Постанова № 70852440, 05.12.2017, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.12.2017
Номер справи
805/3078/17-а
Номер документу
70852440
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 грудня 2017 р. Справа №805/3078/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

час прийняття постанови:14:34

Донецький окружний адміністративний суд в складі колегії суддів:

Головуючого судді Христофорова А.Б.,

суддів Кошкош О.О.,

Галатіної О.О.,

при секретарі Хороші С.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Експрес" до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області про визнання протиправною та скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Експрес", звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт АН №0050232 від 25.07.2017 року, в обґрунтування позовних вимог, зазначив, що 04 липня 2017 року Управлінням Укртрансбезпеки в Донецькій області проведено рейдову перевірку позивача на предмет додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом, за результатами чого складено акт №050962 від 04.07.2017, яким встановлено порушення ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт". Копію постанови № 0050232 від 25.07.2017 року про застосування адміністративно-господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт позивачем отримано 02.08.2017 року. Позивач зазначає, що з його боку відсутні порушення та вважає, що висновки акту є необґрунтованими, оскільки схеми маршруту, розклад руху, таблиці вартості проїзду, дозвіл на міжобласне перевезення були наявні під час перевірки, однак не прийняті до уваги. Перевезення пасажирів здійснювалось за маршрутом «Донецьк-Запоріжжя» та заїзд до м. Волноваха був здійснений задля вирішення поточних виробничих питань, отже, просить суд визнати протиправною та скасувати спірну постанову.

Відповідачем через відділ документообігу суду надано заперечення на адміністративний позов, в обґрунтування якого зазначив, що під час рейдової перевірки позивача було встановлено, що позивачем здійснювалось перевезення пасажирів за маршрутом «Волноваха -Запоріжжя», під час якої виявлені порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» відсутність схеми маршруту, розкладу руху, таблиці вартості проїзду, дозволу на міжобласне перевезення, також згідно єдиного електронного реєстру, відсутня інформація про наявність у позивача маршруту регулярних міжобласних перевезень «Волноваха-Запоріжжя». З урахуванням виявлення зазначених порушень складено акт від 04.07.2017 року, який є службовим документом та носієм доказової інформації. 14.07.2017 року позивачем отримано запрошення на розгляд справи, 25.07.2017 року винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу у сумі 1700,00 грн. Позивачем права на оскарження постанови в адміністративному порядку використано не було, отже, спірна постанова є правомірною. Крім того, зазначає, що згідно наданого до позовної заяви розкладі руху, кінцевим місцем маршруту є м.Донецьк, тобто документ не адаптований до фактичного здійснення перевізником даного виду маршруту та не відповідає фактичному маршруту, який був зафіксований під час рейдової перевірки, а саме «Волноваха- Запоріжжя».З огляду на зазначене просить відмовити у задоволені позовних вимог.

Представник позивача до судового засідання не з'явився про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, через відділ документообігу суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника, наполягав на задоволені позовних вимог.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, з заявами та клопотаннями про відкладання розгляду справи до суду не звертався.

Колегія суддів, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Експрес" (код ЄДРПОУ 33222009, вул. Шевцової, буд. 26, м. Волноваха, Волноваського району, Донецької області, 85700), пройшов передбачену законом процедуру державної реєстрації, є юридичною особою та в даних правовідносинах, у відповідності до вимог ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України, здатний особисто здійснювати свої права та обов'язки.

Відповідач, Державна служба України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області, є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства), відповідно до Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 року( далі- Положення №103) та у відповідності до вимог ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України, здатний особисто здійснювати свої права та обов'язки.

Відповідно до пункту 8 Положення №103, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.

Судом встановлено, що Управлінням Укртрансбезпеки у Донецькій області відповідно до направлення на перевірку №015740 від 30.06.2017 року та Наказу №627 від 30.06.201 року про затвердження щотижневого графіка проведення рейдових перевірок, які здійснюються територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті, 04.07.2017 року о 06-38 год у м. Волноваха проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Експрес", за маршрутом Волноваха - Запоріжжя, транспортного засобу БАЗ А 079.23 з державними номерними знаками АН 0162 ЕВ.

