Постанова № 70865417, 11.12.2017, Турківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
11.12.2017
Номер справи
458/1097/17
Номер документу
70865417
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 458/1097/17

2-а/458/42/2017

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2017 року суддя Турківського районного суду Львівської області Федитник І.Д., розглянувши в приміщенні Турківського районного суду Львівської області в м.Турка в порядку скороченого провадження відповідно до ст.183-2 КАС України адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Старосамбірського об"єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області про поновлення строку звернення до суду та визнання неправомірним та протиправним рішення про відмову у перерахунку пенсії та зобов"язання здійснити перерахунок та виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 20.11.2017 року звернувся до суду з даним позовом посилається на те, що з 17.04.2012 року вийшов на пенсію у зв"язку з досягненням віку відповідно до Закону України ,,Про службу в органах місцевого самоврядування" та Закону України ,,Про державну службу" та продовжував працювати. 31.01.2013 року звільнений з посади консультанта з господарських питань голови Турківської районної ради Львівської області у зв"язку із виходом на пенсію за віком відповідно до Закону України ,,Про службу в органах місцевого самоврядування" та Закону України ,,Про державну службу". Згідно із законодавством йому була призначена пенсія посадової особи органу місцевого самоврядування і на момент призначення йому пенсії посадової особи органу місцевого самоврядування Управлінню ПФУ в Турківському районі Львівської області було надано відповідні документи, в тому числі, довідку від 30.01.2013 року №01-16 про складові заробітної плати за останні 24 календарних місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України ,,Про службу в органах місцевого самоврядування" та Закону України ,,Про державну службу" для нарахування пенсії, в яку не були включені суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань та індексації.

Під час роботи в Турківській районній раді Львівської області щорічно отримував матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально - побутових питань і індексацію заробітної плати, з яких утримувались страхові внески (ЄСВ). На дату оформлення пенсії не знав, що надана довідка про складові заробітної плати від 30.01.2013 року №01-16 для нарахування пенсії не містила інформації про матеріальну допомогу на

оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань і індексацію заробітної плати.

Після звернення до Турківської районної ради Львівської області йому було надано довідку від 19.05.2017 року №255 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи), що додається для призначення пенсії відповідно до Закону України ,,Про службу в органах місцевого самоврядування" та Закону України ,,Про державну службу", в яку включена матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань і індексація заробітної плати. На всі суми виплат нарахований та сплачений єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 19.05.2017 року звернувся в Старосамбірське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області із заявою щодо перерахунку пенсії згідно довідки про складові заробітної плати від 19.05.2017 року №255, в яку включено достовірні відомості про фактично нараховані та сплачені виплати, а саме, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань і індексація заробітної плати. На його заяву про здійснення перерахунку пенсії від 19.05.2017 року відповідачем 26.05.2017 року відмовлено в перерахунку пенсії згідно довідки про заробітну плату від 19.05.2017 року №255. Відмова обгрунтовується ст.ст.33, 37, 37-1 Закону України ,,Про державну службу" та ст.21 Закону України ,,Про службу в органах місцевого самоврядування" і рішенням, про відмову у перерахунку пенсії не згідний та вважає його неправомірним та таким, що не відповідає законодавству та порушує його конституційне право на пенсійне забезпечення в розмірі, відповідному його заробітній платі.

Відповідно до положення ст.21 Закону України ,,Про службу в органах місцевого самоврядування" пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

За змістом ст.37 Закону України ,,Про державну службу" (у редакції, чинній на час призначення пенсії) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% - 90% від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У частині 1 ст.1 Закону України ,,Про оплату праці" заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього ж закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною 2 статті 33 Закону України ,,Про державну службу" визначено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Згідно з ч.ч.6, 7 ст.33 Закону України ,,Про державну службу" державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і

виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально- побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі ст.35 Закону України ,,Про державну службу" щорічна відпустка державним службовцям надається з виплатою допомоги на оздоровлення. Зазначена матеріальна допомога має систематичний характер, оскільки виплачується щорічно і являється об’єктом для нарахування і утримання страхових внесків до пенсійного фонду.

