Постанова № 70853544, 10.12.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2017
Номер справи
815/6354/17
Номер документу
70853544
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2017 року м. Одеса Справа № 815/6354/17Одеський окружний адміністративний суд в складі колегії

головуючого судді Іванова Е.А., суддів Єфименко К.С., Свида Л.І.

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщені суду в м. Одесі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 районної організації Всеукраїнського обєднання «Бітьківщина» до ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області про визнання незаконними дії та зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 районної організації Всеукраїнського обєднання Бітьківщина до ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області в якому позивач просить суд:

визнати незаконними дії ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області щодо відхилення кандидатур ОСОБА_1 районної організації ВО Батьківщина для обов'язкового включення до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449, утворених у межах Таїровської селищної об'єднаної територіальної громади;

зобов'язати ОСОБА_1 районну виборчу комісію Одеської області повторно розглянути документи, подані для обов'язкового включення кандидатур від ОСОБА_1 районної організації ВО Батьківщина до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449 , утворених у межах Таїровської селищної об'єднаної територіальної громади.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 03 грудня 2017 року ОСОБА_1 районною організацізю ВО «Батьківщина» до ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області було подано пакет документів в порядку передбаченому ст. 23 Закону України Про місцеві вибори для включення кандидатур від ОСОБА_1 районної організації ВО «Батьківщина» до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниц № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449. ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області від 07 грудня 2017 року № 46 ОСОБА_1 районну організацію ВО «Батьківщина» було повідомлено про відхилення поданих кандидатур. Документи, які було подано до ОСОБА_1 районної організації ВО «Батьківщина» для реєстрації кандидатур для обовязкового включення до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449 відповідають вимогами вищезаначених положень Закону України Про місцеві вибори та були прийняті для розгляду ОСОБА_1 районною виборчою комісією Одеської області, що підтверджується підписом голови вказаної комісії ОСОБА_2 про прийняття подання з відповідними додатками. Проте позивач вважає, що дії ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області щодо відхилення кандидатур ОСОБА_1 районної організації ВО «Батьківщина» для обовязкового включення до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449 незаконними та такими що не відповідають вимогам законодавства про вибори, а тому звернувся до суду з вказаним позовом.

Представник позивача в судове засідання зявився.

Представник відповідача в судове не зявився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце проведення судового засідання, заперечень на позов не надав.

Відповідно до ч. 11 ст. 172 КАС України суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк після надходження позовної заяви. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли до дня голосування, вирішуються судом у дводенний строк, але не пізніше ніж за дві години до початку голосування. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли у день голосування вирішуються судом до закінчення голосування. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли у день голосування, але після закінчення голосування, вирішуються судом у дводенний строк після надходження позовної заяви.

ОСОБА_3 ч. 12 ст. 172 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Судом встановлено, що на ХІV зїзді Політичної партії Всеукраїнське обєднання «Батьківщина» прийнято рішення від 15.11.2017 року «Про участь місцевих організацій політичної партії Всеукраїнське обєднання «Батьківщина» у місцевих виборах, що відбудуться 24 грудня 2017 року».

ОСОБА_3 з протоколу ІІ-етапу ХІІІ звітно-виборчої конференції ОСОБА_1 районної організації Всеукраїнське обєднання «Батькіщина» від 11.03.2017 року ОСОБА_4 обрано головою ОСОБА_1 районної організації Всеукраїнське обєднання «Батькіщина» (а.с. 11).

Відповідно до п. 4.6 Статуту Всеукраїнського обєднання «Батькіщина» голова територіальної партійної організації представляє партійну організацію у відносинах з відповідними органами державної виконавчої влади і місцевого самоврядування, засобами масової інформації, обєднаннями громадян, політичними партіями та громадськими організаціями (а.с. 23).

