Ухвала суду № 70853801, 11.12.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.12.2017
Номер справи
815/6298/17
Номер документу
70853801
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/6298/17

УХВАЛА

11 грудня 2017 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Радчук А.А., вивчивши матеріали адміністративного позову Директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Лібхер-Агро» ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України скасування рішень та визнання зареєстрованими податкових накладних,-

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Лібхер-Агро» до Державної фіскальної служби України про скасування рішень комісії ДФС №98569/40909712 від 18.08.2017р., №128206/40909712 від 31.08.2017р., №194490/40909712 від 29.09.2017р., №194491/40909712 від 29.09.2017р., №194492/40909712 від 29.09.2017р., №194489/40909712 від 29.09.2017р., №194493/40909712 від 29.09.2017р., №217972/40909712 від 11.10.2017р. та визнання зареєстрованими податкових накладних № 6 від 23.07.2017, № 9 від 09.08.2017 р., № 10 від 26.08.2017 р., № 11 від 26.08.2017 р., № 12 від 31.08.2017 р., № 13 від 31.08.2017 р., № 14 від 31.08.2017 р., № 16 від 01.10.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно п.п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 КАС України; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суддя встановив наявність підстав для залишення позову без руху, оскільки він поданий із порушенням вимог встановлених ст. 106 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» установлено, що у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600,00 гривень.

Підпунктом 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем, в порушення приписів ч. 3 ст. 106 КАС України, доказів сплати судового збору до суду не надано, підстав для звільнення від сплати судового збору не зазначено.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 106 КАС України позивач на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Як вбачається з тексту позовної заяви, позивач, серед іншого, просить скасувати рішення комісії ДФС №98569/40909712 від 18.08.2017р., №128206/40909712 від 31.08.2017р., №194490/40909712 від 29.09.2017р., №194492/40909712 від 29.09.2017р., №194489/40909712 від 29.09.2017р., №194493/40909712 від 29.09.2017р., №217972/40909712 від 11.10.2017р., проте копій вказаних рішень до позовної заяви не надає, як і не надає жодного доказу в обґрунтування обставин неможливості надання їй копії.

Крім того, позивач, серед іншого, просить визнати зареєстрованими податкові накладні № 6 від 23.07.2017, № 9 від 09.08.2017 р., № 10 від 26.08.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, проте копій вказаних накладних до позовної заяви не надає, як і не надає жодного доказу в обґрунтування обставин неможливості надання їй копії.

Суддя звертає увагу позивача на положення вимог ст.71 КАС України, відповідно до якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд сприяє вказаному обовязку сторони лише якщо сторона не може самостійно надати докази з зазначенням причин неможливості їх надання, що співвідноситься зі ст.106 КАС України щодо вимог до позовної заяви. Проте позивач не навів жодного обґрунтування з наданням відповідних доказів щодо неможливості виконати свій обовязок (копії запитів, звернень до відповідних установ, їх відповіді на вказані запити тощо).

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Проте позивачем не зазначено його поштову адресу

Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків позовної заяви.

Недоліки позову необхідно усунути шляхом зазначення поштової адреси позивача, шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у відповідності до положень Закону України «Про судовий збір» за подання даного адміністративного позову у загальному розмірі 12800 грн., шляхом надання рішень комісії ДФС №98569/40909712 від 18.08.2017р., №128206/40909712 від 31.08.2017р., №194490/40909712 від 29.09.2017р., №194492/40909712 від 29.09.2017р., №194489/40909712 від 29.09.2017р., №194493/40909712 від 29.09.2017р., №217972/40909712 від 11.10.2017р., та податкових накладних № 6 від 23.07.2017, № 9 від 09.08.2017 р., № 10 від 26.08.2017 р.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя,-

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Лібхер-Агро» ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України скасування рішень та визнання зареєстрованими податкових накладних залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в пятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та розяснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 4 ст. 107 КАС України, позов буде повернутий позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СуддяРадчук А.А.