Отже,чинне законодавство як загальне, так і спеціальне відносить до складу заробітної плати також інші виплати. При цьому, слід врахувати, що надбавки запроваджені нормативно - правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів пенсійного забезпечення і приймається в розрахунок при нарахуванні пенсії лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі і були звільнені зі служби перед їх запровадженням.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація заробітної плати входили до системи оплати праці посадової особи органу місцевого самоврядування.

Крім того, ст.66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до ч.1 ст.66 Закону України ,,Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України від 26 червня 1997 року ,,Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України ,,Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід)

застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Висновок відповідача про те, що матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, однак, яка не включається до складу заробітної плати посадової особи органу місцевого самоврядування, не враховується при обчисленні розміру її пенсії, є наслідком неправильного застосування норм права: перевагу було надано положенням Закону України ,,Про державну службу" та Закону України ,,Про оплату праці", які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин - ст.41 Закону України ,,Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та ст.66 Закону України ,,Про пенсійне забезпечення".

Те саме стосується і сум індексації заробітної плати, на які також були нараховані страхову внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Суми індексації є складовою заробітної плати і входять до складу фонду оплати праці. В порушення вимог ст.37 Закону України ,,Про державну службу" та ст.66 Закону України ,,Про пенсійне забезпечення". Відповідачем до заробітку не було включено суми індексації, як ,,вид оплати праці", на який нараховувався збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, вважає що відповідно до вищевказаних нормативних актів, його пенсія повинна обчислюватись із заробітної плати з урахуванням всіх виплат, на які нараховувались страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Відмова у перерахунку пенсії відповідачем згідно довідки про складові заробітної плати від 19.05.2017 року №255, в яку включено достовірні відомості про фактично нараховані та сплачеш виплати, а саме, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація заробітної плати є наслідком порушення правил застосування норм права.

Оскільки, мав право на врахування матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, які були ним отримані та з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, при призначенні пенсії по віку 31.01.2013 року, йому стало стало відомо лише зараз, тому просить поновити строк звернення до суду.

Просить визнати неправомірним та протиправним рішення Старосамбірського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області щодо відмови в перерахунку пенсії згідно довідки від 19.05.2017 року №255 про складові заробітної плати з урахуванням фактично нарахованих та

сплачених усіх виплат, в тому числі сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Зобов'язати Старосамбірське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області здійснити перерахунок та виплату пенсії посадової особи органу місцевого самоврядування, призначеної в розмірі 80% сум заробітної

плати, з урахуванням фактично нарахованих та сплачених усіх виплат, в тому числі сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально- побутових питань та індексації заробітної плати, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування згідно довідки від 19.05.2017 року №255 про складові заробітної плати починаючи з дати призначення пенсії по віку, а саме з 17.04.2012 року.

Ухвалою судді Турківського районного суду Львівської області від 22.11.2017 року вимоги позивача про зобов"язання здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця, з урахуванням фактично нарахованих та сплачених усіх виплат, в тому числі сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, починаючи з дати призначення пенсії з 17.04.2012 року по 19.05.2017 року залишено без розгляду, у задоволенні позовних вимог про поновлення строку звернення до суду відмовлено та відкрито скорочене провадження у справі.

Представником відповідача -начальником Старосамбірського об"єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області ОСОБА_2 07.12.2017 року подано до суду письмові заперечення, посилаючись на те, що позов не підлягає до задоволення у зв"язку із пропуском позовної давності звернення до суду. ОСОБА_1 отримує пенсію державного службовця з 31.01.2013 року та враховуючи те, що з дня подання заяви з долученою довідкою від 30.01.2013 (яка не містила даних про суми "інші виплати") минуло більше 6-ти місяців, відповідно, позовна вимога щодо зобов’язання здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу з 20.05.2017 року є неправомірною та незаконною, та яка не грунтується на жодних правових підставах. Довідка від 19.05.2017 року № 255, яка містить дані про суми "інші виплати" подана при зверненні до Управління про здійснення перерахунку призначеної пенсії 19.05.2017 року, а не при первинному зверненні про призначення пенсії державного службовця. Враховуючи те, що з дня призначення пенсії 31.01.2013 року минуло більше 6-ти місяців, вважаємо, дії управління щодо перерахунку пенсії на підставі заяви від 19.05.2017 року не можуть бути оскаржені, і наявні підстави для залишення позовної заяви без розгляду в повному обсязі.

