
справа № 566/846/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 листопада 2017 року смт.Млинів Рівненської області
Млинівський районний суд Рівненської області
в складі: головуючого судді Лободзінського А.С.
при секретарі - Драган Л.П.,
за участю: позивача ОСОБА_1 та його представника - адвоката Новосада В.О., представника відповідача - Гайдусь О.В.,
розглянувши у режимі відеоконференції у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Млинів Рівненської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
У липні 2017 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебував на службі в органах внутрішніх справ з 16 березня 1978 року по 15 травня 1996 року. Наказом УВС України в Рівненській області від 15 травня 1996 року № 70 о/с, його було звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних сил України за п. 64 «б» (через хворобу) з посади старшого інспектора чергової частини Дубнівської чергової частини в званні майора міліції. Вислуга років на день звільнення складала 20 років 02 місяці 08 днів. 3вільненння через хворобу підтверджується свідоцтвом про хворобу № 313 від 03 квітня 1996 року, виданого окружною військово - лікарською комісією УВС Рівненської області, в якому, зокрема, зазначено, що позивач не придатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, отримане захворювання, пов'язане з проходженням служби в органах внутрішньої служби. З розрахунку місячного грошового забезпечення йому було призначено 50 відсотків пенсійного забезпечення. Він неодноразово, зокрема у лютому 2013 року звертався до відповідача із заявою про перерахунок і виплату призначеної йому пенсії, з розрахунку - 55 % від сум відповідного грошового забезпечення, як такого, що звільнений за станом здоров"я, однак у перерахунку йому було відмовлено.
Крім цього, позивач посилається на те, що, у зв'язку із прийняттям 23 грудня 2015 року Верховною радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» (N 900-VIII), у нього, починаючи з 01.01.2016 року, виникло право на перерахунок його пенсії, виходячи із грошового забезпечення для працівників поліції. Однак, з часу виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016 року, відповідачем було відмовлено в перерахунку пенсії та повідомлено, що перерахунок буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, у зв'язку з чим, він змушений захищати свої права в судовому порядку.
Позивач просив визнати дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку його пенсії виходячи з 55% відповідного грошового забезпечення, починаючи із дати призначення пенсії, а також щодо непроведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року, виходячи із грошового забезпечення для працівників поліції, пртиправними та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Рівненській області відповідно до вимог ст. 13 п.а Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб»№ 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року, призначити йому, як звільненому із органів внутрішніх справ за станом здоров'я 55 % пенсії від відповідних сум грошового забезпечення та провести перерахунок пенсії за попередні роки та дорахувати до пенсійного забезпечення згідно Указу Президента України і виплатити йому пенсію, виходячи з розміру 55% грошового забезпечення в сумі 29 548, 80 грн. та 78 501 грн.12 коп за безперервну службу в органах внутрішніх справ. Також позивач просив перерахувати йому пенсію, починаючи з 01.01.2016 року виходячи з розміру грошового забезпечення поліціейських відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України « Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 947 від 18 листопада 2015 року» Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру і виплатити різницю в розмірі, а саме :
- 2000 грн. - оклад за звання;
- 1800 грн. - надбавка за вислугу років в розмірі 40 % від посадового окладу;
- надбавку за особливі умови служби в розмірі 50 % від розміру посадового окладу;
- підвищення грошового забезпечення в розмірі 100% від посадового окладу за звання і вислугу років;
- надбавку за безперервну службу в розмірі 70% від суми вище зазначених складових грошового забезпечення;
- премії в розмірі 100% від суми вище зазначених складових грошового забезпечення;.
Крім цього позивач просив встановити судовий контроль за виконанням рішення суду, шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Рівненській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення суду.
Ухвалою Млинівського районного суду від 14 вересня 2017 року відкрито провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 лише в частині позовних вимог за період з 08.02.2017 року по 08.08.2017 року. В решті позов ОСОБА_1 залишено без розгляду.
Таким чином, суд вирішує даний адміністративний спір лише у межах предмету спору що стосується періоду часу з 08.02.2017 року і лише щодо перерахунку пенсії відповідно до ст. 63 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-XIII (далі - Закон № 2262-XII) «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник - адвокат Новосад В.О., позовні вимоги підтримали з підстав, наведених у позовній заяві, просили позов задовольнити в повному обсязі та зобов'язати відповідача провести перерахунок і виплату позивачу пенсії відповідно до вищезазначених нормативно-правових актів та документів.
Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області підтримала подані відповідачем заперечення проти позову, які обгрунтовуються тим, що посилання позивача на зміну його грошового забезпечення згідно Постанови КМУ «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 року № 988 є безпідставним оскільки, даною постановою встановлено грошове забезпечення поліцейських, а не працівників міліції. Має місце ліквідація однієї юридичної особи без переходу прав і обов'язків у порядку правонаступництва до інших юридичних осіб, тобто є припинення всіх прав і обов'язків територіальних органів Міністерства внутрішніх справ без визначення правонаступників. Крім того зазначив, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України.
Щодо проведення перерахунку пенсії та її виплати в новому розмірі без виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, відповідач у поданих запереченнях зазначає, що Бюджетним кодексом України передбачено, що бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. В державних бюджетах України на 2015-2017 роки видатки на проведення перерахунку пенсії особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, виходячи з грошового забезпечення поліцейських, не були передбачені у зв'язку з відсутністю підстав. Окрім того, відповідач заперечував відносно подачі звіту про виконання судового рішення, вказуючи на те, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою до виконання головним управлінням. Щодо вимоги про стягнення судових витрат зазначив, що в головного управління відсутні бюджетні асигнування на сплату судового збору, вони спрямовуються лише на виплату пенсій. В задоволенні позову просив відмовити.