03 грудня 2017 року ОСОБА_1 районною організацізю ВО «Батьківщина» до ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області було подано подання (пакет документів) в порядку передбаченому ст. 23 Закону України Про місцеві вибори для включення кандидатур від ОСОБА_1 районної організації ВО «Батьківщина» до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449. Дане подання було підписано головою ОСОБА_1 районної організації Всеукраїнське обєднання «Батькіщина» ОСОБА_4 (а.с. 12-13).

Дане право було реалізовано у відповідності до ч.1 ст. 23 Закону, а саме, право подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій мають місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання.

ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області від 07 грудня 2017 року № 46 ОСОБА_1 районну організацію ВО «Батьківщина» було повідомлено про відхилення поданих кандидатур (а.с. 47).

Проте суд вважає дії ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області щодо відхилення кандидатур ОСОБА_1 районної організації ВО «Батьківщина» для обовязкового включення до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449 незаконними та такими що не відповідають вимогам законодавства про вибори з огляду на наступне.

Положеннями ст. 21 Закону України Про місцеві вибори встановлено, що до складу виборчої комісії, що здійснює підготовку та проведення відповідних місцевих виборів, можуть входити громадяни України, які мають право голосу на цих місцевих виборах.

Громадянин України може одночасно входити до складу лише однієї виборчої комісії, що здійснює підготовку та проведення місцевих виборів чи будь-яких інших виборів, або комісії з референдуму, якщо процес зазначених виборів чи референдуму проводиться одночасно з процесом відповідних місцевих виборів.

До складу виборчої комісії не можуть входити кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, їх довірені особи, представники в територіальній виборчій комісії, уповноважені особи місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, офіційні спостерігачі, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, судді, працівники судів та правоохоронних органів, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

У разі якщо одночасно з місцевими виборами проводяться інші вибори, до складу виборчої комісії не можуть входити кандидати, які балотуються на цих виборах, їх довірені особи, представники в Центральній виборчій комісії, уповноважені особи партій - субєктів відповідних виборчих процесів, офіційні спостерігачі.

Відповідно до ч.1 ст. 23 Закону україни Про місцеві вибори передбачено що дільнична виборча комісія утворюється відповідною районною, міською (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районною у місті територіальною виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії.

Право подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій мають:

місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання;

місцеві організації політичних партій, кандидатів у депутати від яких зареєстровано в багатомандатних виборчих округах;

кандидати у депутати в одномандатних виборчих округах;

кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.

При утворенні дільничної виборчої комісії відповідна територіальна виборча комісія визначає осіб, які підлягають включенню до складу відповідної дільничної виборчої комісії, з числа кандидатур, поданих субєктами подання, шляхом жеребкування, що проводиться у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією, не пізніш як на пятий день після закінчення строку внесення подань щодо кандидатур до складу такої комісії.

Щодо кандидатур, поданих місцевими організаціями політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, жеребкування не проводиться. Кандидатури від таких субєктів подання включаються до складу кожної дільничної виборчої комісії за умови наявності відповідних подань та їх відповідності встановленим цим Законом вимогам.

Кандидатури, внесені до складу дільничної виборчої комісії, можуть бути відхилені лише з підстав їх невідповідності вимогам, зазначеним у статті 21 цього Закону, порушення вимог частин першої, другої, четвертої та пятої цієї статті або застосування механізму жеребкування, передбаченого цією частиною.

Рішення про відхилення кандидатур не приймається.

Відовідно до ч. 4 ст. 23 Закону України Про місцеві вибори місцева організація партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, місцева організація партії, кандидати в депутати від якої зареєстровані у багатомандатному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів, вносять до відповідної територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії). Подання підписується відповідно керівником місцевої організації партії та засвідчується печаткою відповідної місцевої організації партії або печаткою організації відповідної політичної партії вищого рівня.

Кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови, старости вносить до територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій (не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії) за своїм підписом.

Зазначені подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій подаються за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, не пізніш як за 20 днів до дня виборів.