Позивач отримує пенсію державного службовця з 31.01.2013 року і 19.05.2017 року звернувся до управління із заявою про перерахунок пенсії у зв'язку з тим, що при виході на пенсію в розрахунок не були включені інші виплати, а саме матеріальні допомоги на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація заробітної плати, на які були нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. На порушені питання щодо перерахунку пенсії була надана відповідь 26.05.2017 року № 1652/05-13.

Відповідно до статті 21 закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

На виконання вимог Закону України ,,Про державну службу" від 16.12.1993

року № 3723 (далі Закон - 3723), зокрема статті 37-1 Закону, якою передбачалося право на проведення перерахунку пенсії, було прийнято ряд нормативно - правових актів, зокрема постанову Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії".

З 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону №3723 (розділ III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 року №213).

У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон 889), скасовано зокрема, статтю 37-1 Закону 3723 (пункт 2 Прикінцеві та перехідні положення Закону 889).Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів" (далі - постанова 1013) скасовано пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865, яким визначався механізм перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону 3723. Згідно статті 33 Закону України №3723-VIII заробітна плата державних службовців складається з посадового окладу, премії, доплати за ранг, надбавки за вислугу років та інших надбавок. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.37 вищезазначеного Закону, пенсія державним службовцям призначалася у відсотках від суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.Матеріальна допомога на оздоровлення та соціально-побутові потреби і індексація до інших надбавок не відносяться. Матеріальна допомога на оздоровлення та соціально - побутові потреби виплачується один або два рази на рік і не є складовою частиною заробітної плати.Матеріальна допомога є одноразовою виплатою і не зазначена в переліку складових заробітної плати, передбачених статтею 33 Закону України №3723-VІІІ. Статтею 1 Закону України ,,Про індексацію грошових доходів населення" дано визначення поняттю індексації грошових доходів населення. Це встановлений законами та іншими нормативно - правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів та послуг.

Зазначене підвищення грошових доходів не передбачене статтею 33 Закону України №3723-VІІІ як складова заробітної плати державного службовця.

Враховуючи вищезазначене, проводити перерахунок та враховувати для обчислення пенсії матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові потреби і індексацію немає підстав.Зважаючи на викладені обставини в їх сукупності вважають, що дії Управління є правомірними та такими, що грунтуються на Конституції, законах України та роз’яснювальних листах Пенсійного фонду України, а від так адміністративний позов є безпідставним, необгрунтованим та таким, що не підлягає до задоволення.

Ознайомившись з матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення .

Судом встановлено, що позивач проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1 і перебуває на обліку в Старосамбірському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України у Львівської області з 31.01.2013 року та отримує пенсію державного службовця.

19.05.2017 року позивач звернувся в Старосамбірське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області із заявою щодо перерахунку його пенсії згідно довідки від 19.05.2017 року №255 про складові заробітної плати в яку включено достовірні відомості про фактично нараховані та сплачені виплати, а саме: матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально - побутових питань та індексація заробітної плати.

Відповідач по заяві позивача 26.05.2017 року прийняв рішення відмовити йому у здійсненні перерахунку пенсії.

Вимоги позивача грунтуються положеннями ст.ст 33, 37, 37-1 Закону України ,,Про державну службу" та поданими доказами: копією паспорта позивачки, копією пенсійного посвідчення, повідомленням від 19.05.2017 року Старосамбірського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відмову у перерахуванні пенсії; довідкою від 19.05.2017 року №255 про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України ,,Про державну службу".

Відповідно ст.37 Закону України № 3723-ХІІ ,,Про державну службу" (у редакції, чинній на час призначення пенсії) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У ч.1 ст.1 Закону України від 24.03.1995 року № 108/95-ВР ,,Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною 2 статті 33 Закону України ,,Про державну службу" №3723-ХІІ передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Згідно з ч.ч.6, 7 ст.33 Закону України ,,Про державну службу" державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися

матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі ст.35 Закону України ,,Про державну службу" щорічна відпустка державним службовцям надається з виплатою допомоги на оздоровлення.

Зазначена матеріальна допомога має систематичний характер, оскільки виплачується щорічно і є об’єктом для нарахування і утримання страхових внесків до Пенсійного фонду.

