
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" грудня 2017 р. Справа № 414/2424/17
Провадження № 3/414/498/2017
Суддя Кремінського районного суду в Луганській області ОСОБА_1, за участі особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, прокурора Черного М.О., розглянувши справу про адміністративне корупційне правопорушення відносно ОСОБА_2, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт ЕН № 580954, виданий 11 липня 2007 року Кремінським РВ УМВС України, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює помічником лісничого ДП «Кремінське ЛМГ» Боровенське МЛ, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалася, мешкає за адресою Луганська область, Кремінський район, с. Боровеньки, вул. Лугова, 35 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
До Кремінського районного суду Луганської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, № 182 від 28.11.2017 року, відповідно до якого ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину не визнала, вказала, що дійсно несвоєчасно, тобто лише 16 травня 2017 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, через те, що до Єдиного державного реєстру декларацій не було доступу. При цьому вона вказала, що отримала другого ключа, який необхідний для доступу до Реєстру, лише 14 травня 2017 року в ПАТ КБ «Приватбанк».
Прокурор вважав доведеною вину ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, просив притягнути її до адміністративної відповідальності і накласти на неї штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень 00 копійок.
Суддя, вислухавши пояснення ОСОБА_2 та думку прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши надані до суду докази у їх сукупності та взаємозв’язку, вважаю за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній матеріалів.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, № 182 від 28.11.2017 року, помічник лісничого ДП «Кремінське ЛМГ» ОСОБА_2 , будучи згідно з ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб’єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2017 року по 01.05.2017 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2, подала її несвоєчасно, лише 16.05.2017 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (в редакції Закону № 1700-VII від 14.10.2014) - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 2-7).
При цьому, під час розгляду справи така кваліфікація дій ОСОБА_2 знайшла своє підтвердження, зважаючи на таке.
Так, відповідно до ст. 3 ч. 1 п. 1 п.п. «е» Закону України «Про запобігання корупції» посада помічник лісу, яку обіймала ОСОБА_2, відноситься до тих посад, які передбачають необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов’язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У той же час, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Відповідно до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти.
10.06.2016 року Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088, «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:одним з яких, а саме другий етап, є - з 00 год. 00 хв. 01.01.2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, зазначені у п. 1 цього рішення декларації подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_2, обіймаючи посаду помічника лісничого ДП «Кремінське ЛМГ», відповідно до ст. 1, п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб’єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та відповідно до ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року, була зобов’язана до 01.05.2017 року подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.
Проте, як вбачається із публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk.gov.ua), ОСОБА_2, як працівник ДП «Кремінське ЛМГ» Боровенське МЛ, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування https://public.nazk.gov.ua/declaration/17f73b00-fcce-4fb8-b7b4-3493237fc6aa), лише 16.05.2017 року, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (а.с. 8,9)
Відповідно до отриманої інформації з Адміністративного департаменту Національного агентства з питань запобігання корупції від 27.09.2017 року, яка міститься у матеріалах справи, ОСОБА_2 зареєструвалась в ІТС Реєстр 16.05.2017 2017 року о 10 год. 23 хв. Відразу після цього вона, заповнивши розділи 1-16 декларації, натиснула кнопку «Подати документ», подавши декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і підтвердивши її подання електронним цифровим підписом (а.с. 13,14).
Пояснення ОСОБА_2 щодо затримки у подачі декларації через отримання другого ключа з метою входження до Реєстру суддя до уваги не приймає, строк для подачі декларацій за минулий рік був достатнім для такого подання, більш того він був продовжений з 1 квітня до 1 травня 2017 року.
Отже, приходжу до висновку про наявність вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме у несвоєчасному подані без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Суддя не приймає посилання ОСОБА_2 на ту обставину, що був відсутній доступ до ЄДРД, оскільки в матеріалах справи є відомості про перебої в роботі ІТС Реєстру, але вони були наявні в березні 2017 року (а.с. 24,25).
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка вперше вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відсутність обставин, що пом’якшують або обтяжують відповідальність.
Враховуючи вищевикладене, на ОСОБА_2 необхідно накласти стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки саме таке стягнення є необхідною мірою відповідальності, яка буде достатнім засобом для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Судовий збір на суму 320 грн., відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», підлягає стягненню з ОСОБА_2
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33,34,35,172-6,283,284,294 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 грн., який підлягає сплаті за реквізитами:
Отримувач – Управління державної казначейської служби України, р/р 31112106700151, код платежу 21081100, банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37796309.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу (не пізніш як через п'ятнадцять днів) в порядку примусового виконання постанови стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а саме 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір 320 грн. на реквізити код ЄДРПО суду (для платника збору, для зазначенні у платіжному документі) 05381320 код класифікації доходів (ККД) 22030101 отримувач УДКСУ у Кремінському районі № доходного рахунку щодо сплати судового збору 31216206700151 код за ЄДРПОУ отримувача коштів 37796309 МФО отримувача коштів 804013 банк отримувача коштів ГУДКСУ у Луганській області.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Кремінський районний суд.
Суддя: Є.М ОСОБА_1