До подання додаються:

ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України та сторінок, де зазначаються відомості про місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (ксерокопії тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, недавно прийнятих до громадянства України) кожної запропонованої особи;

заяви осіб, запропонованих до складу дільничної виборчої комісії, про згоду на участь у роботі виборчої комісії від відповідного субєкта подання, згоду виконувати посадові обовязки голови, заступника голови або секретаря виборчої комісії, про ненадання згоди на участь у роботі виборчої комісії іншим субєктам подання на відповідних виборах та з обовязковим зазначенням відомостей про засоби звязку (контактний телефон);

копія свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії, засвідчена територіальним органом центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належать питання реалізації державної політики у сфері державної реєстрації (легалізації) обєднань громадян, або посвідчена нотаріально, після офіційного оголошення про початок виборчого процесу.

Частиною 5 ст. 23 Закону України Про місцеві вибори встановлено, що у поданні щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії зазначаються такі відомості:

прізвище, власне імя (усі власні імена) та по батькові (за наявності) особи;

число, місяць, рік народження;

громадянство особи;

освіта;

місце роботи (заняття), посада;

місце проживання (адреса житла) особи, а також контактні телефони;

наявність досвіду щодо участі в роботі виборчих комісій чи комісії референдуму;

відомості про відсутність у особи судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, яка не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

Доказів того, що документи, які було подано до ОСОБА_1 районної організації ВО «Батьківщина» для реєстрації кандидатур для обовязкового включення до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449 не відповідають вимогами вищезазначених положень Закону України Про місцеві вибори матеріали справи не містять.

Крім того суд зазначає, що дані документи були прийняті для розгляду ОСОБА_1 районною виборчою комісією Одеської області, що підтверджується підписом голови вказаної комісії ОСОБА_2 про прийняття подання з відповідними додатками.

Як зазначив, представник ОСОБА_1 районної організації ВО Батьківщина у своєму позові головою ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області ОСОБА_2 усно було повідомлено, що підставами для відхилення кандидатур для обовязкового включення до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449 були неналежним чином оформлені виборчі документи, а саме подання підписане головою місцевої партійної організації ОСОБА_5, у якого на розсуд комісії, відсутнє право підписувати документи ОСОБА_1 районної організації ВО Батьківщина з урахуванням висновка Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області №239/2016 року, погоджений начальником Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області ОСОБА_6 21.10.2016 року.

Проте 08 грудня 2017 року ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду (а.с. 39-46) по справі №509/4812/17 залишено без змін постанову Овідіопольського районного суду Одеської області від 5 грудня 2017 року (а.с. 31-38) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 районної організації ВО «Батьківщина» до Таїровської селищної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови Таїровської СВК та зобовязання повторно розглянути документи щодо реєстрації кандидата на посаду селищного голови, визнання дії Таїровської СВК з прийняття протиправного рішення про відмову в реєстрації кандидата на посаду селищного голови, якою адміністративний позов ОСОБА_1 районної організації ВО «Батьківщина» задоволено частково та зазначено:

визнати протиправною та скасувати постанову Таїровської селищної виборчої комісії №101 від 30.11.2017 року «Про розгляд поданих документів ОСОБА_1 районної організації ВО «Батьківщина» для реєстрації кандидата на посаду Таїровського селищного голови та кандидатів в депутати Таїровської селищної ради на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад обєднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, що відбудуться 24 грудня 2017 року» в частині відмови в реєстрації кандидатом на посаду Таїровського селищного голови ОСОБА_5.

зобовязати Таїровську селищну виборчу комісію повторно розглянути документи, подані ОСОБА_1 районною організацією ВО «Батьківщина» для реєстрації кандидата на посаду Таїровського селищного голови ОСОБА_5.

В мотивувальній частині рішення Одеського апеляційного адміністративного суду від 08.12.2017 року чітко зазначено, що ОСОБА_5 є громадянином України, на даний час законно очолює ОСОБА_1 районну організацію ВО «Батьківщина» та має право підписувати документи будь-якого характеру, що відносяться до його компетенції.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Суд враховує, що в листі ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області від 07 грудня 2017 року № 46 взагалі відсутні посилання на обставини, що стали підставами для відхилення кандидатур для обовязкового включення до складу дільничних комісій.

Тому ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09.12.2017 року суд зобовязав ОСОБА_1 районну виборчу комісію Одеської області надати до 10 год. 45 хв. 10.12.2017 року до Одеського окружного адміністративного суду письмові пояснення щодо підстав відхилення кандидатур поданих ОСОБА_1 районною організацією Всеукраїнського обєднання Бітьківщина для обовязкового включення до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць №№510682, 610683, 510684, 510685, 510706, 511449 та засвідчені належним чином письмові докази на підтвердження даних підстав та на час прийняття рішення по справі жодного пояснення не надходило, а тому суд доходить висновку щодо не заперечення відповідача з обставинами зазначеними в позові.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

ОСОБА_3 ч. 4 ст. 71 КАС України суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.

Також, суду не надано відомостей, чи взагалі розгадалось вказане питання на засіданні ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області, що відбулось 07 грудня 2017 року.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що ОСОБА_1 районною комісією Одеської області відхилення кандидатур для обовязкового включення до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449 було здійснено безпідставно та з порушенням вимог чинного законодавства України.

При цьому суд зазначає, що при прийнятті в подальшому відповідачем рішення, останній не вправі відхиляти кандидатури поданні ОСОБА_1 районної організації Всеукраїнського обєднання Бітьківщина з тих самих підстав, встановлених судом в цьому рішенні, за яких судом визнані незаконними дії відповідача.

За змістом ч. 1 ст. 12 Закону, суб'єктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах є: 1) виборець; 2) Центральна виборча комісія; 3) виборчі комісії, сформовані (утворені) відповідно до цього Закону або інших законів України, які уповноважені забезпечувати організацію та проведення відповідних місцевих виборів; 4) кандидати в депутати, кандидати на посади сільського, селищного, міського голови, старости; 5) місцева організація партії, яка висунула кандидата (кандидатів) для участі у відповідних місцевих виборах; 6) офіційний спостерігач від кандидата, від місцевої організації партії субєкта відповідного виборчого процесу, від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.

Пунктом 3.1.1 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, повязаних з виборчим процесом» від 01.11.2013 №15 визначено, у порядку, передбаченому статтею 172 КАС України, звернутися до суду мають право особи, які мають намір реалізувати своє право на участь у виборчому процесі або набути статусу субєкта виборчого процесу, у разі відмови в цьому виборчими комісіями або органами державної влади чи органами місцевого самоврядування. Якщо така відмова не оскаржена або визнана законною, то ці особи не мають права оскаржувати подальші рішення, дії та бездіяльність виборчих комісій або органів державної влади чи органів місцевого самоврядування у виборчому процесі як субєкти відповідного процесу та не мають права в подальшому на подання позову у вказаному порядку.

Рішенням Європейського суду з прав людини у справі "Мельниченко проти України" від 19.10.2004 року зазначено, що стаття 3 Протоколу №1 до Конвенції проголошує фундаментальний принцип для ефективної політичної демократії та є відповідно найвищою цінністю в системі Конвенції. "Демократія без сумніву є фундаментальною ознакою у Європейському суспільстві.. Це зрозуміло по-перше, з Преамбули Конвенції, яка встановлює дуже тісний зв'язок між конвенцією та демократією, закріплюючи, що визначення та подальша реалізація прав та основних свобод людини найкраще забезпечується, з одного боку, ефективною політичною демократією та, з іншого боку, однаковим розумінням та дотриманням прав людини. Преамбула далі підтверджує, що Європейські країни мають спільну спадщину політичних традицій, ідей, свобод та верховенство права.

