
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 грудня 2017 року Справа № 805/4304/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Черникова А.О., ознайомившись з позовною заявою Представників громади в особі ініціативної групи ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Мар'їнської податкової інспекції Великоновосілківське відділення про визнання протиправним рішення та відміни ставки плати за землю за межами населеного пункту в розмірі 1 %,
В С Т А Н О В И В:
Представники громади в особі ініціативної групи ОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулись до суду з позовом до Мар'їнської податкової інспекції Великоновосілківське відділення про визнання протиправним рішення та відміни ставки плати за землю за межами населеного пункту в розмірі 1 %.
Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивачі просять суд визнати протиправним рішення Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Великоновосілківського відділення Головного управління ДФС у Донецькій області.
Всупереч вимогам зазначеної норми позивачами до позовної заяви копії оскаржуваного рішення податкового органу не надано.
Крім того, з позовної заяви вбачається, що позивачі просять суд ухвалити рішення, яким відмінити ставку плати за землю за межами населеного пункту в розмірі 1 %.
Однак, відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання не чинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Отже, суд зазначає, що позивачам необхідно визначитися з позовними вимогами та привести другу заявлену позовну вимогу у відповідність до положень ч. 4 ст. 105 КАС України.
Приписами частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідачами у справі, згідно ст. 50 КАС України, є суб'єкти владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Суд зазначає, що позивачі визначили відповідачем по справі Мар'їнську податкову інспекцію Великоновосілківське відділення, але згідно відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, вбачається, що така юридична особа, як Мар'їнська податкова інспекція Великоновосілківське відділення у держаному реєстрі не значиться.
З огляду на те, що суб'єкти владних повноважень у адміністративному процесі повинні мати адміністративну процесуальну правосуб'єктність відповідно до вимог ст. 48 КАС України, у відповідності до чого позивачам необхідно визначити належного відповідача з урахуванням відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 зазначеного кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачам строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Представників громади в особі ініціативної групи ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Мар'їнської податкової інспекції Великоновосілківське відділення про визнання протиправним рішення та відмінити ставку плати за землю за межами населеного пункту в розмірі 1 % - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання суду належним чином оформленої позовної заяви, а саме: приведення другої заявленої позовної вимоги у відповідність до положень ч. 4 ст. 105 КАС України, визначення належного відповідача з урахуванням відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та надання копії оскаржуваного рішення Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Великоновосілківське відділення Головного управління ДФС у Донецькій області у кількості двох примірників.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до адміністративного суду апеляційної інстанції апеляційної скарги через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Черникова А.О.