Відповідно до п.2.3.3 Інструкції по статистиці заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 року за №114/8713, матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (на оздоровлення, у зв'язку з екологічним станом) входить до складу фонду оплати праці.

Таким чином, законодавство як загальне, так і спеціальне, відносить до складу заробітної плати також інші виплати. При цьому надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів грошового забезпечення і приймається в розрахунок при нарахуванні пенсії лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі та були звільнені зі служби після їх запровадження.

Види оплати праці та інших виплат, які враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для перерахунку пенсії не повинні виходити із складової заробітної плати, яку отримував державний службовець на час виходу на пенсію, оскільки таке звуження суперечить ст. 37-1 Закону України ,,Про державну службу".

Тобто, матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань та індексація входила до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, ст. 66 Закону України від 05.11.1991 року № 1788-ХІІ ,,Про пенсійне забезпечення" врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до ч. 1 ст. 66 Закону України ,,Про пенсійне забезпечення" № 1788-ХІІ до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України ,,Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Ст.41 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-ІУ ,,Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії.

До такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з

цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності

цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Висновок Старосамбірського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про те, що матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, однак, яка не включається до складу заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком неврахування правил застосування норм права: перевагу було надано положенням Закону України ,,Про державну службу" № 3723-ХІІ та Закону України ,,Про оплату праці" №108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин ст.41 Закону України ,,Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІУ та ст.66 Закону України ,,Про пенсійне забезпечення" № 1788-ХІІ.

Це стосується і сум індексації заробітної плати, на які також були нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Суми індексації є складовою заробітної плати і входять до складу фонду оплати

праці. У порушення вимог ст.37 Закону України ,,Про державну службу" №3723-ХІІ, ст.66 Закону України ,,Про пенсійне забезпечення" №1788-ХІІ відповідачем до заробітку для обчислення пенсії не було включено суми індексації, як вид оплати праці, на який нараховувався збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Такі висновки викладено в постановах Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року, 14, 28 травня та 6 листопада 2013 року (№№ 21-430а11, 21 -97а13, 21-125а13, 21-350а13 відповідно), та 03.06.2014 року №21-134а14.

Згідно з ч.1 ст 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих же норм матеріального права у подібних правовідносинах є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішеннями Верховного Суду України.

Ст.46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової, або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених Законом.

Відмова Старосамбірського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області у перерахунку пенсії згідно довідки №255 від 19.05.2017 року про складові заробітної плати, в яку включено достовірні відомості про фактично нараховані та сплачені виплати, а саме: матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-

побутових питань та індексація заробітної плати, є наслідком порушення правил застосування норм права.

Посилання відповідача на те, що згідно із Законом України № 76-VIII від 28.12.2014 року ,,Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України" з 01.01.2015 року пенсії державних службовців не перераховуються, так як відсутня постанова Кабінету Міністрів України щодо перерахунку пенсій державних службовців, суд не може прийняти до уваги, так як відсутність нормативного акту звужує права позивача, а також права на час призначення пенсії.

Згідно зі ст.22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Керуючись ст.ст.99,159-163,183-2 КАС України, законами України ,,Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, ,,Про державну службу", ,,Про оплату праці", ,,Про індексацію грошових доходів населення", Постановами Верховного Суду України: № 6-116цс13 від 06.11.2013 року, № 21-125а13 від 14.05.2013 року, № 21-430а11 від 20.02.2012 року, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити частково.

Визнати протиправною відмову Старосамбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області у перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно довідки від 19.05.2017 року № 255 про складові заробітної плати з урахуванням фактично нарахованих та сплачених виплат, в тому числі сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань та індексації заробітної плати, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Зобов'язати Старосамбірське об'єднане управління Пенсійного фонду

України Львівської області здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця ОСОБА_1 із урахуванням фактично нарахованих та сплачених усіх виплат, в тому числі сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно довідки від 19.05.2017 року № 255 про складові заробітної плати, починаючи з 20.05.2017 року та провести перерахунок у відсотках від сум заробітної плати передбачуваних Законом України ,,Про державну службу" у редакції чинній на час призначення пенсії ОСОБА_1 .

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Старосамбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 640 гривень сплаченого судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного

адміністративного суду через Турківський районний суд Львівської області

протягом 10 днів із дня отримання копії постанови з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Головуючий:

11 грудня 2017 року