Статтею 3 Конвенції, будь-яке законодавство про вибори має бути оцінено у світлі політичного розвитку країни, широкі межі розсуду держави у цій сфері обмежені зобов'язанням поважати фундаментальні принципи ст. 3, зокрема "вільне вираження думки народу під час вибору законодавчого органу". Умови права голосувати та бути обраним не можуть обмежувати права до такого ступення, щоб позбавити їх суті та ефективності взагалі, що вони переслідують законну мету та що заходи, які вживалися, є пропорційними.

Аналогічна позиція щодо пропорційності заходів щодо обмеження виборчих прав висловлені ЄСзПЛ при розгляді справи Ковач проти України (Заява № 39424/02) від 07.02.2008.

Частиною першою статті 38 Конституції України передбачено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

У пункті 54 рішення ЄСПЛ у справі «Пічкур проти України» зазначив, що наведених вище міркувань ЄСПЛ достатньо для висновку про те, що різниця в поводженні, на яку заявник скаржився, порушувала статтю 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), згідно з якою користування правами та свободами, визнаними в Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою - статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, належності до національних меншин, майнового стану, народження, або за іншою ознакою.

Враховуючи те, що рішення ЄСПЛ є джерелом права та обов'язковими для виконання Україною відповідно до статті 46 Конвенції, суди при розгляді справ зобов'язані враховувати практику ЄСПЛ у тому числі й у рішенні у справі «Пічкур проти України», як джерело права відповідно до ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».

Рішення Європейського суду з прав людини згідно зі ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» застосовуються судами як джерело права.

ОСОБА_3 ч. 2 ст. 8 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Враховуючи те, що доказів того, що документи, які було подано до ОСОБА_1 районної організації ВО «Батьківщина» для реєстрації кандидатур для обовязкового включення до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449 не відповідають вимогами положень Закону україни Про місцеві вибори матеріали справи не містять, в листі ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області від 07 грудня 2017 року № 46 взагалі відсутні посилання на обставини, що стали підставами для відхилення кандидатур для обовязкового включення до складу дільничних комісій, суд вважає, що ОСОБА_1 районною комісією Одеської області відхилення кандидатур для обовязкового включення до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449 було здійснено безпідставно, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 9 ст. 172 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.3 ст. 94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Враховуючи те, що позивачем не сплачений судовий збір при поданні позовної заяви, проте суд вирішив задовольнити позовні вимог позивача, на підставі ст. 94 КАС України суд стягує з ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1600 грн..

Керуючись Законом України «Про місцеві вибори», ст.ст. 2, 14, 71, 86, 94, ч.2 ст. 162, 163, 172, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 районної організації Всеукраїнського обєднання «Бітьківщина» до ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області задовольнити.

Визнати незаконними дії ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області щодо відхилення кандидатур ОСОБА_1 районної організації ВО Батьківщина для обов'язкового включення до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449, утворених у межах Таїровської селищної об'єднаної територіальної громади;

Зобов'язати ОСОБА_1 районну виборчу комісію Одеської області повторно розглянути документи, подані для обов'язкового включення кандидатур від ОСОБА_1 районної організації ВО Батьківщина до складу дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць № 510682, №510683, №510684, №510685, №510706, №511449, утворених у межах Таїровської селищної об'єднаної територіальної громади.

Стягнути з ОСОБА_1 районної виборчої комісії Одеської області (код ЄДРПОУ 34010731, місцезнаходження: 67801, Одеська область, Овідіопольський район, см. Овідіополь, вул. Т. Шевченка, 169) за рахунок бюджетних асигнувань в дохід Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) 828011; рахунок отримувача 31212206784005; код класифікації доходів бюджету 22030001, судовий збір у розмірі 1600 грн. (одна тисяча шістсот гривень).

Постанова набирає законної сили відповідно до ст..177 КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана у дводенний строк з дня проголошення. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

СуддяЕ.А. Іванов

СуддяК.С. Єфіменко

СуддяЛ.І. Свида