В ході перевірки виявлені порушення ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" та складено акт №050962 від 04.07.2017 року.

Порушення полягали у тому, що під час здійснення міжобласних перевезень, перевізник не забезпечив наявність у водія схеми маршруту, розкладу руху, таблиці вартості проїзду, дозволу на міжобласне перевезення.

Відповідно до листа від 13.07.2017 року №1983/22-17 ТОВ "Авто-Експрес" запрошено на розгляд справи, який ним було отримано 14.07.2017 року.

З урахуванням порушень виявлених під час перевірки та висновків акту перевірки, 25.07.2017 року управлінням Укртрансбезпеки у Донецькій області винесено постанову АН №0050232 про застосування адміністративно-господарського штрафу у сумі 1700,00 грн.

Позивач у позовній заяві зазначив, що перевезення пасажирів здійснювалось за маршрутом «Донецьк-Запоріжжя», про що були надані документи під час перевірки та розгляду справи відповідачем, однак до уваги взяті не були, а заїзд до м. Волноваха був здійснений задля вирішення поточних виробничих питань.

Спеціальним законом, що регулює спірні правовідносини, є Закон України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 (далі - Закон №2344-III), відповідно до статті 1 якого автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Статтею 6 Закону №2344-III передбачено, що державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі). Рейдові перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України. У разі проведення позапланових і рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, про час проведення перевірки не інформується.

На виконання вимог статті 6 Закону №2344-III, постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 було затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок №1567), який визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами, а також диспетчерського контролю за роботою автомобільних перевізників.

Відповідно до пункту 4 Порядку №1567, державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Пунктом 15 Порядку №1567 передбачено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється, виключно: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) (далі - Європейська угода); відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3, що встановлено пунктом 21 Порядку №1567.

Згідно з пунктом 22 Порядку №1567, у разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис.

Як раніше було зазначено, відповідачем при проведені перевірки встановлені порушення ст. 39 Закону №2344-ІІІ , які викладені у акті перевірки, водій був ознайомлений з актом перевірки, однак від підпису та пояснень відмовився, про що є запис у акті.

Згідно з абзацом 3 частини першої статті 60 Закону №2344-ІІІ встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарський штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пунктів 25-26 Порядку №1567 здійснення державного контролю на автомобільному транспорті справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання, справа про порушення згідно із пунктом 27 зазначеного Порядку, розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Матеріалам справи підтверджено, що позивач був повідомлений про місце, дату та час розгляду справи, та за наслідком розгляду справи, постановою АН №0050232 застосовано до позивача штраф у сумі 1700,00 грн. Правом на позасудове врегулювання спору шляхом оскарження постанови до вищого рівня не скористався.

Щодо порушення позивачем, як перевізником, вимог Закону №2344, яке полягало у не забезпечені наявності у водія схеми маршруту, розкладу руху, таблиці вартості проїзду, дозволу на міжобласне перевезення.

У відповідності до ст. 35 Закону №2344, послуги пасажирського автомобільного транспорту поділяють на послуги з перевезення пасажирів автобусами, на таксі та легковими автомобілями на замовлення.

Послуги з перевезення пасажирів автобусами можуть надаватися за видами режимів організації перевезень: регулярні, регулярні спеціальні, нерегулярні.

Перевезення пасажирів автобусами в режимі регулярних пасажирських перевезень здійснюють автомобільні перевізники на автобусних маршрутах загального користування на договірних умовах із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Автобусні маршрути за видами сполучень поділяються на: міські, приміські, міжміські, міжнародні.