Заслухавши позивача та його представника, а також представника відповідача, дослідивши письмові докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню частково за період з 08.02.2017 року з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно витягу з наказу УВС України в Рівненській області №70 о/с від 15.05.1996 року, у відповідності з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, ОСОБА_1 ( М-857214) - майора міліції, старшого інспектора - чергового чергової частини Дубнівського відділу дорожньої міліції, звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних сил за пунктом 64 «б» (через хворобу) з 15 травня 1996 року. Вислуга на день звільнення складала 20 років 02 місяці 08 днів. (а.с. 12)
27 червня 2017 року позивач звернувся до ГУ ПФ України в Рівненській області із заявою, в якій вказував на необхідність здійснення перерахунку, призначеної пенсії в зв»язку з тим, що відбулась зміна розміру грошового забезпечення, яке враховувалось при призначенні йому пенсії, у відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» (N900-VIII). З приводу необхідності здійснення перерахунку позивач звертався також у червні 2017 року на Урядову гарячу лінію (а.с. 19, 21)
Згідно довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за вих. № 5/105 від 25.05.2017 року розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року за посадою старший інспектор чергової частини ВДМ становить 6471,99 гривень. (а.с. 30)
Факт виготовлення і направлення до Головного Управління ПФУ в Рівненській області довідки № 5/96 від 18.05.2017 року підтверджено листом - відповіддю ГУ ПФУ в Рівненській області за вих. № 34/08 від 04.07.2017 року.
Однак, в перерахунку пенсії позивачу було відмовлено листами ГУ ПФ України в Рівненській області. (а.с. 21, 25).
Вирішуючи питання про правомірність чи протиправність відмови позивачу у перерахунку його пенсії відповідно до ст. 63 Закону №2262-XIII, суд виходить з наступного.
Стаття 24 Конституції України гарантує рівність конституційних прав і свобод та рівність всіх громадян перед законом.
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб передбачений Конституцією та законами України.
Нормою статті 46 Конституції України гарантовано право особи на соціальний захист, що включає і право на забезпечення громадян у старості. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ та організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.
Положеннями частини 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частина 1 статті 11 КАС України передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За змістом статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, тобто з урахуванням передбачених законом підстав для звільнення від доказування. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до вимог статті 9 КАС України при вирішенні спору суд керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-XIII (далі - Закон №2262-XII) «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених для поліцейських.
Статтю 63 Закону №2262-XII доповнено вказаною частиною згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 №900-VIII, який набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування (з 29.12.2015).
Відповідно до ч.16 ст.43 Закону №2262-XII, у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку.
Згідно з ч.4 ст.63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набирала чинності з дня її опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію», встановлено грошове забезпечення поліцейських.
Постановою Кабінету Міністрів від 18.11.2015 № 947, чинною станом на 01.01.2016, внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» та затверджено нові схеми посадових окладів керівних працівників та спеціалістів міжрегіонального та регіональних територіальних органів МВС та керівних працівників та спеціалістів міжрегіональних територіальних органів Національної поліції.
Відповідно до абзацу другого пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (згідно із Законом №900-VIII від 23.12.2015) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відтак, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичне складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).
Відповідно до п. 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п. 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Водночас, абзацом 1 пункту 4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним судом України у постанові від 22.04.2014 (справа 21-484а13) та від 13.07.2016 (справа 638/2700/14-а), які з врахуванням вимог ст. 244-2 КАС України є обов'язковими для врахування судами при розгляді справ у подібних правовідносинах.
З'ясувавши обставини справи, проаналізувавши чинне законодавство та оцінивши дії відповідача на предмет їх відповідності законодавству, що регулює спірні правовідносини, суд прийшов до висновку, що відмова відповідача у проведенні позивачу перерахунку раніше призначеної пенсії, з урахуванням інформації про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та посилання на відсутність у Державному бюджеті України на ці цілі відповідних асигнувань є неправомірною, а порушене право позивача підлягає відновленню шляхом зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії.
Разом з тим, слід зазначити, що позивач, а також суд, не наділений повноваженнями встановлювати та обраховувати розмір пенсії в грошовому виразі, оскільки це питання віднесено до компетенції ліквідаційної комісії УМВС України, якою сформовано довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 №5/105 від 25.05.2017 року, дії якої позивачем у даній справі не оскаржуються, а також до компетенції Головного управління пенсійного фонду України в Рівненській області. А тому, в частині позовних вимог, де позивач просить зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії, виходячи з конкретних грошових сум та відсоткового відношення від посадового окладу, слід відмовити.
Також не підлягають задоволенню вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, оскільки постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили є обов'язковою до виконання Головним управлінням пенсійного фонду України, а встановлення контролю є правом, а не обов'язком суду і в даному випадку, конкретними обставинами позивачем не обгрунтовується.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно квитанції № 62 від 25.07.2017 року ОСОБА_1 при подачі адміністративного позову до суду сплачено судовий збір у розмірі 640,00 гривень (а.с.1), який підлягає стягненню на його користь.
На підставі наведеного, керуючись ст. 7-12, 70-71, 94, 105, 106, 160-163 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо непроведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 08 лютого 2017 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268» та довідки № 5/105 від 25.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Рівненській області.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268», та довідки № 5/105 від 25.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Рівненській області, починаючи з 08 лютого 2017 року без обмеження граничного розміру.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області на користь ОСОБА_1 судовий збір, сплачений ним при подачі адміністративного позову у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга на постанову Млинівського районного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Млинівський районний суд. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
СУДДЯ: