відповідача надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою, то на переконання суду, у задоволенні вказаної вимоги слід відмовити, оскільки суд не є уповноваженим органом на вирішення питання щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою та не вправі перебирати на себе функції, якими наділені, уповноважені на це, державні органи, аналогічної позиції дотримується Верховний суд України, зокрема у постанові №21-358а13 від 10 грудня 2013 року та Вищий адміністративний суд України, зокрема у постанові №566/1915/13 від 28 липня 2015 року.
А також, як вбачається із матеріалів справи та пояснень сторін, наданих у судовому засіданні, Львівська міська рада не відмовила позивачу ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність на АДРЕСА_1 (ділянка НОМЕР_1), а лише листом №2403-3059 від 07 червня 2017 року, який не є офіційним актом, не відображає будь-які рішення Львівської міської ради та відповідно не несе правові наслідки для позивача, роз'яснила не можливість розгляду звернення позивача щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою та її право на звернення у Центр надання адміністративних послуг.
Відповідно до Положення про управління земельних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради, до компетенції управління належать, зокрема, такі повноваження: організація та проведення у встановленому порядку аукціонів, конкурсів, тендерів, укладання договорів з підприємствами, установами та організаціями, іншими суб'єктами господарювання, розгляд звернень громадян, підприємств, установ та організацій, забезпечення належного розгляду звернень підпорядкованими структурними підрозділами, організація проведення продажу земельних ділянок комунальної власності на конкурентних засадах (земельних торгах).
Як встановлено в судовому засіданні, відповідач Львівська міська рада діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України, з використанням наданих повноважень, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для належного реагування на клопотання позивача, оскільки позивач звернулася із клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яку визначено для продажу на земельних торгах (аукціонах), а тому суд вважає, що відповідачем враховані всі обставини, що мають істотне значення, а відтак позов є безпідставним та не підлягає до задоволення.
Окрім цього, згідно ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси, однак позивач ОСОБА_1 у своїх позовних вимогах не конкретизувала ким саме із позивачів - Управлінням земельних ресурсів Львівської міської ради чи Львівською міською радою порушено її права та у чому полягало порушення її прав кожним із відповідачів, а також не зазначила дії Управління земельних ресурсів Львівської міської ради чи Львівської міської ради слід визнати протиправними та кого із відповідачів слід зобов'язати надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Дані обставини справи стверджуються також іншими матеріалами справи, які не викликають сумніву у їх об'єктивності.
Таким чином, оцінюючи докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не знайшли своє ствердження в судовому засіданні, а тому не підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7-12, 86, 128, 160-162, 167 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
у задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління земельних ресурсів Львівської міської ради, Львівської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити за безпідставністю позовних вимог.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, складеної у повному обсязі.
Суддя: /підпис/ А.І. Ліуш
Копія вірна.
Суддя: А.І. Ліуш