Положеннями ст. 39 Закону №2344 передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Також, відповідно до п.1.3 Наказу № 278 від 07.05.2010 р «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту» (далі - Наказ №278), який встановлює вимоги до паспортів автобусних маршрутів регулярних та регулярних спеціальних перевезень, процедуру розроблення, погодження та затвердження таких паспортів, вбачається, що автомобільний перевізник повинен забезпечити: водія автобуса, що здійснює перевезення пасажирів за маршрутом регулярних перевезень, - таблицею вартості проїзду (крім міських перевезень), схемою маршруту та копією затвердженого організатором перевезень розкладу руху.

Відповідно до п 1.4 Наказу №278, схема маршруту та розклад руху регулярних перевезень або відповідний примірник паспорта регулярних спеціальних перевезень пред'являються водієм автобуса під час здійснення перевезень пасажирів та перевізником за його місцезнаходженням для перевірки представникам Державної служби України з безпеки на транспорті під час здійснення ними державного контролю та представникам Державної автомобільної інспекції МВС України (далі Державтоінспекція).

У відповідності до п.2.1 Наказу №278, паспорт маршруту включає: схему маршруту; характеристику маршруту, у тому числі відомості щодо усіх залізничних переїздів, через які проходить автобусний маршрут (у разі їх наявності); копію затвердженого організатором розкладу руху автобусів: графік режиму праці та відпочинку водіїв; таблицю вартості проїзду, затверджену перевізником (для регулярних перевезень); список пасажирів (для регулярних спеціальних перевезень), перевезення яких передбачено договором про регулярні спеціальні перевезення та які застраховані в установленому законодавством порядку (крім маршрутів регулярних спеціальних перевезень у межах населеного пункту та маршрутів, що виходять за межі території населеного пункту, протяжність яких не більше ніж 50 кілометрів, а також туристично-екскурсійних перевезень); відомості про зміни на маршруті; умови здійснення перевезень на маршруті (для регулярних спеціальних перевезень); акт відповідності паспорта автобусного маршруту умовам здійснення перевезень на маршруті (для регулярних спеціальних перевезень);договір про надання послуг (для регулярних спеціальних перевезень); відомості про виявлені порушення умов здійснення перевезень пасажирів, що розміщуються на зворотному боці титульного аркуша паспорта (для регулярних спеціальних перевезень).

У паспорті маршруту зазначають назву маршруту, яка складається з назв початкового та кінцевого пунктів маршруту (зупинок), а для приміських, міжміських автобусних маршрутів загального користування - з назв автостанцій, у разі їх відсутності - з назв зупинок, передбачених розкладом руху.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 р. №176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» (далі-Правила №176), вказано, міжобласний та міжнародний автобусний маршрут загального користування відкриває Укртрансбезпека.

Пунктом 30 Правил №176, визначено, що перевезення пасажирів за приміськими та міжміськими маршрутами, які виходять за межі території областей (міжобласні маршрути), здійснюється на підставі дозволу, який видається в установленому законодавством порядку. Витяг з дозволу повинен перебувати в автобусі.

Відповідно до п.47 Правил №176, перевізник проводить стажування водія перед переведенням його на новий регулярний маршрут або на відмінну модель автобуса, ознайомлює з паспортом маршруту та видає водію витяг з нього.

Відповідно до п.2.14. Наказу №278, інформація про перевізника, який отримав право обслуговувати маршрут регулярних перевезень, вноситься до відповідного реєстру автобусних маршрутів згідно з вимогами наказу Міністерства інфраструктури України від 20 травня 2013 року № 305 «Про затвердження Порядку формування, затвердження та ведення реєстру міжнародних, міжміських та приміських автобусних маршрутів загального користування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 липня 2013 року за № 1 144/23676.

Як зазначає відповідач та також підтверджено позивачем, що в єдиному електронному реєстрі, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 20 травня 2013 року № 305, в якому містяться відомості про міжміські автобусні маршрути загального користування, їх реєстраційні номери, організаторів пасажирських перевезень на відповідних автобусних маршрутах загального користування, а також автомобільних перевізників, що надають послуги з перевезень пасажирів на таких маршрутах, відсутня інформація про маршрут регулярних міжобласних перевезень «Волноваха - Запоріжжя», що здійснюється перевізником ТОВ «Авто-Експрес».

Отже, у позивача відсутні правові підстави для здійснення міжобласних перевезень «Волноваха - Запоріжжя».

Позивач зазначив, що перевезення здійснювалось за маршрутом «Донецьк- Запоріжжя».

Так, відповідно до листа Державної служби України з безпеки на транспорті №7127/02/15-16 від 27.09.2016 року вбачається, що ТОВ «Авто-Експрес» призначено самостійне виконання рейсів 737/738 на маршруті «Донецьк-Запоріжжя» строком з 28.09.2016 року по 10.10.2018 року. Разом з цим, 06.01.2015 року припинено перевезення пасажирів та продаж квитків на автобусних маршрутах до зупинок, що розташовані, згідно з діючим розкладом руху, на території проведення антитерористичної операції. Рух автобусів по маршрутам загального користування, які прямують в напрямку Донецької та Луганської областей та перетинають лінію розмежування, здійснюється до населених пунктів, що згідно розкладу руху, розташовані на підконтрольній Україні території. (а.с.9-10)

З листа Державної служби України з безпеки на транспорті від 15.05.2017 року, Наказом Міністерства інфраструктури України від 14.09.2016 року №316, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04.10.2016 року за №1312/29442, внесено зміни до форми дозволу на перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах загального користування, порядку його видачі та анулювання, затверджено наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.05.2010 року №279 зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.06.2010 року №409/17704. До закінчення проведення процедур тендерних закупівель відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» в частині друку дозволу та витягу з дозволу на перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах загального користування, організувати обслуговування автобусного маршруту відповідно до інформації наданої у даному листі та розкладі руху.(а.с.61)

Як зазначено позивачем, водія було забезпечено необхідними документами, а саме: розкладом руху автобусів на маршруті «Донецьк-Запоріжжя»; таблицею вартості проїзду на міжміському автобусному маршруті «Курахово-Запоріжжя»; схемою маршруту, які також наявні в матеріалах справи.

З пояснень та акту перевірки відповідача вбачається, що рейдова перевірка здійснювалась за маршрутом «Волноваха-Запоріжжя», оскільки зазначений маршрут зазначено на табличці, яка була розташована на лобовому склі транспортного засобу з державними номерними знаками «АН 0162 ЕВ» та належить позивачу. Зазначене також підтверджується фотокарткою транспортного засобу здійсненої відповідачем під час рейдової перевірки. (а.с.47)

Суд зауважує, що водій відмовився від підпису акта перевірки, також ним не надавались пояснення з приводу відповідності чи не відповідності маршруту, що перевірявся відповідачем. Також, позивачем не надано доказів які б підтверджували, що під час проведення комісії були надані відповідні докази на підтвердження чи спростування існування у позивача маршруту «Волноваха -Запоріжжя».

Таким чином, жодних правових підстав для обслуговування міжобласного маршруту «Волноваха-Запоріжжя» у перевізника ТОВ «Авто-Експрес» немає, як і відповідних дозвільних документів для зазначеного маршруту.

Отже, враховуючи відсутність у позивача всіх необхідних документів на підставі яких здійснюються пасажирські перевезення за маршрутом «Волноваха-Запоріжжя», а також наявність в діях позивача факту вчинення правопорушення, у відповідності до чого відповідачем правомірно складено постанову АН№0050232 від 25.07.2017 року та застосовано стягнення у виді адміністративно-господарських штрафів у сумі 1700,00 грн.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України).

З урахуванням зазначеного, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, доведено правомірність прийнятого рішення, у зв'язку зчим, колегія суддів вважає адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Експрес" таким, що не підлягає задоволенню.

Судові витрати розподілити у відповідності до ст. 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7,17, 86, 94, 158-163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволені позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто-Експрес" до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області про визнання протиправною та скасування постанови - відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошено у судовому засіданні 05 грудня 2017 року.

Повний текст постанови виготовлено 08 грудня 2017 року.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя Христофоров А.Б.

Судді Кошкош О.О.

Галатіна О.О.